دادگاه بعد از مهدورالدم شناختن مقتول , قاتل را به سه سال زندان محکوم کرد

رکنا: پسر جوانی که همکلاسی سابقش را به طرز فجیعی کشته است قصاص نمی شود. او ادعا کرد توسط دوستش همیشه تحت آزار بود و برای رهایی از آزارهای او دست به این قتل زده است.
 
 پسر جوان از جنبه عمومی جرم به سه سال زندان ،شلاق و پرداخت دیه محکوم شده است. آرش از عصر نهم خرداد سال ۹۷ وقتی پسر 24 ساله ای به نام کیوان ناپدید شد با اعتراف به قتل او پرده از سرنوشت شوم خود برداشت.
 
آرش گفت :من کیوان را کشتم وجسدش را آتش زدم. سپس جنازه را داخل یک چاله در حاشیه فرودگاه امام خمینی دفن کردم . آرش که 25ساله شده است درباره انگیزه قتل گفت: من و کیوان با هم همکلاسی بودیم و همیشه به خانه هم رفت و آمد داشتیم. سال ها پیش یک بار مجبور شدم در خانه آن ها به حمام بروم اما آن روز کیوان از من عکس گرفت و درخواست رابطه نامشروع را مطرح کرد.
 
او می‌خواست مرا آزار بدهد که قبول نکردم اما تهدیدم کرد اگر به خواسته اش تن ندهم تصاویر برهنه مرا پخش می کند و آبرویم را می برد مجبور شدم تن به خواسته اش بدهم از آن به بعد او من را تحت سلطه داشت ودست از سرم بر نمی داشت احساس تنفر خاصی داشتم از خودم بدم آمده بود به همین دلیل تصمیم به قتل کیوان گرفتم. این ادعاها در حالی مطرح شد که پسر دیگری به نام فریدون نیز در دادگاه حاضر شد و ادعا کرد بارها کیوان او را آزار داده است.
 
فریدون فاش کرد کیوان همیشه با پسرهای کم سن و سال رفاقت داشت و حتما هدفش از این دوستی ها برقراری رابطه کثیف بود. آرش در آخرین دفاع از خودش گفت: من چاره ای غیر از تن دادن به آزارهای کیوان نداشتم من آخرین بار تصمیم گرفتم با او صحبت کنم اما او کوتاه نیامد و من چاره ای جز قتل نداشتم از ترسم جنازه را در حاشیه فرودگاه امام خمینی از ماشین بیرون انداختم. 
 
ازباک ماشین بنزین کشیدم و او را آتش زدم. سپس جنازه سوخته را داخل یک گودال دفن کردم . بنابر این گزارش؛ بعد از مهدورالدم شناخته شدن کیوان، دیروز با توجه به مدارک موجود در پرونده و همچنین اظهارات مطلع ،طبق بند الف ماده 303 قانون مجازات اسلامی آرش از قصاص و پرداخت دیه معاف شد و قضات دادگاه کیفری تهران وی را به سه سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند.آرش به خاطر جنایت بر میت به پرداخت یک دهم دیه کامل و 31ضربه شلاق محکوم شد.
+11
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.