امیرتوحید فاضل ،خبرنگار همراه ظریف در سوئد بازنگشت و در استکهلم پناهنده شد

سایت رویداد 24 :دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای موج که به همراه تیم ظریف عازم تور اروپایی شده بود همراه تیم بازنگشته است. گفته می‌شود فاضل در استکهلم سوئد پناهنده شده است.
 
دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای موج، در حالی که به همراه تیم وزارت خارجه برای پوشش خبری سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به چهار کشور اروپایی عازم ماموریت شده بود، در دومین ایستگاه این تور اروپایی، سوئد، ماندگار شده و از تیم خبرنگاران جدا شده است.
 
گفته میشود امیرتوحید فاضل از فرصت ماموریت کاری استفاده کرده و در سوئد پناهنده شده است.
 
این خبرنگار ساعاتی پیش، بدون تکذیب یا تایید شایعات مربوط به پناهندگی اش در سوئد در توییتر خود نوشت: هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد. تنها کوته مغزانند که بدون اطلاع حرف می‌زنند.
 محمودرضا امینی مدیرعامل موسسه موج در پاسخ به سوال خبرنگار رویداد ۲۴ درباره صحت و سقم شایعه پناهندگی خبرنگار این مجموعه ابراز بی اطلاعی کرده و گفت در خبرگزاری هیچ سمتی ندارد و از این رو اطلاعی از خبرنگاران این مجموعه نداشته است.
 
سید امیر مرتضوی سردبیر خبرگزاری موج درباره شایعه پناهندگی خبرنگار این مجموعه به رویداد ۲۴ گفت: ایشان دبیر سیاسی موج بود که همراه تیم وزارت خارجه به سفر رفته و خود وزارت خارجه به ما اطلاع داده که ایشان با این تیم بازنگشته است، ولی جزییات بیشتری از ماجرا نداریم.
 
او افزود: ما هم مثل شما از شبکه‌های اجتماعی خبر را رصد میکنیم و چیزی که رسما میدانیم این است که ایشان دبیر ما بوده و همراه وزارت خارجه رفته و با این گروه بازنگشته است.
او درباره اینکه آیا از طریق راه‌های ارتباطی خبرگزاری با خبرنگارشان تماسی گرفته نشده؟ گفت: راه‌های ارتباطی که داشتیم و خبر‌ها از طریق ایشان برای ما ارسال میشد از طرف خود آقای فاضل مسدود شده است.
 
مرتضوی در مورد اینکه آیا از خانواده شان جویای اصل ماجرا شده اند یا خیر نیز گفت: آن بندگان خدا هم اطلاعی نداشتند یا دست کم به ما اینطور گفته شده. آقای فاضل متاهل و صاحب فرزند بود. همسرشان به ما گفتند که اطلاعی از او ندارند.
 
یکی از خبرنگاران حاضر در تیم خبری وزیر خارجه درباره آخرین دیداری که با فاضل داشتند به رویداد24 گفت: برای آخرین نشست در استکهلم به سمت سرویس ایاب و ذهاب خبرنگاران می رفتیم که متوجه شدم فاضل به سمت دیگری حرکت میکند. مسیر را به او نشان دادم که گفت می رود سیگار بکشد و به زودی بر میگردد. این آخرین دیدار ما بود چرا که او در نشست حاضر نشد و ما بعد از نشست عازم نروژ شدیم.
 
خبرگزاری موج یکی از خبرگزاری‌های اصولگرای وابسته به موسسه فرهنگی، هنری و خبری مرور وقایع جهان است. موج اولین وب‌سایتی بود که فهرست مدیران دوتابعیتی را از قول جواد کریمی قدوسی منتشر کرده بود.
 
امیر توحیدفاضل در حوزه دولت و سیاست خارجی فعال بود همکاران او در حوزه سیاست خارجی معتقدند مواضع فاضل به شدت اصولگرایی و سوالات او در نشست‌های خبری سخنگوی وزارت خارجه، عمدتا مبتنی بر گمانه زنی محافل اصولگرایی بوده است.
 
پیش از این نیز در جریان مذاکرات هسته ای یکی از خبرنگاران واحد مرکزی خبر در اروپا پناهنده شده بود.
+73
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  فقط 😂😂😂😂😂
  5
  33
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  از این ببعد باید برای خود ظریف هم مامور بذارین پناهنده نشه ، کم کم نوبت بالایی ها هم میرسه
  5
  45
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  مثل مرد خودت میرفتی پناهنده میشدی نه اینکه با پول مردم ایران بلیط هواپیما و خرج هتل بگیری موریت هم بگیری حق ما بعد با موزمار بازی پناهنده بشی که یه قرون هم از جیبت بیرون نره . پناهندگی تو هم مثل خیلی از ارتشیهای خائن است که زمان شاه با پول نفت مردم رفتند به خارج فوری پناهنده شدند تمام پولی که مردم ایران خرج تحصیل اونها کردند حرام خودشون و خانوادشون حتی نیومدند از شاهی که اینهمه براشون کمک هزینه فرستاد حمایت بکنند الان هم پیر شدند معلوم نیست شاید توی خیابونای لس آنجلس مثل اون پیرزن توی چرخ فروشگاه زندگی میکنند که حقشون هم هست
  13
  26
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
  نظر شما چیست؟