اسرائیل خواستار کمک جامعه جهانی برای مقابله با ایران شد

نخست‌وزیر اسرائیل از جامعه جهانی خواست به کشورش کمک کند. نتانیاهو ایران را به انجام " حملات تروریستی مرگبار" علیه اسرائیل متهم کرد. اسرائیل مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را بمباران کرده است.
 
نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید: «از جامعه جهانی می‌خواهم هر چه سریعتر واکنش نشان دهد تا ایران به این حملات پایان دهد.» تنش میان اسرائیل و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در خاورمیانه افزایش یافته است.
 
ارتش اسرائیل در روزهای شنبه و یکشنبه (دوم و سوم شهریور) مواضعی را در خاک سوریه و لبنان هدف قرار داد. نیروی هوایی این کشور شنبه شب پایگاهی در نزدیکی دمشق را بمباران کرد که گفته می‌شود نیروهای تحت حمایت ایران در آن مستقر بودند.
 
ارتش اسرائیل که تا کنون بارها مواضعی در خاک سوریه را هدف قرار داده برای نخستین‌بار مسئولیت حمله روز شنبه را بر عهده گرفته است. دولت این کشور می‌گوید بمباران این پایگاه اقدامی پیشگیرانه علیه تهدیدهای مرگبار ایران برای حمله به اهدافی در شمال اسرائیل بوده است.
 
یک پهپاد اسرائیلی نیز روز یکشنبه در نزدیکی دفتر رسانه‌ای حزب‌الله در جنوب بیروت سقوط کرد. یک سخنگوی حزب‌الله گفته است که پهپاد دومی نیز در مجاورت ساختمان این دفتر در آسمان منفجر شده است. 
 
نخست‌وزیر لبنان، میشل عون این حادثه به "اعلان جنگ اسرائیل به لبنان" تشبیه کرده است. دفتر ریاست‌جمهوری لبنان می‌گوید یک پهپاد اسرائیلی دیگر در شرق لبنان، پایگاه یک گروه وفادار به ایران را هدف قرار داده است.
دفتر رسانه‌ای حزب‌الله در جنوب بیروت شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان نیز در شمار نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی محسوب می‌شوند و مانند حکومت ایران اسرائیل را دشمن نخست خود می‌داند. این گروه شبه‌نظامی نفوذ سیاسی و نظامی قابل توجهی در لبنان دارد. 
 
اسرائیل تأکید دارد که می‌خواهد مانع از تأسیس پایگاه‌های نظامی جدید نیروهای مورد حمایت ایران در سوریه و لبنان شود. این دو کشور با اسرائیل هم‌مرز هستند.
+16
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  اینها که 300 تا اتم دارن ترامپ و سرمایه جهان را دارند. قرار شده جیبوتی و سومالی نیز کمکش کنند.
  6
  1
  ‌سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.