۷۸ درصد آمریکایی‌ها مخالف عملیات نظامی علیه ایران هستند

صدای آمریکا: نتایج یک نظرسنجی جدید که از سوی موسسه گالوپ انجام شده، نشان می‌دهد تنها ۱۸ درصد آمریکایی‌ها موافق اجرای عملیات نظامی علیه ایران هستند.
 
براساس آماری که از سوی موسسه نظرسنجی گالوپ منتشر شده است، ۷۸ درصد پاسخ‌دهندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که تمایل دارند بحران میان ایالات متحده و ایران با استفاده از ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی حل شود.
 
براساس این نظرسنجی، ۲۵ درصد جمهوریخواهان و ۱۱ درصد دموکرات‌‌ها موافق استفاده از عملیات نظامی در حال حاضر علیه ایران هستند.
 
در همین حال ۴۲ درصد از پاسخ‌دهندگان - ۶۰ درصد جمهوریخواهان و ۲۹ درصد دموکرات‌ها - بر این باورند که در صورت موفق نبودن روش‌های دیپلماتیک و اقتصادی، آمریکا باید متوسل به عملیات نظامی شود.
 
در این نظرسنجی، ۶۵ درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که از این بابت که پرزیدنت ترامپ در استفاده از گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی «عجله» کند، نگران هستند.
 
این نظرسنجی در نیمه دوم ماه گذشته میلادی، ژوئیه، انجام شده است. هم‌زمان با انجام این نظرسنجی، بحران در خلیج فارس در پی توقیف یک نفتکش بریتانیایی از سوی سپاه پاسداران بالا گرفت بود.
 
دولت پرزیدنت ترامپ اردیبهشت ماه سال گذشته از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و تحریم‌ها‌ی هسته‌ای علیه ایران را باز گرداند. دولت آمریکا بر این باور است که توافق هسته‌ای موجب تغییر رفتار ایران نشده بود.
 
بعد از اینکه جمهوری اسلامی در تاریخ ۳۰ خرداد/۲۰ ژوئن یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی در منطقه خلیج فارس سرنگون کرد، رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد.
 
۲۷ تیرماه نیز رئیس جمهوری ایالات متحده خبر داد که یک پهپاد ایران بعد از نزدیک شدن به فاصله «بسیار نزدیک» یک ناوچه آمریکایی در حریم هوایی بین المللی در تنگه هرمز سرنگون شد.
 
در این بین و در راستای کمپین فشار حداکثری بر جمهوری اسلامیَ، دولت پرزیدنت ترامپ بر فشارهای خود به رژیم ایران افزوده است.
+15
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  جالبه... ما فکر می‌کردیم سیاستمدارها یآمریکا همه مردم آمریکا رو در جهالت کامل نگه داشتن که سواری ازشون بگیرن ولی مثل اینکه هنوز یه چند نفر باقی موندن که هنوز به کله پوکی و حماقت کامل نرسیدن. چیزی که سیاستمدارها آمریکا دنبالش هستن. جامعه مصرفی بی خیال و احمق که کاری به کارشون نداشته باشه.. ولی بالاخره به اونجا خواهند رسید...
  17
  8
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. شما ساندیست رو بنوش کاری به کار بزرگتر ها نداشته باش.
  7
  13
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  موسسه گالوپ دقیقا این نظرسنجی رو از نقطه ای گرد بر روی خط واسط دو لپ باسن صاحبان مفت خورش بیرون داده. اگه فارت میزد از این نظر سنجی زیباتر بود. میگم این موسسات مفت خور یه بار بیان از مردم ایران نظر سنجی کنن و وجدانشون در ماتحتشون نباشه و درست منتشر کنن.
  7
  10
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
  ۴۱
  Zaall - اصفهان، ایران
  حالا اگر ۱۰۰٪ موافق حمله هم باشند هیچ غلطی نمی توانند بکنند
  13
  7
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Zaall - اصفهان، ایران::]. شما ناراحت نشو، بیچاره ها خبر ندارند که از مدیترانه تا سولوقون زیر سلطه شماست!
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۶
  نظر شما چیست؟