نقشه دختر جوان برای اخاذی از پسر پولدار

سناریوی دختر 19 ساله و سه همدستش برای گروگانگیری پسر پولدار و اخاذی از وی با هوشیاری مرد طلافروش لو رفت.

 چند روز قبل ماموران پلیس با به صدا درآمدن  آژیر امنیتی یکی از طلافروشی های کرج که به سیستم "مها" وصل بود بلافاصله راهی محل شده و یک دختر و پسر جوان را دستگیر کردند.  صاحب طلافروشی به ماموران گفت: دقایقی قبل این دختر و پسر وارد مغازه ام شدند و قصد خرید طلا داشتند اما در همین موقع یکی از مغازه داران که در همسایگی ما است تماس گرفت و گفت این دختر و پسر از یک خودروی سوناتا  پیاده شدند که سه مرد نقابدار همراهشان داخل خودرو منتظر هستند احتمال دارد نقشه سرقت از طلافروشی را در سر داشته باشند.

مرد طلافروش در ادامه گفت: بعد از این تماس بلافاصله سیستم امنیتی متصل به اداره پلیس را فعال و درخواست کمک کردم.

این در حالی بود که سه سرنشین خودروی سوناتا با دیدن ماموران فرار کردند. بعد از انتقال دختر و پسر جوان به اداره آگاهی راز یک گروگانگیری نیز فاش شد. پسر جوان که بابک نام داشت به ماموران گفت: این دختر و سه مرد همدستش مرا گروگان گرفته بودند . آنها با تهدید اسلحه و چاقو مرا وادار کردند که همراه این دختر به طلافروشی بروم و برایشان سکه و طلا بخرم.

بابک در ادامه گفت: من دو تا مغازه دارم و وضع مالی ام خوب است چندی قبل در خیابان با سحر آشنا شدم تا اینکه او یک شب مرا به خانه اش در هشتگرد دعوت کرد من هم به آنجا رفتم اما به محض ورود سه مرد جوان از داخل اتاقی بیرون آمدند و بعد از کتک زدن من و تهدید اسلحه کارت عابربانکم و رمزش را خواستند که من مقاومت کردم اما آنها تهدیدم کردند که اگر پولی ندهم مرا می کشند. حدود سی میلیون تومان در کارتم پول بود بالاخره قرار شد خودم با سحر به طلافروشی بروم و سکه بخرم و به سحر بدهم تا دست از سرم بردارند. روز حادثه با خودروی من به طلافروشی رفتیم من و سحر پیاده شدیم تا به مغازه برویم اما همدستانش در خودرو ماندند.

در ادامه تحقیقات سحر اعتراف کرد که با یکی از متهمان به نام سیامک دوست بوده و از طریق وی با دو متهم دیگر آشنا شده بود . اما بعد از آشنایی با بابک و طراحی سناریوی سرقت و اخاذی از وی در هشتگرد برای یک شب خانه ای اجاره کردیم تا او را به آنجا بکشانیم .

بدین ترتیب کارآگاهان پلیس آگاهی کرج ردیابی ها برای دستگیری سه متهم فراری را آغاز کرده و چند روز بعد نیز خودروی سوناتا را در محدوده قلعه حسن خان پیدا کردند. سرانجام دو روز قبل یکی دیگر از متهمان در اصفهان شناسایی و دستگیر شد. اما هنوز دو متهم دیگر پرونده متواری بوده وتحت تعقیب پلیس قرار دارند.

سرهنگ نادربیگی رییس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این خبر گفت: از متهمان یک قبضه سلاح گرم کشف شده است . دو متهم دستگیر شده داری سابقه سرقت هستند. تلاش برای دستگیری دو متهم فراری همچنان ادامه دارد.
+22
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.