خروج ۷۵۶ گرم هروئین از معده یک ایرانی در ترکیه

عکس از آرشیودویچه وله :ماموران پلیس ترکیه در استان آنتالیا ۷۵۶ گرم هروئین را در معده یک ایرانی کشف و ضبط کردند. دو روز پیش از این واقعه نیز ماموران حفاظت گمرک ترکیه از پیدا کردن ۲۳۳ کیلو گرم هروئین در یک کامیون ایرانی خبر داده بودند. 
 
خبرگزاری آناتولی ترکیه روز پنجشنبه ۳۱ مرداد (۲۲ اوت) گزارش داد که پلیس ترکیه در استان آنتالیا ۷۵۶ گرم هروئین را در معده یکی از شهروندان ایران کشف و ضبط کرده است. در این گزارش آمده است که نیروهای مبارزه با مواد مخدر پلیس ترکیه در فرودگاه آنتالیا یک ایرانی را که ۴۵ بسته حاوی ۷۶۵ گرم هروئین را در معده حمل می‌کرد دستگیر کرده‌اند. 
 
بسته‌های هروئین توسط پزشکان آنتالیا از بدن این فرد خارج شده است. این مرد به دلیل حمل بسته‌های هروئین به مراجع قضایی ترکیه تحویل داده شده است.
 
سه روز پیش از این واقعه نیز در روز سه شنبه ۲۹ مرداد (۲۰ اوت)، مامورین گمرک ترکیه در پایانه مرزی "گوربولاغ" استان آغری ۲۳۳ کیلو هروئین را که توسط یک کامیون از ایران وارد ترکیه شده بود کشف و ضبط کردند.
 
در فیلمی که درباره این حادثه در خبرگزاری‌های ترکیه منتشر شده نشان داده می‌شود که  مامورین ترکیه این کامیون را که از ایران به ترکیه وارد شده بود متوقف و ۲۲۸ بسته مشکوک را در آن کشف کردند. این بسته‌ها در سقف کامیون جاسازی شده بود و حاوی ۲۳۳ کیلو هروئین بودند.
 
در حال حاضر تعدادی از شهروندان ایرانی به دلیل قاچاق مواد مخدر در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند.
 
حسین پناهی‌آذر، معاون امور مجلس و ایرانیان وزارت خارجه حدود یک سال پیش (در ژوئن ۲۰۱۸) شمار ایرانی‌های زندانی در خارج از کشور را ۲۹۱۶ نفر اعلام کرده بود.
 
معاون امور مجلس و ایرانیان گفته بود که اکثریت زندانیان ایرانی در خارج از کشور در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند. تند. بخش عمده این افراد به خاطر قاچاق انسان و مواد مخدر زندانی شده‌اند.
ترانزیت ۴۰ درصد از مواد مخدر جهان از طریق ایران
سردار اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران نیز اخیرا گفته است که "ترانزیت ۴۰ درصد از مواد مخدر جهان از طریق ایران انجام می‌گیرد".
 
به گفته دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران گفته بود که حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد کل مواد مخدری که در افغانستان تولید می‌شود از مسیر ایران عبور می‌کند.
+24
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.