معاون وزیر ورزش: احتمالا زنان می توانند اولین بازی ملی فوتبال را در ورزشگاه تماشا کنند

 بازی پرسپولیس ایران با کاشیما آنتلرز ژاپن در ۱۹ آبان ۹۷ رادیو فردا :معاون وزیر ورزش ایران می‌گوید شرایط برای حضور زنان در استادیوم‌ها و تماشای بازی‌های ملی فوتبال «فراهم شده» و «احتمالا اولین بازی تیم ملی» با حضور تماشاگران زن برگزار خواهد شد.
 
فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، تا نهم شهریور سال جاری به ایران مهلت داده است که موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها را حل کند.
 
محمدرضا داورزنی، معاون وزیر، روز چهارشنبه، ۳۰ مرداد، در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفت که در شرایط فعلی امکان حضور تماشاگران زن برای تماشای رقابت‌های باشگاهی داخلی فوتبال «وجود ندارد».
 
اما، به گفته او، ورزشگاه آزادی برای حضور زنان «از شرایط مناسبی برخوردار است».
 
به گفته آقای داورزنی، ورودی‌ها، خروجی‌ها، گیت‌ها، سرویس‌های بهداشتی و محل‌های نشستن‌ در ورزشگاه آزادی «به گونه‌ای است که هیچ اختلاطی» بین زنان و مردان وجود نخواهد داشت.
 
وی گفت که در دیگر ورزشگاه‌های ایران، «ورودی‌ها و خروجی‌ها یکی است و محل نشستن‌ها و سرویس‌های بهداشتی به گونه‌ای است که برای بانوان دردسرساز می‌شود».
 
دو روز پیش از سخنان آقای داورزنی، علی ربیعی، سخنگوی دولت، اعلام کرده بود که «زنان می‌توانند در دیدارهای ملی حضور پیدا کنند».
 
وی درباره الزام فیفا درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز گفته بود: «این الزام برای تمام کشورهای عضو فیفا است و در حل مسائل اجتماعی و فرهنگی باید به برخی نگرانی‌ها توجه کنیم.»
 
روز دوشنبه نیز دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا از مقام‌های ایران خواسته بود که به زنان اجازه دهند مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال را که امسال برگزار خواهد شد، در ورزشگاه تماشا کنند.
 
فدراسیون جهانی فوتبال ۱۷ مرداد امسال در پاسخ اختصاصی به پرسش‌های رادیوفردا درباره جلوگیری مقام‌های جمهوری اسلامی از حضور زنان در ورزشگاه‌ها اعلام کرد که «زنان باید اجازه حضور در همه مسابقات فوتبال ایران را داشته باشند».
+11
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  ترسیدید؟به آخوند یه پخ کنی سه متر هوا،پخ
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  تا نباشد چوب تر ، فرمان نبرند گاو و خر !!! نظام اسلامی چلاق علی فقط زبان زور و تحریم رو میفهمه
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.