زنی که می‌خواست سریع‌ترین راننده جهان باشد، کشته شد

العربیه :جسی کومپس، راننده زن آمریکایی که قصد داشت با شکستن یک رکورد 43 ساله لقب سریع‌ترین راننده زن جهان را به خود اختصاص دهد، هنگام تلاش برای اینکار دچار حادثه شد و جان باخت.
 
خانواده جسی کومپس اعلام کردند که کومپس 39 ساله، روز سه‌شنبه 27 آگوست 2019 و هنگام تلاش برای کسب عنوان سریع‎‌ترین راننده زن جهان، در صحرای آلفورد دچار حادثه شد و جان باخت. صحرای آلفورد که یک دریاچه خشکیده در شرق ایالت اوریگون آمریکاست، محلی بود که که جیسی کومپس برای شکستن رکورد سرعت زنان جهان انتخاب کرده بود.
 
رکورد سریع‌ترین راننده زن جهان به کیتی اونیل، راننده آمریکایی تعلق دارد که در سال 1976 با سرعت 512 مایل بر ساعت (حدود 820 کیلومتر بر ساعت) ثبت کرد. خانم اونیل در ماه نوامبر سال 2018 درگذشت.
 
خانواده خانم کومپس در بیانیه‌ای به مناسبت درگذشت او، اعلام کردند: «بزرگترین رویای جسی این بود که سریع‌ترین راننده دنیا باشد. او از سال 2012 برای تحقق این رویا کوشید. او یکی از معدود افرادی بود که شجاعت کوشیدن برای محقق کردن رویاهایشان را داشتند. او از دنیا رفت در حالی که سریع‌تر از هر زن دیگری در تاریخ در حال رانندگی بود.»
 
جسی کومپس فعالیت‌های خود را با طراحی ماشین‌های سرعت آغاز کرد و بعدها به عنوان مجری برنامه‌های تلویزیونی مختلف از جمله «آل گرلز گاراژ» فعالیت کرد. او چند روز پیش از مرگ در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود: «مستقیم به شاید دیوانگی به نظر بیاید. آنها که بااراده‌اند، دستاوردهای بزرگ کسب می‌کنند. برخی افراد می‌گویند که من دیوانه‌ام و من به آنها می‌گویم ممنونم.»
+13
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.