حسین موسویان: اگر در دوران احمدی‌نژاد من تصمیم گیر بودم بمب اتم می ساختم

دویچه وله :حسین موسویان، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دوره دولت محمد خاتمی گفته است: «اگر در دوران احمدی‌نژاد من تصمیم گیر بودم بمب اتم می ساختم.»
 
سفیر پیشین جمهوری اسلامی در آلمان در گفت‌وگویی با "روزنامه همشهری" که شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ منتشر شده، مدعی شده است "اگر من تصمیم‌گیر بودم و می‌دیدم هزینه‌ای که من داده‌ام بالاتر از ساخت بمب است، بمب هم می‌ساختم و بعد مذاکره می‌کردم؛ چون من بدون بمب هزینه‌ای دادم بالاتر از هزینه کره ‌شمالی. باید غنی‌سازی‌ را بالا می‌بردیم نه فقط ۲۰، بلکه ۶۰ درصد چون ایران چیزی برای از دست دادن نداشت. در آن مرحله باید قدرت چانه‌زنی را بالا می‌بردیم."
 
اظهارات اخیر حسن موسویان درباره ساخت بمب اتمی در حالی است که خبرگزاری "ایسنا" دوشنبه  ۲۲ آبان ۱۳۹۶ گزارش داد حسین موسویان در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی آمریکا گفته بود "ایران هیچ‌گاه هم به سمت ساخت بمب نخواهد رفت".
+21
رأی دهید
-56

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  عقب افتاده! سیدعلی و احمدی نژاد هم می خواستند و با حروم کردن 300 بیلیون دلار ناقابل نتوانستند (یعنی نگذاشتند تا بتوانند). شما هم جای انان بودی نمی گذاشتند تا شکر بخوری و تیغ دست زنگی مست بیفتد. تو هنور در اصول قاعده ی تشیع این باور قرون وسطائی گیر کرده ای و درمان پذیر هم نیستی. بگذار طفل 6 ساله بعد 1400 سال از دل چاه تنوره کشیده و برایت تخم طلا بگذارد
  3
  36
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران

  هنوز هم دیر نیست
  31
  6
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  در زمان احمدی نژاد انقدر نمانده بود به بهانه جاسوسی الکی الکی نظام اخوندی سر این موسیان را بالا دار ببرد ! حالا هم نشسته و بلبل زبانی میکند برای مردم نه اگاه از موضوعات .
  0
  17
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  بیشعوری یعنی تجاوز آگاهانه به حقوق دیگران. مخلوط غریبی از حماقت و زرنگ‌ بازی و بی‌شرمی. دیگران را احمق فرض کردن و خود را به خریت زدن برای رسیدن به چیزی که شایسته‌اش نیستی. به قول قدیمی‌ها: خرمردِرندی. سواستفاده از موقعیت شغلی، اجتماعی، خانوادگی و عاطفی. تبدیل کردن موقعیت، رابطه و تخصص به ابزاری برای دوشیدن دیگران یا تحقیرشان یا تجاوز به حق‌شان، در حالی که می‌دانی کارت اشتباه است. بیشعورها اتفاقا احمق نیستند. آدم احمق نمی‌فهمد و رفتار ناخوشایندش ناشی از کمبودِ آگاهی، تخصص و سواد است. آدم بیشعور معمولا اینها را به اندازه کافی، و گاهی بیش از اندازه دارد، اما او کمبود شعور دارد. نمی‌توان گفت پزشک متخصصی که در مطب خصوصی‌اش بیماران را سه تا سه تا ویزیت می‌کند و معمولا به حرف هیچکدام هم درست گوش نمی‌دهد؛ نمی‌فهمد، بی‌سواد است و از حقوق حداقلی بیماران و وظایف خودش آگاهی ندارد. همینطور در نظر بگیر سیاستمدارها را، روحانیون را، اساتید دانشگاه را، روزنامه‌نگاران را، مهندسان را، وکلا را، نظامیان را… و همه را !.
  1
  7
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  قوقولی مقولی - مادرید، اسپانیا
  مردیکه الدنگ همچین میگه می ساختم انگار حکومت دنبال ساختش نبوده. برو خودتو سیاه کن ماله کش ، اون رهبر الدنگتون آرزوش داشتن بمبه . بدبخت بینوا آمریکا و اسراییل به لطف پرستوهاشون تمام سیر تا پیاز کاراتونو از خودتون بهتر در جریان هستن.
  0
  12
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  بمب ولش کن اگر خاوار داری برگردد ایران چرا بر نمی ردی آهان میترسی پس ضر نزن ماله کش خاویاری
  1
  11
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  این انگل ترور<ست رفته امریکا جا خوش کرده و میخواد بمب اتم علیه همون امرتیکا بسدازه. اوکل برگرد مردک تروریست به خرابشده ای که از اونجا صادرت کردند بعد غلت زیادی بخور
  1
  13
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  تو بیشتر بهت میاد یا تو فیلم ها نقش زامبی را بازی کنی یا در زندگی واقعی شغلت رفتگر باشه. البته قصدم اهانت به رفتگر نبود.
  0
  4
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.