کشف دست خط منتسب به «محمدرضا پهلوی» از عتیقه فروش غیر مجاز

ماموران پلیس، یک عتیقه فروش غیرمجاز را دستگیر کردند.
 
به گزارش ایسنا در روزهای اخیر ماموران کلانتری ۱۰۹ بهارستان از فعالیت غیرقانونی فردی در امر خرید و فروش عتیقه و اشیای آنتیک باخبر شده و رسیدگی به موضوع را دستور کار خود قرار دادند که در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد گزارش واصله به پلیس صحیح بوده و فردی که ساکن خیابان سعدی است در زمینه خرید و فروش آثار باستانی و عتیقه‌جات فعالیت دارد.
 
در ادامه با تایید اطلاعات، جزئیات پرونده به مقام قضایی اطلاع داده شد و دستورات و مجوزهای لازم برای ورود به مخفیگاه متهم و دستگیری‌اش صادر شد که در پی آن ماموران در عملیاتی به مخفیگاه این فرد رفته و متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
 
همچنین مخفیگاه این فرد مورد بررسی قرار گرفت که در جریان آن یک قرآن قدیمی که در ابتدای آن دستخطی منتسب به محمدرضا پهلوی، آخرین شاه ایران نقش بسته بود، کشف و ضبط شد. همچنین در ادامه بازرسی‌ها، چندین قطعه کاشی قدیمی، آئینه‌های متعلق به دوره قاجار، کوزه و آفتابه‌های مفرغی و سفالی و… کشف و ضبط شد.
 
همچنین برادر این قاچاقچی نیز که در مخفیگاه حضور داشت، مورد بازرسی قرار گرفت و با توجه به اینکه مقادیری شیشه و هروئین به همراه داشت، از سوی ماموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد.
 
با انتقال دو برادر که ۳۵ و ۵۰ سال سن داشتند، مشخص شد که هر دو اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر دارند. همچنین فرد عتیقه فروش در بازجویی‌های اولیه اعلام کرد که هیچ مجوزی برای خرید و فروش عتیقه ندارد، اما تحقیقات تکمیلی در مورد اصالت عتیقه جات کشف شده از سوی کارشناسان میراث فرهنگی و نیز شناسایی دیگر همدستان این فرد در حال انجام است و پرونده به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده است.
+21
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  اخه تورو خدا ببین نحوه روزنامه نگاری این رژیم کثیف چطوره! از همون اول اعلام خبر حکم رو صادر کرده ، به خونه طرف میگه «مخفیگاه» سه بار هم تکرار کرده، بدون اینکه پولی در رد و بدل گرفته باشن بهش گفته قاچاقچی ، بر فرض که واقعیت را نوشته باشن در مورد شیشه و اعتیاد این چه ربطی به مطلب داشت؟! همه اینها بخاطر اینه که لیست عتیقه ها را اعلام نکنن و اموال این بدبخت را بدزدن. یعنی ای ملت اگر در خانه چیزی عتیقه و از اجدادتون دارین ما با این بهانه ها ازتون میگیریم.
  2
  31
  ‌پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  من به فدای دستخط ایشان
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.