روزنامه تایمز لندن ارتش آلمان را با ارتش هیتلری اشتباه گرفت

دویچه وله :تایمز لندن در توییتی نام ارتش زمان هیتلر را به جای نام ارتش کنونی آلمان به کار برده است. تایمز نوشته که سربازان آلمانی برای گرفتن یک جفت کفش باید ۱۸ ماه انتظار بکشند. وزارت دفاع آلمان هم به تایمز پاسخ داده است.
 
روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه‌" توییتی را که در آن "تایمز" نام ارتش هیتلری را به جای نام ارتش کنونی آلمان استفاده کرده بود، پیش از اینکه این نشریه بریتانیایی فرصت حذف آن را پیدا کند، منتشر کرد. تایمز لندن به جدی و معتبر بودن در میان عام و خاص شهرت دارد اما توییتی که درباره ارتش آلمان منتشر کرد خلاف تصور تاکنونی درباره این نشریه بود.
 
تایمز برای نشان دادن "کمبودهای تجهیزاتی نظامیان آلمان" توییت کرده بود: «۱۸۳ هزار سرباز ورماخت آلمان برای دریافت پوتین‌های جدید باید تا ۱۸ ماه انتظار بکشند.»
 
اشتتباه تایمز در اینجا بود که به جای نام ارتش کنونی آلمان که به آلمانی "بوندس ور" (Bundeswehr) است از کلمه "ورماخت" (Wehrmacht) که نام ارتش هیتلر بود، استفاده کرده بود. گویا نویسنده تایمز بین ارتش کنونی آلمان که بعد از جنگ دوم جهانی تاسیس شده و ارتش هیتلری که ۷۵ سال پیش از هم پاشید، تفاوتی قائل نشده است.
"فرانکفورتر آلگماینه" می‌نویسد انگار هنوز هم بریتانیایی‌ها نگران قدرت گرفتن آلمانی‌ها هستند و نگرانی‌ای که دهه‌ها در بریتانیا وجود داشته، از بین نرفته است. "اگرچه مسبب واقعی هر دو جنگ جهانی آلمان بوده، اما باز هم این دلیلی نمی‌شود برای اینکه به جای ارتش آلمان نام ارتش هیتلری نوشته شود".
 
توییت روزنامه تایمز لندن از چشم وزارت دفاع آلمان نیز دور نماند. این وزارتخانه ضمن بازنشر توییت تایمز، به این روزنامه پاسخ داد: «دوستان تایمزی! ارتش هیتلر هیچ مشکلی ندارد که ۷۵ سال دیگر هم منتظر کفشی که گفتید بماند. اما سربازان ما بسیار علاقمندند این کفش‌ها را هر چه زودتر دریافت کنند.»
 
وزارت دفاع گفته است که ۱۶۰ هزار سرباز آلمانی اکنون کفش جدید دریافت کرده‌اند و تا سال ۲۰۲۲ هم ۱۸۰ هزار جفت کفش دیگر به آنها داده خواهد شد. 
 
روزنامه تایمز بدون هیچ توضیحی بلافاصله توییتش را حذف کرد. فرانکفورتر آلگماینه دلیل حذف این توییت را از تایمز پرسیده ولی تایمز هنوز پاسخی نداده است.
+11
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  روباه مکار هنوز نگران ارتش توانمند المان است و سر دبیر تایمز بخوبی میداند که با دم شیر نباید بازی کرد . همین
  0
  5
  شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.