علیرغم بخشیده شدن قصاص ، محمدعلی نجفی به حکم دادگاه علیه خود اعتراض کرد

 محمدعلی نجفی به قتل میترا استاد همسرش اعتراف کرده بود.صدای آمریکا :علی رغم بخشش قصاص «محمدعلی نجفی» از سوی خانواده «میترا استاد»، این متهم به صدور حکم دادگاه علیه خود اعتراض کرده است.
 
خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه ۲۸ مرداد به نقل از یک منبع آگاه نوشت که محمدعلی نجفی متهم این پرونده به صدور حکم دادگاه علیه خود اعتراض کرده است و این پرونده برای رسیدگی به دیوانعالی کشور ارجاع می‌شود.
 
پیش از این برادر میترا استاد در ۲۳ مرداد اعلام کرده بود که خانواده خانم استاد، محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران که به جرم قتل همسر دوم خود، به قصاص محکوم شده بود، را بخشیده‌اند.
 
با توجه به رضایت شاکیان، پیش بینی می شود محمدعلی نجفی از نظر جنبه عمومی جرم قتل، تنها با محکومیت چندساله زندان مواجه شود.
 
میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی، روز سه‌شنبه ۷خرداد با شلیک گلوله به قتل رسید. ساعاتی پس از انتشار این خبر محمدعلی نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد.
 
پیش از این اتهامات آقای نجفی «قتل عمد» میترا استاد، «حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز» و «ایراد صدمه بدنی عمدی» با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص اعلام شده بود.
 
در پی قتل میترا استاد، دادگاه اتهام قتل عمد از سوی نجفی را «محرز» دانسته و با توجه به تقاضای خانواده مقتول، حکم به قصاص نجفی داده بود.
+11
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  گفتنیها کم نیست - بخارست، رومانی

  خوب راست میگه ! تودینش بکسی که هفتصد نفرو تو یکروز سر برید بارگاه‌‌ و گنبد طلایی میسازند باین بدبخت مفلوک فقط برای کشتن یکنفر‌(تیرخلاصهای اعدامیهارو حساب نمیکنم)سه سال ؟ این اقا منتظر جایزه هم هست.
  13
  45
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  میخواد مظلوم نمایی کنه !
  5
  28
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
  ۳۰
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  خیلی مسخره است یک نفر همسرش رو میکشه بعد برادر و پدر و مادر مقتول شاکی و اولیای دم میشوند!! اگر برادر مقتول قاتل بود لابد شوهر مقتول شاکی و ولی دم میشد! اینها طوری اینجور جرمها رو بررسی میکنند انگار فامیل مالک جان و زندگی همدیگر هستند و خود اونطرف که مالک جان و جسم خودش بوده و الان به قتل رسیده راضیه از اینکه مرده و بقتل رسیده و طرف رو بخشیده!!
  6
  34
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  منظورش اینه که گناه از مقتول بود که آمد و ایستاد جلوی گلوله هفت تیر من و به این دلیل که در کلانتری چای بقدر کافی داغ نبود شاکی هستم و باید ضمن اعاده حیثیت به من، برادر مقتول را هم اعدام کنید تا به من چشم غره نرود.
  15
  37
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اسلام مذهب خون و جنایت هست. علی خلخالی محمد بود و سر بیش از 20000 انسان بیگناه را بریده (از جمله زن خودش فاطمه) را بریده و به این جنایتکار افتخار هم میکنند. خیلی مسخره هست که در اسلام جایگاه انسان و گوسفند یکی هست. پول و قدرت داشته باشی با پرداخت بها جنایت لوث میشود و چند سالی هم بعنوان تشریفات زندان میروی (در صدر اسلام این چند سال هم وجود نداشت) . این بدترین نوع قانون قرون وسطائی هست که هنوز وجود دارد
  19
  26
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  اونجاش میخاره. ببرینش پیش طوسی
  31
  18
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::ایران کهن - پِهِن ایران - هوستن، ایالات متحده امریکا::] شما با این تراوش عقل , بهتره اسم کاربری خودت رو از ایران کهن به ....ایران عوض کنی. جمع کن بساط شلخته گری و .... رو !
  2
  29
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. معلوه کامنت من خیلی فشار آورده به یه .... که خوابو زندگی را ازت گرفته و نشستی هی منفی مثبت میدی به خودت و من. خدا شفات بده ساندیس خور
  3
  5
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۰
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::ایران کهن - پِهِن ایران - هوستن، ایالات متحده امریکا::] من اگه جای تو بودم با نوشتن حَم چنین کامنتی نه شرم میکردم, بلکه در اولین فرصت .... حیفِ اون امریکایی که تو اونجا .....میکنی. در ضمن اگه خدایی در کاره شعور و عقل رو یکسان تقسیم میکرد, و کمکی بهت میکرد, تا اینطوری ریپ نمی زدی. بله! گوش ادمهای ..... رو باید کشید. پس برو به خواب که لحاف سرد شد.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
  نظر شما چیست؟