برایان هوک روز تولد ستار بهشتی را «روز دوستی میان مردم ایران و آمریکا» نامید

 این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به ستار بهشتی به عنوان یک قربانی رژیم ایران اشاره کرد. صدای آمریکا :برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در سالروز تولد «ستار بهشتی» کارگر منتقدی که توسط رژیم ایران کشته شد، از او یاد کرد و روز تولد او را به عنوان «روز دوستی میان مردم ایران و آمریکا» به رسمیت شناخت.
 
آقای هوک در ویدئویی که روی توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، به آنچه بر ستار بهشتی رفت، اشاره کرد و با بر شمردن اصولی از قانون اساسی جمهوری اسلامی، گفت که رژیم ایران این قانون اساسی را به یک طنز تلخ تبدیل کرده است.
 
وی خطاب به «به همه ایرانیانی که با ظلم رژیم مبارزه می کنند» گفت: ما صدای شما را می شنویم. ما از مبارزه شما برای دستیابی به حقوق اولیه حمایت می‌کنیم. ما به همه کشورها یادآوری می کنیم که بزرگترین قربانیان رژیم ایران مردم ایران هستند.
 
آقای هوک در پایان گفت: «امروز ما به یاد ستار، دوستی میان ایران و آمریکا را به رسمیت می شناسیم. من آینده بهتری را برای مردم ایران آرزومندم و آن آینده ای است که دوستی میان دو کشور بزرگ ما تنها قادر به رشد کردن باشد. »
 
این اظهارنظر آقای هوک واکنشی به درخواست «گوهر عشقی» مادر ستار بهشتی است که پیشتر در نامه‌ای به رئیس جمهوری آمریکا خواستار اعلام روز اول شهریور به عنوان «روز دوستی میان مردم ایران با مردم آمریکا» شد.
 
ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویس ایرانی است که در ۳۵ سالگی، در ۹ آبان ۱۳۹۱ به اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی» توسط پلیس فتا دستگیر شد و تنها چهار روز بعد جناز او به خاک سپرده شد. چند سال پیگیری خانواده و فعالان به نتیجه‌ای منجر نشد و تنها یکی از ماموران به قتل شبه عمد محکوم شد.
 
نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر و دولت ایالات متحده، جمهوری اسلامی را به نقض آزادی بیان و سرکوب فعالان مدنی متهم کرده و خواستار آزادی روزنامه‌نگارانی شده‌اند که صرفا به دلیل انجام وظیفه و شغل خود زندانی شده‌اند.
 
وزارت خارجه آمریکا نیز می گوید که رژیم ایران در دو سال اخیر هزاران معترض، فعال مدنی، و نمایندگان کارگران و سایر اصناف را بازداشت کرده است.
+144
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک

  نماینده و سفیر ملت ما این پیرزنه نه ظریف دروغگوی جنایتکار. بوسه به دستهای رنجدیده مادر گوهر عشقی
  6
  108
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  سیاستمداران آمریکا با درک بسیار ضعیفی که از سیاست جهانی دارند,بدانند,هر معترض برژیم اسلامی که بازداشت,زندانی,اعدام میشود,دولتمردان آمریکا مقصرند و در این جنایات شریک نظام دیکتاتوری مذهبی هستند,و با این نمایشهای مسخره نمیتوانند از گناه کبیره 40سال پیش خود فرارکنند.
  19
  15
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  باید ۱۲ تیر را می گذاشتند که هواپیمای ایرانی با ۳۰۰ مسافر را روی خلیج فارس منهدم کردند و بعد به فرمانده ناو شلیک کننده مدال هم دادند! تف
  53
  11
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  آمریکا اگر دوست ملت ایران بود عنقلاب ۵۷ را راه نمی انداخت ،اسمش روش هست ٬٬آمریکا ،، ولی تف به روح اون رهبر عنقلابتون که ۴الی ۵ هزار ایرانی را اعدام کرد ۱ میلیون جوان را تو جنگ به کشتن داد و حالا هم یکی یکی معلوم میشه به دور و بریاش و نوچه هاش هم رحم نکرده
  2
  14
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی
  [::Zaall - اصفهان، ایران::] تو اون خبر ضرب شست اسرائیل خیلی دلم میخواست ببینم نظرت درمورد افقی کردن همپالگیهات بوسیله اعزائیلتون حاج بنیامین و اگه و مگه دست ازپا و چرت وپرت چارپایی که اله و بله میکنیم چیه ولی انگار حرف قاقاتو کلمه کلمه عمل میکنیو جیکت درنمیاد. واقعا پررو‌و وقیحین همتون . برای یه ساندیس و یه پرس غذا ازدیوار جعبه سیاه الله‌تون هم بالا میرین ...
  2
  21
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
  ۴۹
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا
  پاینده باد گوهر عشقی مادر قهرمان شهید ستار بهشتی و با تشکر از اقای بریان هوک. مردم بیحس شده ایران شجاعت و عزت نفس را از این مادر شیردل یاد بگیریم که پسرش با خندیدن به شکنجه گرانش تنها را دیوانه و مایوس کرده بود
  2
  15
  یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۲
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران
  [::senator x - تهران، ایران::]. اگر امریکا را مقصر پایداری نظام اسلامی میدونی بدون که اگه یه دهم ملت ایران یه ماه بشینن وسط میادین اصلی شهر خودشون بساط این حکومت برچیده میشه. گناه کبیره امریکا و انگلیس رو بر شمردن آب به آسیاب دشمن داخلی بستنه!از ماست که بر ماست
  2
  4
  دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
  نظر شما چیست؟