سیاست مهاجرتی بریتانیا مانند استرالیا امتیازی می‌شود

یورونیوز :دولت بریتانیا قصد دارد بلافاصله پس از اجرای برگزیت بدون توافق در تاریخ ۳۱ اکتبر آینده، رفت و آمد آزاد شهروندان میان این کشور و اتحادیه اروپا را منع کند اما بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور می‌گوید با این حال سر دشمنی با مهاجران را ندارد.
 
دولت بریتانیا در زمان ترزا می، نخست وزیر پیشین گفته بود تنها در صورتی که این کشور بدون توافق برای دوران گذار از اتحادیه اروپا خارج شود، ممکن است منع آمد و شد با اروپا را «هر چه سریع‌تر» اجرا کند.
 
بوریس جانسون که ماه گذشته زمام کشور را به دست گرفت وعده داده است که در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) آینده بریتانیا را با توافق یا بدون آن از اتحادیه اروپا خارج کند.
 
یک سخنگوی وزارت کشور بریتانیا روز دوشنبه ۲۸ مرداد گفت: «آزادی رفت و آمد آن گونه که امروز در جریان است روز ۳۱ اکتبر، یعنی زمانی که بریتانیا از اتحادیه خارج می‌شود، پایان خواهد یافت. بعد از برگزیت دولت نظام مهاجرتی جدید و سالم‌تری را به اجرا خواهد گذاشت که مطابق آن اولویت به افراد شایسته و به کسانی داده می‌شود که بتوانند چیزی برای بریتانیا بیاورند، فارغ از این که از کجا آمده‌اند.»
کنترل جرائم و تغییر سیاست مهاجرتی
سخنگوی دولت جانسون همچنین گفت که در مورد اصلاح رویه رفت و آمد آزاد جزئیات بیشتری در حال بررسی است و به زودی اعلام خواهد شد. وی در عین حال با اشاره به یکی از این جزئیات گفت که اصلاحات مورد از جمله نظر شامل کنترل سخت‌تر جرم و جنایت در کشور خواهد بود.
 
بوریس جانسون خود در یک گفتگوی رادیویی رد مورد طرح اصلاحی مورد نظر دولتش گفت: «ما داریم از اتحادیه اروپا جدا می‌شویم تا قدرت بریتانیا به صورت قانونی به خودش برگردد. این بدان معنا نیست که با مهاجران و مهاجرت سر دشمنی داشته باشیم، بلکه یعنی مهاجرت در بریتانیا به شکلی دموکراتیک کنترل خواهد شد و ما [برای مهاجرت] روشی شبیه سیستم امتیازدهی استرالیا در پیش خواهیم گرفت.»
آیا شرکت‌ها برای برگزیت بدون توافق آماده‌اند؟
آدام مارشال، مدیر کل اتاق بازرگانی بریتانیا اعلام کرد که شرکت‌های بریتانیایی خود را برای شرایط خروج بدون توافق کشورشان از اتحادیه اروپا آماده و فعالیت‌های‌شان را بر آن همان مبنا تعریف کرده‌اند، اما این کار را بر اساس بخشنامه دولتی هفت ماه پیش انجام داده‌اند.
 
وی در توییتر خود نوشت: «حالا در همین چند هفته‌ای که [تا برگزیت] باقی مانده به نظر می‌رسد که دوباره همه چیز روی هواست. شرکت‌ها برای آمادگی در برابر تغییر نیاز به توضیح و روشنگری دارند.»
 
وزارت کشور بریتانیا گفته است که قوانین پیش‌بین شده برای آن دسته از شهروندان اتحادیه اروپا و خانواده‌هایشان که در این کشور زندگی می‌کنند در پایان ماه اکتبر آینده تغییری نمی‌کند. با این حال این خانواده‌ها تا پایان دسامبر ۲۰۲۰ فرصت دارند تا برای دریافت برگه قانونی اقامت درخواست بدهند.
+6
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  برای اینکارها خیلی دیر شده،فقط ضرر و زیانش گیرتون میاد.اینقدر آی کیو این برگزیتیهای نژادپرست پایینه نمیفهمن بیشترین مشکل از نظر مهاجرها مال پاکستانیها و هندیا بنگلادشیها و سیاه هاست که گند زدن به اینجا و هیچکدوم اینها اصلا از اتحادیه اروپا نیستن که حالا با خارج شدن از اتحادیه نتونن بیان.
  1
  11
  شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.