محکومیت پدر و مادر استرالیایی به اتهام تغذیه گیاهخواری دختر ۱.۵ ساله شان از ابتدای تولد

عکس کودک زوج استرالیایی که به عنوان مدرکی در مورد عدم تناسب رشد و سن کودک به دادگاه ارائه شده بود دویچه وله :یک زوج اهل سیدنی دختر خود را در یک سال و نیم نخست زندگی‌ تنها با رژیم غذایی وگان و بدون استفاده از هر ماده خوراکی با منبع حیوانی، تغذیه کردند. به دلیل پیامدهای این تغذیه برای کودک، دادگاهی زوج گیاهخوار را محکوم کرده است.
 
یک زوج اهل سیدنی دختر خود را در یک سال و نیم نخست زندگی‌ تنها با رژیم غذایی وگان و بدون استفاده از هر ماده خوراکی با منبع حیوانی، تغذیه کردند. به دلیل پیامدهای این تغذیه برای کودک، دادگاهی زوج گیاهخوار را محکوم کرده است.
 
به دلیل سخت‌گیری بیش از اندازه یک زوج اهل استرالیا در رابطه با تغذیه کودکشان، دادگاهی در سیدنی، هر کدام از آنها را به ۳۰۰ ساعت کار عام‌المنفعه محکوم کرد و به این ترتیب خطر حکم زندان از بیخ گوش این دو شهروند استرالیا گذشت. حکم دادگاه پدر و مادر جوان، روز ۵ شنبه (۲ اوت) در سیدنی ابلاغ شد.
 
مادر ۳۳ ساله و پدر ۳۵ ساله، کودک خود را در یک سال و نیم نخست زندگی، به شکلی افراطی تنها با مواد خوراکی گیاهی و فاقد گوشت و هرگونه ماده به دست آمده از حیوانات، تغذیه کرده بودند. این خانواده به دختربچه‌شان، تنها میوه و سبزیجات، غلات، سیب‌زمینی، برنج، توفو، نان و کره بادام‌زمینی و شیر به دست آمده از برنج خورانده بودند.
 
پیامد این تغذیه سخت‌گیرانه این بود که کودک در ۱۹ ماهگی هنوز دندان نداشت و وزنش حتی به ۵ کیلوگرم هم نمی‌رسید. پزشکان وقتی متوجه این نارساییها شدند که دختربچه به دلیل ضعف و تشنج به بیمارستان منتقل شد.
 
در جلسه رسیدگی به این پرونده، پدر و مادر به گناه خود یعنی به خطر انداختن جان کودک، اعتراف کردند. حداکثر مجازاتی که دادگاه می‌توانست برای این زوج در نظر بگیرد، پنج سال زندان بود که قاضی از آن هم صرف‌نظر کرد. با اعلام حکم، این زن و مرد استرالیایی هقهقکنان گریه می‌کردند.
وگان به فردی گفته می‌شود که از خوردن و استفاده از هر آنچه که از حیوان به دست می‌آید، پرهیز می‌کند.
 
نظر قاضی پرونده این بود که تغذیه کودک "کاملا نامناسب" بوده است. قاضی همچنین گفت که همه پدر و مادرها در مورد تغذیه متعادل فرزندانشان مسئول هستند و بایستی اطمینان یابند که مواد غذایی کافی برای رشد صحیح به بدن کودک می‌رسد.
 
سرپرستی این کودک در حال حاضر به بستگان سپرده شده است و پدر و مادر اجازه دارند به طور منظم به دیدار فرزند خود بروند.
 
تغذیه وگان یا گیاهخواری افراطی به این معناست که افراد از خوردن و استفاده از هر آنچه که از حیوان به دست می‌آید، پرهیز می‌کنند. وگان‌ها برخلاف گیاهخواران متعادل، علاوه بر گوشت، از خوردن سایر محصولات حیوانی مانند تخم‌مرغ و لبنیات و حتی عسل و مربایی که دارای ژلاتین باشد هم خودداری می‌کنند. برخی از طرفداران این نوع تغذیه و فلسفه تنها به رژیم غذایی وگان بسنده می‌کنند ولی دسته‌ای افراطیتر از پوشیدن و استفاده از هر وسیله و پوشاکی که در آنها به نوعی از جانوران استفاده شده باشد، پرهیز می‌کنند.
 
با حذف موادی چون شیر یا گوشت از برنامه غذایی، بدن دچار کمبودهایی می‌شود که برای جبران این کمبودها، کسانی که رژیم غذایی وگان دارند، باید از جایگزین‌های دیگر یا مکمل‌های دارویی استفاده کنند.
+20
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  فرق نداره ، این گیاهخوارها و وگانهایی همکه هر جا حق به جانب نظر میدن و تبلیغ گیاهخواری میکنن دقیقا مثل مذهبی های افراطی بیمار ذهنی و گرفتار هستن.خل مشنگهای دیوانه.
  1
  30
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  یعنی مادربچه شیر خودشم به بچه نداده؟حتمنی پیش خودش گفته منم یه جوری حیوانم شیر نباید بدم البته به بچه زیردوسال بهیچوجح نباید عسل داد
  0
  28
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران
  در این عمر نزدیک به ۴۰ سالم مزخرف زیاد شنیدم بخصوص در کشور آخوندها. اما این ویگنها دیگه از بی‌اساس بودن، دگم بودن و حماقت دست آخوندها رو هم از پشت بستند اونهم در یک جامعه مدرن. اگر انسان گیاه خور بود که نسل انسان منقرض شده بود!!!
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  باور اینکه اینهمه مهر مادری و پدری کم باشه که به خاطر یک اعتقاد مضحک که حتی شیر رو هم شامل بشه، باعث تحلیل رفتن نوازدشون بشه ، سخته. امیدوارم طفل بیچاره سلامتی شو زودتر پیدا کنه.
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  باور اینکه اینهمه مهر مادری و پدری کم باشه که به خاطر یک اعتقاد مضحک که حتی شیر رو هم شامل بشه، باعث تحلیل رفتن نوازدشون بشه ، سخته. امیدوارم طفل بیچاره سلامتی شو زودتر پیدا کنه.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  hovakhshatare - تهران، ایران
  کلا گیاهخواران یکی دو تخته‌شون کمه! استدلال‌های بی‌پایه و اساس که 90 درصد صرفا برای خودنمایی و ژست گرفتن است. گیاهخواری نه فایده‌ای برای سلامتی بدن داره (حتی همون‌طور که در این خبر می‌بینید مضر هم هست) و نه نفعی به حال محیط زیست داره. وگانیسم صرفا یک جور طرز تفکره که درست هم نیست اما بی‌خود و بی‌جهت طرفدار داره. دقیقا مثل دین که چرنده اما طرفدار داره.
  3
  15
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.