وکیل برکنارشده محمدعلی نجفی: میترا استاد با سلاح آقای نجفی به قتل نرسیده

محمود علیزاده طباطبایی: کارشناس اسلحه می‌گوید ۹ گلوله شلیک شده است که این ۹ گلوله از دو اسلحه باید باشد
بی بی سی :محمود علیزاده طباطبایی، وکیل برکنار شده محمدعلی نجفی می‌گوید آقای نجفی میترا استاد را به قتل نرسانده و مقتول با سلاح دیگری به قتل رسیده است. او می‌گوید در مجموع در صحنه قتل ۹ تیر از دو اسلحه شلیک شده است.
 
آقای علیزاده طباطبایی به روزنامه رسالت گفت: "کارشناس اسلحه گفته ۹ گلوله شلیک شده است که این ۹ گلوله از دو اسلحه باید باشد و چهار پوکه نیست".
 
او در مصاحبه می‌گوید در این پرونده ابهامات زیادی وجود دارد: "به آقای نجفی می‌گوییم این چیست؟ می‌گوید نمی‌دانم. می‌گوییم اسلحه شما ۷۶۵ بوده است. این اسلحه ۹ میلی‌متری را قاچاقی خریدید؟ می‌گوید نمی‌دانم. می‌گویم مگر می‌شود اسلحه ۷۶۵ تبدیل به ۹ میلی متری شود؟ ابهامات خیلی زیادی وجود دارد".  علیزاده طباطبایی می‌گوید او به این جمع‌بندی رسیده که آقای نجفی همسرش را نکشته اما اصرار داشته که این کار را کرده است.
 
او در پاسخ مجری که می‌پرسد "یعنی خانم استاد با سلاحی به قتل رسیده که سلاح آقای نجفی نیست؟"، می‌گوید "بله، دقیقا".
 
محمدعلی نجفی، پیش از آغاز جلسه دوم دادگاه محمود علیزاده طباطبایی یکی از وکلای خود را برکنار کرد.
ساعاتی پس از وقوع قتل، خبرنگار صدا وسیما در حضور چند مقام انتظامی تعداد گلوله‌های باقی مانده در اسلحه محمدعلی نجفی را می‌شمارد میترا استاد سه‌شنبه هفتم خرداد به قتل رسید و ساعاتی پس از قتل، محمدعلی نجفی، همسر او، سیاستمدار اصلاح‌طلب و شهردار پیشین تهران با معرفی خود به پلیس به قتل او اعتراف کرد.
 
مقامات قضایی و پلیس ایران پیشتر گفته بودند پنج تیر از اسلحه آقای نجفی شلیک شده و از این میان یک گلوله به دست و یک گلوله دیگر به قلب مقتول اصابت کرده است.
 
ساعاتی پس از وقوع قتل، خبرنگار صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران در حضور چند مقام انتظامی دیگری اسلحه‌ای را در برابر دوربین نشان می‌دهد که می‌گوید اسلحه ارتکاب جرم است و درحالی که گلوله‌های آن را خالی می‌کند و می‌شمارد درباره تعداد گلوله‌های شلیک شده به مقتول توضیح می‌دهد. در آن ویدیو خبرنگار صدا و سیما می‌گوید اسلحه آقای نجفی ۱۳ گلوله داشته و پنج تیر از آن شلیک شده است.
 
انتشار این ویدیو انتقادهای فراوانی به دنبال داشت از جمله اینکه چرا آلت جرم در دست یک خبرنگار است.
 
در نهایت دادگاه بدوی، آقای نجفی را به اتهام قتل عمد مجرم شناخت. اما پنج روز پیش خانواده میترا استاد، محمد علی نجفی را "بخشیدند" و از قصاص صرفنظر کردند.
 
با این حال او به خاطر جنبه عمومی جرم باید به زندان برود.
 
محمدعلی نجفی به حکم دادگاه اعتراض کرده و امروز یک منبع آگاه قضایی به خبرگزاری تسنیم گفت این پرونده برای رسیدگی به دیوانعالی کشور ارجاع می‌شود.
+17
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  احتمال اینکه نجفی زنش را نکشته باشد فراوان هست. این روزها برای اینکه حواس مردم را از مسائل اساسی پرت کنند ده ها خبر دروغ از جمله دفن سگ در قبرستان مسلمین منتشر میشود
  1
  22
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  همانکسانیکه را باین(ماموریت)فرستادند,خلاصش کردند و طبق دستور همانها,خانواده استاد رضایت دادند,تمام
  1
  19
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  همانکسانیکه را باین(ماموریت)فرستادند,خلاصش کردند و طبق دستور همانها,خانواده استاد رضایت دادند,تمام
  1
  7
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  یه پرستو کشته شد و خونوادش هم میلیاردها پول گرفتند هیچکس هم اعدام نمیشه چون از اغا آتو دارند اینقدر هم ببه قول علی گدا کشش ندید پاره میشه. بریم سراغ پرونده بعدی. کسی فیلم یا کلیپ سکس از وزیر یا مسوول یا امام جمعه نداره بزاره ببینیم
  2
  18
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
  ۳۸
  asal30 - بندرعباس، ایران
  من از اول هم میدونستم اینا همش مسخره بازی سپاهه . قتل رو سپاه انجام داده پوکه هاش رو هم برداشته برده بعد نجفی خواستن قتل رو به گردن بگیر. کلی سوتی دادن بدون دستبند با کلی احترام باهاش برخورد کردن. دادگاه هم همش به شوخی و خنده گذشت . داماد و دخترش که قغش غش میخنیدن . اصلا حتی شاید این میترا استاد با یک هویت جعلی تو یک کشور دیگه فرستادنش زندگی کنه. قتلی هم اصلا در کار نبوده همش بازی سیاسی برای سرگرم کردن مردم.
  1
  19
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
  ۳۰
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  اینکه سپاه یا اطلاعاتی ها این کار رو کرده باشند بعیده چون خیلی ناشیانه است که اینطور رد بجا بگذارند این کار یک آماتور بوده کسی که از مقتول کینه داشته و اونو هوو خودش میدیده واسه همین رفته سراغش و انتقام گرفته بعد آقای نجفی سر رسیده و واسه همین اسلحه رو درآورده چند تا شلیک به در و دیوار کرده و قتل رو گردن گرفته.
  3
  1
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
  ۳۴
  ramin_20_s - تهران، ایران
  میترا استاد رو دختر نجفی کشته و پدر گردن گرفته به همین راحتی. تامام.
  1
  0
  ‌سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۵
  نظر شما چیست؟