ردپای فرزند فرمانده سابق سپاه در فساد بانک سرمایه

«آمدنیوز»: هنوز چند روز از صحبت‌های ابراهیم رئیسی مبنی بر برخورد با یقه سفیدها نمی‌گذرد که با شروع اولین جلسه دادگاه « گروه جهانبانی» به پوچ بودن و شعاری بودن این قبیل بیانات از سوی مسئولان جمهوری اسلامی پی می‌بریم.
 
«رسول قهرمانی» که این روزها از طریق حمایت رسانه ملی سعی می‌شود تا سوپرمن دستگاه قضایی معرفی شود، با قرائت کیفرخواست گفت: «محمدرضا جهانبانی متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۶۰۴ میلیارد تومان است. گروه جهانبانی در سال ۹۲ تا ۹۴ با استفاده از شرکت‌های بدون فعالیت و صدور فاکتور‌های صوری اقدام به اخذ تسهیلات از بانک‌های کشور کرده است.»
 محمدرضا جهانبانی مدیرعامل شرکت تجارت نور ابرار است که هیچ فعالیت اقتصادی نداشته و اخذ تسهیلات با استفاده از شرکت‌های شکوه نور احسان، تجارت نصر البرز، افضل حکمت، سروش تجارت برین، شکوه نوآروان آفتاب و جهان تجارت تیوا را انجام داده است.
 
در روند اخذ تسهیلات به مرور مدیرعاملان شرکت‌ها تغییر کرده تا از مدیران قبلی رفع مسئولیت شود و در نهایت تمام تسهیلات اخذ شده به حساب شرکت تجارت نور ابرار به مدیرعاملی محمدرضا جهانبانی واریز می‌شد.
 
اما مهم‌ترین نکته در این پرونده که هم در متن کیفرخواست و هم در تحقیقات از آن چشم‌پوشی شده، شراکت « محسن جعفری نجف آبادی» و « محمدرضا جهانبانی» است.«قهرمانی» که از سال ۹۵  با دستگیری جهانبانی درگیر این پرونده بوده و مو را از ماست کشیده و چنان ردیابی کرده که توانسته تمام  سرنخ‌های مجموعه شرکت‌های جهانبانی را به هم متصل کند و اقدام سازمان یافته وی برای اخلال در نظام اقتصادی کشور را کشف کند، نتوانسته به نقش شتاب دهنده‌ی سرلشگر «محمدعلی جعفری» فرمانده پیشین سپاه در فساد این گروه پی ببرد! یا تنها رسیدگی به این پرونده را آن‌قدر کش داده‌اند تا بتوانند سرنخ‌های و ردپای «آقازده آقا عزیز» را از پرونده پاک کنند.
+70
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان

  پس فترت های دزد .
  2
  53
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  اینا دارند ایران را جارو می کنند و ما هم مثل همیشه سکوت کردیم
  2
  54
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  خودشان به جنهم.در در اینکه در این دولت امام زمان. دزدی و مال مفت خوردن وظیفه شرعی است. همه می‌‌دانند. در این خبر تنها چیز جالبش. آخوند در عکس است. ....
  2
  43
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
  ۳۶
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران

  واقعا بچه ها خسته نشدین از بس که این دزدیا رو دیدیم و فقط نوشتیم پست فطرت ، دزد ، و یا هر چیز دیگه ای . ، جدی ، واقعا امیدی به این مملکت نیست ...
  2
  23
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  اتفاقأ خیلی امید هست در صورتی که حکومت نظامی باشه. و یک دیکتاتور بیاد سر کار... اختلاس، دزدی، دروغ، افترا، فرار در وجود هر کسی میتونه باشه و بارور میشه در یک خانواده پست و شیاد. نه به لباس کاری داره و نه به ملیت.. طمع، حرص، حسادت باعث و بانی این بدبختی های ایرانه..
  2
  6
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹
  نظر شما چیست؟