خزانه دار یک فدراسیون المپیکی در ایران به کانادا گریخت

العربیه :خزانه دار یک فدراسیون المپیکی در ایران، به بهانه مرخصی به کانادا رفته بود اما با پایان زمان تعیین شده برای سفرش، به ایران بازنگشت و بر طبق گزارش خبرگزاری فارس، پس از تصمیم فدراسیون برای حسابرسی های مالی که تا چند سال متوقف شده بود، به کانادا گریخته است.
 
بر اساس این گزارش، یکی از فدراسیون‌های المپیکی در ایران، طی شش سال گذشته، مجمع عمومی سالیانه برگزار نکرد تا اینکه در دوره مدیریت رئیس جدید فدراسیون، تصمیم به تشکیل جلسه گرفت. این مجمع با ریاست عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی همگانی وزارت ورزش و جوانان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
 
در حاشیه برگزاری این مجمع، دبیر امور مجامع فدراسیون، خواستار توضیح در مورد مسائل مالی شد.
 
بر طبق این گزارش، به تازگی، خزانه دار فدراسیون مربوطه، همزمان با اصرار وزارت ورزش برای رسیدگی به امور مالی فدراسیون ها، خانواده خود را به کانادا فرستاده بود و پس از مدتی به صورت پنهانی خود نیز به کانادا سفر کرده است. فدراسیون مربوطه در تلاش است تا به هر شکلی که امکان دارد این شخص را به ایران برگرداند، اما گویا او به برخی از دوستان نزدیک خود اطلاع داده بود که قرار است برای یک سفر خانوادگی به مدت یک ماه راهی خارج از ایران شود و پس از آن باز خواهد گشت، اما با گذشت بیش از یک ماه هنور خبری از بازگشت خزانه دار این فدراسیون به ایران نیست و گویا با توجه به مشکلات مالی که در این فدراسیون وجود دارد او دیگر تمایلی برای بازگشت به ایران را ندارد! این در حالی است که او یکی از کارمندان قدیمی فدراسیون محسوب می‌شود که طی سالیان گذشته نیز در دوران ریاست قبلی فدراسیون در همین مسئولیت فعالیت می‌کرده است.
 
اختلاسگران ایرانی پس از انجام تخلف مالی به کانادا می گریزند، محمودرضا خاوری مدیرعامل اسبق بانک ملی و مجرم در پرونده اختلاس سه هزار میلیاردی و مرجان شیخ الاسلامی، متهم پرونده اختلاس پتروشیمی از جمله این افراد هستند.
 
محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران درباره برگرداندن برخی از اختلاسگران از همکاری خوب پلیس اینترپل ایران با دستگاه قضایی خبر داد اما مشکل اصلی را پلیس اینترپل خارج از ایران دانست که برای بازگشت متخلفان همکاری نمی کند و باعث شده کانادا تبدیل به پناهگاه امن اختلاسگران شود.
 
جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، نماینده مجلس ایران نیز در این باره توضیح داد که به دلیل فقدان قرارداد استرداد مجرمین بین ایران و کانادا، امکان استرداد مجرمین اقتصادی ایرانی که به کانادا می گریزند، میسر نیست.
+14
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.