ایران از سامانه موشکی برد بلند «اس۳۰۰ ایرانی» رونمایی کرد

انتخاب: سامانه موشکی پدافند هوایی برد بلند باور ۳۷۳ با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور و برخی فرماندهان عالیرتبه نیرو‌های مسلح رسما رونمایی شد.
 
به گزارش «انتخاب»، بنا بر اعلام وزارت دفاع تلاش فرزندان ملت در صنعت دفاعی کشور در سالی که مزین به رونق تولید است به بار نشست و سامانه باور ۳۷۳ با قابلیت‌های به مراتب بیشتر از اس ۳۰۰ را برای حفاظت و پاسداری از فضای کشور در اختیار واحد‌های پدافندی قرار دادند.
 
در این مراسم رئیس جمهور از وزیر دفاع، متخصصین صنعت دفاعی و همه دست‌اندرکاران صنایع دفاعی در ساخت باور ۳۷۳ تشکر و قدردانی کرد.
 
امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع با بیان اینکه متخصصان صنعت دفاعی‌در همه حوزه‌ها از مهندسی معکوس عبور کرده و به محصولات مورد نظر با طراحی بومی رسیده اند، گفت: باور ۳۷۳ مهم‌ترین پروژه موشکی پدافندی بومی است که ساخت آن از چند سال قبل شروع شده و می‌تواند علیه اهداف متعدد هوایی در ارتفاع بالا بکارگیری شود.
 
  سامانه موشکی پدافند هوایی باور ۳۷۳ که به دست متخصصان صنعت دفاعی کشور در کمتر از یک دهه طراحی و ساخته شده است، صبح امروز با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و برخی فرماندهان عالیرتبه نیرو‌های مسلح همزمان با ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی رونمایی و آماده تحویل به نیروی پدافند هوایی ارتش شد.
 
سامانه موشکی برد بلند باور ۳۷۳ یک سلاح پدافند هوایی زمین‌پایه است که در کلاس برد و ارتفاع بلند جای گرفته و طراحی آن با نگاه به سامانه‌های روز دنیا و با تکیه بر دانش و تجربیات متخصصان ایرانی و با بهره‌گیری از فن‌آوری‌سامانه‌های بومی صیاد ۲ و ۳ انجام شده است.
 
سامانه سلاح پدافند هوایی باور ۳۷۳، محصول وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح است که متخصصان سازمان صنایع هوافضا مسئولیت یکپارچه سازی و سیستمی آن را به عهده داشته و با هدایت عملیاتی نیروی پدافند هوایی ارتش و مشارکت شرکت صاایران و سازمان صنایع دفاع، طراحی و تولید شده است.
 
این سامانه می‌تواند اهداف هوایی را در صحنه نبرد با اصابت مستقیم موشک یا با اصابت ترکش‌های سرجنگی موشک ساقط کرده و مانع از ورود اهداف هوایی به محدوده عملیاتی خود شود.
 
سامانه موشکی باور ۳۷۳ قابلیت مقابله با اهداف هواپیما‌های شکاری و پنهان‌کار، هواپیما‌های راهبردی و بمب‌افکن‌ها، هواپیما‌های بدون سرنشین، موشک‌های کروز، موشک ضدرادار و موشک‌های بالستیک، هواپیما‌های جنگ الکترونیک خاص و هواپیما‌های شناسایی، انواع هلی‌کوپتر‌ها و موارد مشابه را داراست.
 
این سامانه می‌تواند همزمان تعداد ۳۰۰ هدف را شناسایی و تعداد ۶۰ هدف را ردگیری کرده و با ۶ هدف به طور همزمان درگیر شود.
 
در مسیر طراحی و دستیابی به این سامانه سلاح، فناوری‌های بسیاری مانند فناوری موشک عمود پرتاب، فناوری چرخش موشک به سمت هدف جهت پوشش ۳۶۰ درجه جغرافیای تهدید و ... احصاء و به صورت عملیاتی بکار گرفته شده است.
 
شایان ذکر است این سامانه با وجود توانمندی‌های بیش از سامانه مشابه خارجی، با هزینه‌ی بسیار کمتر از نمونه‌های مشابه خارجی تولید شده است.
 
یکی از دلایل راهبردی بودن سامانه‌هایی نظیر باور ۳۴۳، قابلیت اعمال حاکمیت در یک فضای گسترده است.
+19
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  آخوند حیله گر تو اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی
  10
  26
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۳
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران

  درود بر نیروهای مسلح و به کوری چشم دشمنان
  42
  18
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۸
  ۴۵
  haj hasan - مشهد، ایران
  باز این حسین حلبی ساز سر و کلش پیدا شد.چند وقتی بود چیزی نساخته بود.
  8
  27
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  طبق تحقیقات به عمل آمده اینها ستون های ساختمان پلاسکو میباشد که رنگ کردند و بجای اس ۳۰۰ جا زدند
  6
  16
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  ...این سامانه می‌تواند همزمان تعداد ۳۰۰ هدف را شناسایی و تعداد ۶۰ هدف را ردگیری کرده و با ۶ هدف به طور همزمان درگیر شود...ولی تنها مشکل این است که هیچکدام از این ۶ هدف را نمیتونه ساقت کنه .این هم مثل هواپیمای قاطر ۳۱۳ است که در حضور این الاغ رونمایی شد. همچنین استقرار این سامانه د سوریه باعظ شد که اسراییل جرات حمله به تروریستهای سپاه را تا حالا نداشته باشه. اخه چرند تحویل کی میدید، دو هفته پیش مگر هواپیماهای اسراییلی پایگاهای تروریستهای سپاه ررا در نزدیکی قم بمباران نکردند.
  7
  13
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
  نظر شما چیست؟