«پگاه آهنگرانی» بازیگرسینمای ایران، ممنوع الخروج شد

صدای آمریکا :پگاه آهنگرانی، بازیگر سینما و تئاتر ایران، از ممنوع الخروجی خود به دلیل پرونده مربوط به «حوادث پس از انتخابات ۸۸ » خبر داده است.
 
پگاه آهنگرانی به عنوان داور به دعوت جشنواره‌ «باتومی» گرجستان، قرار بود به گرجستان سفر کند اما متوجه شد که ممنوع الخروج شده است.
خانم آهنگرانی روز یکشنبه سوم شهریور در گفت‌وگو با ایسنا خبر ممنوع الخروجی‌ خود را تایید کرده و این موضوع را «به دلیل پرونده‌ای که بعد از حوادث ۸۸ در قوه قضائیه داشته‌» مربوط دانسته است.
 
پگاه آهنگرانی گفت که به موجب این پرونده «به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود و به نظر می‌رسد با تغییرات اخیر در قوه قضائیه اکنون حکم در پروسه اجرا قرار گرفته است.»
 
برخورد قضایی با هنرمندان منتقد در ایران سابقه دار است. پیش از این نیز محمد رسول‌اف کارگردان ایرانی به خاطر ساختن فیلم ممنوع الخروج و به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. همچنین برخی خبرها حاکی از تشکیل پرونده برای مهناز افشار دیگر بازیگر ایرانی است که نظراتی انتقادی در شبکه های اجتماعی منتشر می کرد.
+10
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  اون دوست عزیزمون که می گفتن ایران متعلق به مردم ایران است کو ؟؟ خیلی وقته کشور را از ما گرفتند . باید همه دست بدست هم بدیم تا ایرانمان آزاد و آباد کنیم
  4
  44
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  مسخره بازی یه سرباز نیرو انتظامی رو گذاشتن پای رایانه هرکس رو دوست داره میزنه ممنوع الخروج میکنه
  2
  30
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
  ۲۲
  iRONiC - استکهلم، سوئد
  "پگاه آهنگرانی" از معدود هنرمندانی که طی چند ساله اخیر بی پروا به حکومت .. .. اسلامی تاخته. درود به شرفت
  0
  13
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷
  نظر شما چیست؟