پمپئو: آمریکا از تلاش رژیم ایران برای ارعاب یک اندیشکده آمریکایی ساده نمی‌گذرد

صدای آمریکا :وزیر خارجه آمریکا تلاش‌های ادامه‌دار جمهوری اسلامی برای ارعاب یک اندیشکده آمریکایی را محکوم کرد و گفت ایالات متحده این تهدیدهای رژیم ایران را ساده نمی‌گیرد.
 
مایک پمپئو روز پنجشنبه ۷ شهریور در پیامی در توئیتر نوشت، تلاش‌های ادامه‌دار جمهوری اسلامی برای ارعاب اندیشکده آمریکایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، باید از سوی همه مردم آزادی‌خواه در سراسر جهان محکوم شود.
 
وی تاکید کرد ایالات متحده به سادگی از این تهدیدها نمی‌گذرد و رژیم جمهوری اسلامی و عوامل آن را پاسخگو خواهد کرد. وزارت خارجه ایران روز شنبه دوم شهریور ماه در بیانیه‌ای «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» و «مارک دوبوویتز»، مدیر عامل اجرایی آن، را به این بهانه که این بنیاد در طراحی تحریم ها علیه جمهوری اسلامی نقش داشته است، تهدید کرد.
 
اقدام جمهوری اسلامی موجی از واکنش‌ها را در آمریکا به دنبال داشت.
 
مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز پیشتر گفته بود واشنگتن تهدیدهای ایران علیه بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها ‌ (اف‌دی دی) و مارک دوبوویتز مدیرعامل آن جدی می گیرد.
 
این بنیاد در واکنش گفت، «به تحقیق و تحلیل مستقل درباره موضوعات مرتبط با امنیت ملی می‌پردازد. جمهوری اسلامی این آزادی‌ها را در خانه ممنوع کرده است و می‌خواهد در خارج هم چنین کند.»
 
کارشناسان و متخصصان در تمامی طیف‌های سیاسی در واشنگتن پس از آن که رژیم ایران تهدید کرد اندیشکده سرشناس را برای موضع سخت‌گیرانه‌اش در قبال جمهوری اسلامی هدف قرار می‌دهد، حمایت خود را از «بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها» - به اختصار اف‌‌دی‌دی - اعلام کردند.
+10
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  دمکراسی بخورد توی سرتون
  4
  1
  جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.