سعید ملک پور: هیچ کس از خروجم از ایران خبر نداشت

بی بی سی :سعید ملک‌پور که بعد از یازده سال زندان اواسط مردادماه در دوران مرخصی از ایران خارج و به کانادا رفت، به بی‌بی‌سی فارسی گفته است "هیچ‌کس از خروج او از ایران خبر نداشته است."
 
براساس گزارش‌های رسیده به بی‌بی‌سی فارسی، فرهاد سلمانپور از دوستان سعید ملک پور چهارشنبه ۳۰ مردادماه توسط ماموران امنیتی بازداشت شده و در حال حاضر در زندان اوین است.
 
آقای ملک‌پور با اشاره به خبر بازداشت آقای سلمانپور گفت: "هیچ کس از خروج من از ایران خبر نداشت، گویا او به اتهام فراری دادن من بازداشت شده، اما حتی مادر و برادرم در ایران نیز خبر نداشتند و با آنها که خداحافظی کردم گفتم به زندان بر می‌گردم."
 
آقای ملک پور با تاکید بر اینکه حتی خود او تا روز آخر از خروجش بی خبر بود، می‌گوید "خواهرم برنامه ریزی کرده بود. اما اینکه چرا آقای سلمانپور بازداشت شده واقعا دلیلش را نمی‌دانم. او تنها در دوران مرخصی من از زندان همراهم بود و به احتمال زیاد سر همین موضوع بازداشت شده است."
 
سعید ملک پور متخصص برنامه‌ریزی کامپیوتری بود و نرم افزاری را برای انتقال عکس طراحی کرده بود که ظاهرا بدون اطلاع او از آن برای راه اندازی سایت‌هایی که از سوی مقام‌های قضایی ایران "مستهجن" توصیف می‌شوند، استفاده شده بود.
 
او که قبلا در کانادا زندگی می کرد، سال ۱۳۸۷ برای دیدار خانواده‌اش به ایران سفر کرد، اما بازداشت شد و از آن زمان در زندان بود.
 
قاضی محمد مقیسه، قاضی پرونده سعید ملک‌پور، نخستین بار در پائیز سال ۱۳۸۹ او را به "اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق طراحی سایت های مستهجن، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور، ارتباط با گروه‌های معاند نظام، و فساد فی الارض"، به اعدام محکوم کرد و این حکم به تایید دادگاه تجدید نظر نیز رسید.
 
حکم اعدام او بعدا متوقف و به حبس ابد تبدیل شد.
 
آقای ملک پور در ۳۳ سالگی به زندان اوین رفت و حالا هنگام آزادی ۴۴ سال دارد.
 
او تیرماه امسال برای اولین بار بعد از یازده سال حبس اجازه مرخصی از زندان گرفته بود.
+21
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  با احترام زیاد برای اقای ملک پور , باید به عرضشان برسانم که جمهوری اسلامی در بابت فرار مخفی شما از زندانش نه بلکه از ایران چون با قید ضمانت چند روزی مرخصی از زندان گرفته و ازاد بودید , پولیکه نظام اخوندی از ضامنت بدست اورده در این اوضاع خراب حکومت ارزشش بیشتر از شما برای جمهوری اسلامی بوده. باید بگویم بدونه انکه خودت هم متوجه شوید در فراری دادنت از ایران خود رژیم اگاهی کامل داشته و راه ها را برایت کشیده . بخصوص خیلی از انکسانیکه از ایران به کردستان عراق اول میروند تا از انجا بتوانن به کشورهای امریکای و اروپای بگریزند چه دانسته چه ندانسته از طرف خود نیروهای امنیتی رژیم به این کسان پیشنهاد داده میشود که از طریق کردستان عراق خودشان را به کشورهای دیگر برسانن.
  2
  12
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.