بخشی از اعترافات اکبر طبری در زندان: عضو سازمان مجاهدین خلق بودم، منقطع شدم

آمد نیوز: اکبر طبری‌پور» معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه در بخشی از اعترافات خود در بند دو- الف سپاه نوشته است که «یک‌سال عضو سازمان مجاهدین خلق بوده و از این سازمان منقطع شده است.»
 
نوشته‌ است: «... قبل از انقلاب در دوره مدرسه از طریق 'جعفر جهانشاهی' به سازمان مجاهدین وصل شدم و اولین مسئول مستقیمم فردی بود با نام مستعار 'کاظم' که بعدها فهمیدم نام واقعی‌اش 'محسن کفایی' است که در سال ۶۰ در درگیری خیابانی کشته شد. من از سال ۱۳۵۶ که سمپات سازمان بودم، در بهمن ۱۳۵۷ رسما به سازمان جذب شدم و با نام مستعار 'هادی' مسئولیت انتشارات سازمان در بابل را به عهده گرفتم.»
 
وی در ادامه نوشته است: «قطع عضویتم در سازمان به دلیل درگیری با 'حسین شمس' معاون شاخه بابل بود که رابطه‌ام با سازمان در سال ۱۳۵۹ قطع شد. بعد از مدتی برای خدمت سربازی به چمستان نور رفتم. در آن‌جا با خانواده ناطق نوری آشنا شدم. به سفارش احمد آقای ناطق، بعنوان بخشدار و بعد هم فرماندار منصوب شدم.»
 
بر اساس این گزارش، اطلاعات قبلی نهادهای امنیتی حاکی از عضویت ابتدایی «اکبر طبری» در سازمان مجاهدین خلق بوده که وی از کمک «علی‌اکبر ناطق نوری» سوءاستفاده کرده است.
 
اعترافات «طبری» در توضیح سؤالاتی از وی در این خصوص بوده که او مشخص کرده یک‌سال بیشتر عضو این سازمان نبوده و سپس از سازمان منقطع
+48
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  یواش یواش اعتراف می کند که گاندو بوده با نماز خواندن در پیش سعید طوسی تبدیل شد به آدم و بعدش رفت قوه قضائیه و چپاول را با لاری جانی شروع کرد
  2
  49
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
  ۴۶
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  ایشون اعتراف کردند که در ترورر کندی هم دست داشتند و ا بهتر میگه تمام گلوله ها را از تیربار سنگینی از همونها که لولش میچرخه به گفته "یک نفر"روی کندی شهید شلیک کرده، ایشون همچنین از دستیاران لورنس عربستانب جاسوس انگلیسی بوده!
  1
  28
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  اعتراف اجبازی هیچ ارزشی نداره . همه مقامات حکومت یه روزی عضو یه سازمان و حزبی بودند و این اصلا دلیلی نمیشه و به نظرم با بزرگ کردن این قسمتها هدف پوشاندن دامنه بریزو بپاشها در قوه قضاییه و فساد سیستماتیک سپاه و قوه قضاییه هستش.
  0
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  احتمالا در انفجار کرج هم ماشه رو ایشون کشیده.
  0
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  باز هم اعتراف اجباری انهم روی افراد خودشان ! در داستان هزار و یک شب هم شاه هر شب دختری را به همسری میگیرد و فردایش به جلاد دستور میدهد تا سر ان دختر را از تنش جدا کند. یک سال وزیر هر شب دختری را برای شاه می اورد تا همسر شاه شود, تا اینکه انهای که دختر داشتن از ترس اینکه شاه دخترشان را بکشتن ندهد از کشور فرار کردن و وزیر دختری را گیر نیاورد ,غمگین و ناراحت به منزل بر میگردد وقتیکه دخترش متوجه ناراحتی پدرش میشود از او سوال میکند ناراحتیت از پس چیست؟ پدر جواب میدهد اگر طبق معمول دختری برای شاه پیدا نکنم شاه من را به جلاد میسپارد تا سرم را ازتنم جدا کند دختر به پدرش میگوید من را امشب به نزد شاه ببر هرچند پدر قبول نمیکند ولی دختر میگوید من خود داوطلب هستم . اعتراف گیری اجباری خود یک جنایت است .اینک رژیم اخوندی هم مثل گذشته کسی را در داخل کشور گیر نمی اورند اعتراف اجباری از انها بگیرند به ناچار افراد خودشان را زندان میکنن تا از انها اعتراف بگیرند. این یک مرض روانی است که حکومتی و رهبریش برای پیش بردن حکمرانی و ارضاء کردن خودشان این گونه جنایتها را با مردم کشور خودشان انجام میدهند.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  احتمالا تخم مرغ آبپز مورد استفاده برای ایشون دو زرده و درشت بوده که به چنین اعترافاتی دست پیدا کردن. الان میگه من خدا رو هم کشتم چون فاصله زیاده خبرش هنوز نرسیده.
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۱
  نظر شما چیست؟