یکی دیگر از امضاء کنندگان بیانیه استعفای خامنه‌ای با ضرب و شتم در برابر خانواده اش بازداشت شد

 عباس واحدیان شاهرودی و دخترش هنگامه
صدای آمریکا :در ادامه بازداشت برخی امضاء کنندگان بیانیه درخواست استعفای رهبر جمهوری اسلامی، این‌بار گزارش‌ها حاکی از بازداشت «عباس واحدیان شاهرودی» یکی دیگر از این امضاء کنندگان است.
 
کانال رسمی تلگرام ۱۴ تن از فعالان مدنی و سیاسی داخل ایران، این خبر را تایید کرده و نوشت که ماموران امنیتی شامگاه روز یکشنبه با حضور در منزل «عباس واحدیان شاهرودی» یکی از امضا کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ نفر با «ضرب‌و‌شتم وی در برابر دیدگان خانواده»، آقای شاهرودی را بازداشت و به مکان نامعلوم منتقل کردند.
 
رضا مهرگان یکی دیگر از امضا‌کنندگان نامه درخواست استعفا از آیت الله خامنه‌ای نیز در این باره در حساب توییتری خود نوشت که او پس از بازداشت به «اطلاعات مشهد» منتقل شده است. چندی پیش نیز گروهی از فعالان سیاسی که در اعتراض به حکم ۱۳ سال زندان برای «کمال جعفری یزدی» از امضاکنندگان بیانیه استعفای خامنه ای مقابل دادگستری مشهد تجمع کرده بودند، توسط پلیس و نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
 
حوریه فرج زاده، جواد لعل محمدی، محمد حسین سپهری و عبدالرسول مرتضوی، فاطمه سپهری، پوران ناظمی، هاشم خواستار و محمد نوریزاد از جمله افرادبازداشت شده هستند که پیشتر بیانیه ۱۴ نفره درخواست استعفای خامنه‌ای را امضاء کرده بودند و پیش از این نیز برخی از آن‌ها تهدید به قتل شده بودند.
 
وزارت خارجه آمریکا می گوید رژیم ایران در دو سال اخیر هزاران معترض، فعال مدنی و نمایندگان کارگران و سایر اصناف را بازداشت کرده است.
 
در ایران هر گونه انتقاد از رهبر جمهوری اسلامی با محکومیت سخت مجازات می شود.
 
برخورد با نویسندگان نامه درخواست استعفای خامنه ای در حالی است که چند هفته پس از امضای این نامه، رضا مهرگان هم یکی از امضاکنندگان آن، با انتشار ویدئویی در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که توسط افراد ناشناس با شوکر مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته است.
+62
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  وقتیکه شید علی شیره ای یک شبه رهبر شیهه جهان شد، به همه هشدار داده بود که در دوران حکومتم مردم باید خون گریه کنند.
  1
  47
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  در برابر یه مشت گدا که یک شبه به عرش رسیده اند و برای حفظ آن از هیچ جنایتی فروگذار نمی کنند ، از دست خدا هم هیچ کاری ساخته نیست که دعا کنم ، خدا به دادت برسه فقط میگم درود به شرفت ، خیلی مردی
  2
  34
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد

  این رهبر چلاق تا خودش فهمید رفتی هست شروع به بگیر بیند کرد ولی اخرش هست.
  0
  28
  ‌سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
  ۷۳
  چهارشنبه سوری ایران - فرانکفورت، آلمان
  این چه حکمت است افرادی به گذشته تعلق دارند بایست برما حکومت کنند خمینی ملعون ح...
  0
  4
  ‌سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
  ۴۸
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  بیانیه استعفا ی خامنه ای دزد ادمکش نوشتن و امضا کردن کتک هم می خواد!! استعفا کدومه این اشغال خامنه ای پدر سگ باید ریز ریز شه . یعنی استعفا بده تمومه ؟! این کثافت خامنه ای را باید عین قذافی بدن دست مردم اعدام به دست مردم بشه خودش زنش دخترهاش پسر های بی شرفش مجتبی دزد کفتارش همه اعوان انصارش باید اعدام به دست مردم شن کثافتهای دزد نوکر پوتین قاتل خون آشام....
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵
  نظر شما چیست؟