اعتراض حامیان حقوق حیوانات به سگ‌کشی با تزریق اسید در مقابل شهرداری تهران

دویچه وله :حامیان حقوق حیوانات در مقابل شهرداری تهران تجمع کردند و به سگ‌کشی پیمانکار شهرداری اعترض کردند. معترضین خواستار تصویب قانون حمایت از حیوانات شدند. سه تن از اعضای شورای شهر تهران هم به معترضین پیوستند.
 
با انتشار فیلم سگ کشی پیمانکار شهرداریتهران در اینترنت صبح روز دوشنبه ۲۸ مرداد (۱۹ اوت) حامیان حقوق حیوانات در مقابل شهرداری تهران دست به تجمع اعتراضی زدند. حامیان حقوق حیوانات خواستار تصویب قانون حمایت از حیوانات شدند. آنها همچنین پلاکاردهایی مانند: "شهرداری سگ‌های سرزمینم را نکشید!"، "خدای ما خدای حیوانات است" و "‌کهریزک خالی از وفا شد" در دست داشتند.
 
در کلیپ‌های منتشر شده در اینترنت نشان داده می‌شود که  شهرداری کهریزک اقدام به تزریق اسید و آزار سگ‌ها می‌کند.
هم‌زمان با برگزاری این تجمع خبرگزاری‌های داخل کشور به نقل از غلام محمدی، رییس مرکز ارتباطات شهرداری نوشتند: «فیلم‌های پخش شده مربوط به دو سال قبل بوده است و پیمانکار خاطی و همچنین یکی از معاونین شرکت ساماندهی مشاغل نیز در این خصوص عزل شده و با پیمانکار خاطی نیز فسخ قرارداد شده است.»
 
 پیروز حناچی شهردار تهران هم  روز دوشنبه ۲۸ مرداد (۱۹ اوت) در واکنش به انتشار این فیلم‌ها با بیان این‌که این فیلم‌ها مربوط به دو سال قبل است، اعلام کرد که با پیمانکار خاطی برخورد شده است.
اعتراض سه عضو شورای شهر تهران به سگ‌کشی
علاوه بر تجمع اعتراض‌‌آمیز حامیان حقوق حیوانات در مقابل شهرداری تهران، در شبکه‌های مجازی هم واکنش‌ها در محکومیت سگ‌کشی و اذیت و آزار حیوانات زیاد بوده است، طوری‌که سه تن از اعضای شورای شهر تهران هم به معترضین پیوستند و به سگ کشی اعتراض کردند.
 
آرش میلانی، رییس کمیته خدمات شهری شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به انتشار فیلم‌های آزار و اذیت سگ‌ها نوشت: «خبر تزریق اسید و کشتار غیراخلاقی سگ‌های خیابان‌گرد تهران متأسفانه صحت دارد و توسط یکی از پیمانکاران شهرداری تهران صورت گرفته است. قطعا موضوع را تا انتها پیگیری خواهم کرد و مقصران این فاجعه در مجموعه شهرداری و پیمانکاران آن با برخورد جدی سازمانی مواجه خواهند شد.»
به گزارش خبرگزاری ایسنا الهام فخاری، رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر نیز در واکنش به انتشار این فیلم‌ها و تجمع مردم مقابل شهرداری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «واکنش مردم به تخلف صورت گرفته مربوط به هر تاریخی که باشد ۹۶ یا ۹۸! و خاص کنشگران مدنی حامی زندگی به جا است.»
 
همچنین مجید فراهانی - رییس کمیته بودجه شورای شهر نیز در توییتر خود نوشت:« به خشونت کشیدن اعتراض مدنی شهروندان مدافع حقوق حیوانات محکوم است و مدارا و تحمل اعتراض مدنی شهروندانی که در برابر تخلفات ولو قدیمی پیمانکاران  با تجمع در برابر شهرداری تهران اعلام موضع کردند حداقل اقدامی بود که در مسیر تهران شهری برای همه باید رعایت می‌شد.»
+50
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  دین وحشی ها ضد انسانی و بی رحم
  4
  41
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  بی شرفها. البته فکر نکنید فقط این مارمورزای شهرداری هستن که سگ میکشن. روستاییها هم حوصله این سگهای بی خانمان رو ندارن. رفیقم تو مسیر بهشت زهرا اطراف کهریزک به سگهای ولگرد غذا میده. میگه روستاییها مردمی رو که به سگهای بی خانمان غذا میدن با بیل دنبال میکنن. البته از ملتی که به خاطر یه لقمه نون همو میکشن بعید نیست.
  3
  32
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  همونطور که قبلا عرض کردم یه ١٠ میلیون تو ایران از این قماش زیادی هستن. کسی که دستور این کار رو داده، و کسی که در ازای دریافت حقوق این کار رو کرده، یه سری جانی بالفطره بیشتر نیستن. البته وقتی أون مولای متقیان کچل سگ کشی میکنه تو مدینه، به این لاشخورها حرجی نیست. واقعا باید یک سری بلند شن برای همین اقدام یه گوشمالی سیر به این کفتار صفتها بدن. اینجا به سگهای من کسی چپ نگاه کنه سر و کارش با کلت ١٩١١ منه
  3
  26
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  scandal - برلین، آلمان

  حتما آن پیمانکار را پیدا کرده و همانند آن پاسبانی که در شهر رشت به شیرزن حمله کرده که چرا کشف حجاب کرده، مدال افتخار میدهند، بی حیاهای پر رو.
  1
  22
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  یکی از ارکان رشد انسان داشتن محبت است، یعنی انسان اول خودش را دوست دارد و سپس دیگران را، اگر برای نمونه پستان مادری که بویی از انسانیت نبرده، به جای شیر مادر، زهر مار توی دهن بچه ای بکند، ان بچه، چون محبتی ندیده، در فردای روزگار شهردار می شود و ادمکش و سگ کش می شود، البته عوامل دیگری غیر از پستان مادرشان هم دخیل بوده است
  1
  26
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  شما از حقوق یک انسان دفاع کنید. بعد ان به حیوانات برسید. پرش ازاد نکنید مردم ایران دارن از گرسنگی میمیرن . تا به ان روز نرسیده که گوشت سگ بخورن . ای حامیان حیوانات . شما که بیشتراز همه دلسوز هستید میدانید شب قبل مادرو فرزند شیر خوار از نداری باهم مردن
  10
  7
  ‌سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  kata1379 - مشهد، ایران
  سلام . قبلا دراطراف مشهد پر بود از سگ اما به لطف اربابان . باور عمیق و یا فاطمه مردم آنچان گرسنه شده اند که دیگه سگی یافت نمیشه چند نکته . در چهارراه گاز خیابان عبادی مشهد گوشت چرخ کرده میفروشند کیلویی 9 هزار تومان . با این وصف که دنبه کیلویی 38 هزار تومانه . تازه گوشت توسایت دیوار داره تبلغ میشه کیلویی 40 هزار تومان سال گذشته در همین منطقه چند قصابی رو به دلیل فروش گوشت سگ تعطیل کردند اما موضوع به این سادگی نیست . هر روز چندین تن گوشت سگ در اینجا فروخته میشه . این هم نتیجه تدبیر باور عمیق و یا فاطمه و همفکران اونها یک مشت بیکار که توهم اونها رو برداشته فکر میکنن اونها توسط خدا برای هدایت مردم خلق شده اند در حالی که خودشان گمراه هستند . خداوند این جماعت که از نسل قوم لوط و ابن زیاد هستند نابود گرداند
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.