واکنش توئیتری بولتون و کروز به طرح ایران برای تحریم مقامات آمریکا؛ فرصت سفر تفریحی به ایران از ما گرفته شد!

صدای آمریکا :به دنبال انتشار برخی گزارش ها مبنی بر تهیه طرحی در مجلس ایران برای تحریم برخی مقامات دولت ایالات متحده و ممنوع کردن سفر آنها به ایران، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و سناتور تد کروز نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس، در پیام‌هایی در توئیتر به این اقدام رژیم ایران واکنش نشان دادند.
 
سناتور تد کروز، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تگزاس، در پیامی در توئیتر تحریم‌شدنش از سوی جمهوری اسلامی را شوخی گرفته و با کنایه نوشت: «لعنتی! حالا من و [همسرم] هایدی باید برنامه کریسمس‌مان را تغییر دهیم!»
 
آقای بولتون به این توئیت سناتور جمهوریخواه توجه نشان داده و در پاسخ نوشت: «[نام] #ایران را در هیچیک از فهرست‌های بهترین مناطق مسافرتی جهان ندیده‌ام. شاید اگر [رژیم ایران] تامین مالی تروریسم را متوقف کرده و رفتار کردن مانند یک کشور عادی را آغاز کند، [آن موقع] مردم بخواهند به ایران بروند.» همچنین یک سخنگوی سناتور کروز به نشریه واشنگتن فری‌بیکن گفته است که او هیچ تمایلی به دیدار یا گفت‌و‌گو با کسانی که می‌خواهند «از جنگ‌افزارهای هسته‌ای برای حمله به شهرهای آمریکا استفاده کنند» ندارد. به نوشته این نشریه، سناتور کروز از همه آمریکایی‌ها خواسته است که آنها نیز همین رویه را دنبال کنند، به ویژه از آن‌جا که انجام هرگونه تراکنش با اقتصاد ایران با خطر تحریم رو‌به‌رو خواهد شد.
 
بنا بر گزارش‌های منتشره استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، نیز در شمار تحریم‌شدگان از سوی ایران خواهد بود.
 
گفتنی است که رئیس جمهوری آمریکا به تازگی آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، و هشت فرمانده ارشد نظامی رژیم حاکم بر ایران را هدف تحریم های اقتصادی قرار داد.
 
وزیر خارجه آمریکا اول خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است. برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.
 
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، اواخر تیرماه گفته بود که پرزیدنت ترامپ در رسیدن به هدف تعیین شده مبنی بر تغییر دادن رفتار رهبران جمهوری اسلامی ایران، مصمم و جدی است و ایران باید بسیار مراقب باشد.
+41
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.