فرمانده کل سپاه پاسداران: برداشتن تحریم یعنی دلبسته به دشمن شدن

حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. آمریکا او و کل سپاه راه تحریم و وارد فهرست گروه های تروریستی کرده است بی بی سی :سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تحریم ها علیه ایران را "فرصت" خوانده و گفته "بین برداشتن تحریم و برداشتن اثر آن، زمین تا آسمان فاصله است".
 
آقای سلامی که در مشهد در شمال شرقی ایران سخنرانی کرده گفته "برداشتن تحریم یعنی دلبسته به دشمن شدن که تاثیری ندارد چون اروپا نمی‌تواند و آمریکا اراده‌ای برای برداشتن تحریم ندارد بنابراین باید سیاست حذف تاثیر تحریم‌ها را دنبال کنیم".
 
در روزهای اخیر با هدف پیدا کردن راهی برای کاهش تنش ها بین ایران و آمریکا و تشویق اروپا به اجرای تعهدات کامل خود در توافق هسته ای برجام، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، عازم چند کشور اروپایی شده است. آقای ظریف با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، دیدار کرده است.
 
پیشتر گفته شده بود فرانسه مبتکر طرحی برای دائمی شدن برخی از محدودیت های توافق اتمی در برابر توقف تحریم های آمریکاست.
 
یک روز پس از دیدار وزیر خارجه ایران با رئیس جمهور فرانسه، فرمانده کل سپاه پاسداران گفته "تحریم‌ها درواقع فرصت هستند و ما در فضای تحریم به چنین پیشرفتی در علوم و فناوری دست یافتیم". او از یک "آزمایش موفق موشکی" در روز جمعه خبر داده اما توضیح بیشتری در این باره نداده است. جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه از یک سامانه ای دفاع موشکی رونمایی کرده بود که می گوید ساخت این کشور است.
دونالد ترامپ سال گذشته آمریکا را از توافق هسته ای برجام خارج کرد و گفته سیاست "فشار حداکثری" را علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بهار سال گذشته از توافق هسته ای موسوم به برجام خارج شد و همه تحریم های رفع شده با این توافق را مجددا علیه جمهوری اسلامی ایران به اجرا گذاشت. دولت آمریکا، تحریم های جدیدتری هم علیه ایران وضع کرده که از جمله آنها تحریم آیت‌الله علی خامنه ای، نهاد رهبری و تحریم وزیر خارجه است.
 
آمریکا در بهار امسال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هم تحریم کرد و آن را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد.
 
از زمان بازگشت تحریم های آمریکا صادرات نفت ایران به طور محسوسی کاهش یافته است. پیش از خروج آمریکا از برجام، صادرات نفت جمهوری اسلامی به بیش از ۲ میلیون ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسیده بود اما گزارش های اخیر نشان می دهد فروش نفت این کشور به کمتر از هشتصد هزار بشکه در روز رسیده است.
 
سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه گفته "ما سختی‌های تحریم را هم پشت سر گذاشتیم و آموخته‌ایم چگونه بدون تاثیر آن زندگی کنیم لذا کم کم کاری می‌کنیم که تمام آنها به ما محتاج باشند زیرا ما کاملا توانایی حفظ و بسط استقلال کشور را در همه ابعاد داریم امروز دشمن درباره ما به اشباع تحریم رسیده و بیش از این قدرتی ندارد".
 
در ماه های اخیر مقام های جمهوری اسلامی ایران از جمله حسن روحانی رئیس جمهور بارها تکرار کرده اند که ظرفیت ایالات متحده آمریکا برای تحریم و فشار بیشتر به پایان رسیده است.
 
دولت دونالد ترامپ می گوید با هدف "عادی شدن رفتار حکومت ایران" به سیاست "فشار حداکثری" خود ادامه خواهد داد.
+4
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  افکار پوسیده هم یعنی شما و دارو دسته تون
  1
  16
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
  ۳۸
  آنتی خرافه - کلن، آلمان
  این یارو سردار منقلی در ظاهر موقع داغ کردن پیشونیش خیلی خمار بوده انگار، یکم دیگه دستشو میبرد بالاتر وسط کله کچلشو داغ میزد بجای پیشونیشو. البته ممکن هم هست که بعد از پابوسی رهبرش و کشیدن تریاک ناب، کوکایینی چیزی زده باشه و بخاطر دودو زدن چشماش درست نشونه گیری نکرده!!
  1
  8
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  اگر دلبستگی به دشمن نداشتید فرزندانتان را اجازه نمیدادید بروند پیش دشمنانتان تربیت شوند و سواد یاد بگیرند
  0
  11
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  این اوسکل است باور کنید جدی میگم این سیاست نمیدونه چیه گردو فروش بوده رفته بوده جبهه ساعت کشته شدگان را میدزدیده
  0
  6
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
  نظر شما چیست؟