تصاویر پادشاه تایلند و معشوقه رسمی وی

اقدام دفتر سلطنتی تایلند در انتشار یک مجموعه عکس از پادشاه این کشور و معشوقه‌‌اش، باعث شد پایگاه اینترنتی این دفتر به علت ترافیک بالا از دسترس خارج شود.
 
در این تصاوی، «ماها واجیرالونگکورن»، پادشاه ۶۷ ساله تایلند، به همراه دوست‌دختر قدیمی‌اش «سینیناترا ونگ‌واجیراپاکدی» ۳۴ ساله در حال فعالیت‌های مختلفی از جمله حضور در تمرین‌های نظامی با لباس فرم دیده می‌شوند.
 
انتشار این ۶۰ تصویر به‌علاوه یک زندگینامه ۴۶ صفحه‌ای چنان اشتیاقی از سوی مراجعه‌کنندگان برانگیخت که پایگاه اینترنتی دچار مشکل فنی و از دسترس خارج شد.
 
واجیرالونگکورن که با نام پادشاه رامای دهم شناخته می‌شود اوایل ماه جاری سینیناترا را به‌عنوان  «شریک نجیب سلطنتی» منصوب کرد. این لقب عنوان رسمی معشوقه رسمی در تایلند است. با این اقدام، سینیناترا اولین معشوقه رسمی پادشاه در این کشور از سال ۱۹۲۱ تاکنون شد.
 
رامای دهم در ماه مه امسال رسما با شریک سابقش ژنرال سوتیدا واجیرالونگکورن که از مهمانداران هواپیمایی تایلند است ازدواج کرد.
 
در مراسم انتصاب معشوقه، همسر پادشاه تایلند نیز حضور داشت.
 
در عکس‌های مورد اشاره، پادشاه و معشوقه با لباس‌های مربوط به مهمانی‌های رسمی در کاخ تایلند و همچنین لباس‌های معمولی دیده می‌شوند. در یکی از این عکس‌ها، معشوقه پادشاه در کابین خلبان یک جنگنده نشسته است و عکس دیگری او را در حال هدایت یک فروند هواپیمای سبک نشان می‌دهد.
 
زندگی خصوصی رامای دهم از ابتدای به قدرت رسیدن در پی مرگ پدر هفتاد‌ساله‌اش، یکی از موضوعات مورد بحث یواشکی در کوچه و بازار بوده است. بدگویی از خانواده سلطنتی جرم محسوب شده و تا ۱۵ سال حبس در پی دارد.
 
رامای دهم چهار بار ازدواج کرده است. او اولین بار در سال ۱۹۷۷ با دخترخاله‌اش ازدواج کرد و صاحب یک فرزند شدند. سپس از او جدا شد و با زن دیگری بدون ازدواج رسمی صاحب پنج فرزند دیگر شدند که نهایتا در سال ۱۹۹۴ با هم رسما ازدواج کردند. رامای دهم در سال ۲۰۰۱ برای سومین بار ازدواج کرد و قبل از طلاق در سال ۲۰۱۴ صاحب یک فرزند شد.
در مراسم انتصاب معشوقه، همسر پادشاه تایلند نیز حضور داشت.در مراسم انتصاب معشوقه، همسر پادشاه تایلند نیز حضور داشت.
+31
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  چه زیبا!
  21
  15
  جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا
  ناصرالدین شاه قرن بیست و یکم همینه!
  1
  18
  شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::liberté - مونترال، کانادا::]. البته ناصرالدین شاه سلیقه متفاوت داشت ، او زنان درشت هیکل که سبیل ظریفی را داشتند دوست میداشت ، به عکسهای شخصی از حرمسرا وی رجوع کن ،
  0
  11
  شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
  نظر شما چیست؟