ترامپ: سران جمهوری اسلامی مایل به مذاکره هستند ولی نمی دانند چگونه شروع کنند

دویچه وله :رئیس جمهور آمریکا تاثیر تحریم‌ها در کاهش فروش نفت ایران را شدیدتر از پیش‌بینی‌ها خواند و گفت این کشور مایل به مذاکره است. ترامپ می‌گوید سران جمهوری اسلامی به رغم این تمایل نمی‌دانند چگونه باید مذاکره را شروع کنند.
 
دونالد ترامپ در خاتمه تعطیلات تابستانی و هنگام ترک نیوجرسی به مقصد واشنگتن در جمع خبرنگاران، ایرانیان را مردمانی "مغرور" خواند که به گفته او اقتصادشان در حال فروپاشی است.
 
بنا بر گزارش‌ها رئیس جمهور آمریکا این سخنان را عصر یک‌شنبه ۱۸ اوت (به وقت محلی) و در واکنش به پرسشی درباره رفع توقیف نفت‌کش حامل نفت ایران در جبل‌الطارق بیان کرد.
 
این نفتکش که پیش از توقیف "گریس ۱" نام داشت و اکنون "آدریان دریا" نام گرفته با حکم دادگاه عالی دولت محلی جبل‌الطارق پس از ۴۵ روز اجازه یافت به مسیر خود ادامه دهد.
 
نفت‌کش حامل نفت ایران چهارم ژوئیه به ظن حمل نفت به سوریه و نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا، توسط ناوگان دریایی جبل‌الطارق و با همکاری تفنگداران نیروی دریایی بریتانیا توقیف شده بود.
 
ترامپ اظهار داشت که میزان فروش نفت ایران بیش از آنچه در مورد تاثیر تحریم‌ها پیش‌بینی شده بود کاهش یافته و جمهوری اسلامی "نمی‌تواند نفت بفروشد". او می‌گوید تورم در ایران "به بالاترین حد" رسیده و وضعیت اقتصادی این کشور "بسیار بد" است.
 
آمریکا اردیبهشت سال پیش و پس از خروج از توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی تحریم‌های لغو یا تعلیق شده علیه ایران را دوباره اعمال کرد. ترامپ هدف از این تحریم‌ها را، که در ماه‌های گذشته تشدید شده، وارد آوردن "فشار حداکثری" و به صفر رساندن صادرات نفت ایران به منظور کشاندن تهران به پای میز مذاکرات عنوان کرده است.
راه دشوار شروع مذاکره
رئیس جمهور آمریکا ادعا کرده که ایران خواهان مذاکره است اما راه شروع آن را نمی‌داند. او می‌گوید این کار می‌تواند "خیلی سریع" انجام شود.
 
ترامپ پیش از این نیز گفته بود که جمهوری اسلامی با افزایش فشار تحریم‌ها آماده گفت‌وگو با آمریکا است و او حاضر است بدون هیچ پیش‌شرطی وارد مذاکره شود.
 
رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای، هرگونه گفت‌وگوی مستقیم با آمریکا را رد کرده و مذاکره با دولت ترامپ را "سم مضاعف" خوانده است. با این همه شماری از مسئولان ایرانی، از جمله رئیس جمهور حسن روحانی گفته‌اند که به شرط برداشته شدن تحریم‌ها آماده‌اند با آمریکا وارد مذاکره شوند.
 
دونالد ترامپ در حالی به پرسش‌های خبرنگاران درباره آزادی نفت‌کش حامل نفت ایران پاسخی نداده که دادگاه عالی جبل‌الطارق از پذیرش حکم یک دادگاه آمریکایی برای توقیف مجدد این نفتکش با این استدلال که از قوانین اتحادیه اروپا پیروی می‌کند خودداری کرده است.
+16
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  اینم همش میخواد زورآزمایی و من منم کند اگر رژیم آخوندی دیکتاتور و سپاهش تروریست هستند مذاکره کردن نمی خواد اگر طرف ملتی بزن سپاه را اگر دنبال پوپولیستی هستی که هیچ،جریان احمدی نژاد شد بگم بگم
  3
  21
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  معمولا اولش با نگاه کردن شروع میشه، یه نگاه معنادار.
  20
  1
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  شاید دارن مذاکره میکنن ولی شما حس نکردی!
  1
  13
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  یه مقدار دیگه ملت را تحریم کنی و در عوض به توله های آقایان ویزا بدی و هواشون رو داشته باشی، مذاکره که هیچ، شاید برات بابا کرم هم برقصن!
  1
  22
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  آخه مسئولین ما چی بلدند بنده خداها که از کجا شروع کنند اونا فقط بلدند سراغ تنبون شلوار برند !!
  1
  5
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Zaall - اصفهان، ایران
  مذاکره را با زدن پهپاد ۲۰۰ ملیونی شروع کردند😂
  10
  5
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  اوایل که اینجا اقامت گرفتم، دکتر بخاطر اضافه وزن زیاد راه پیمایی در آب رو برام تجویز کرد و گفت به کمربند نجات هم احتیاجی نیست، چون خود چربی‌ها یه پا کمربندن. بعد یه روز هنگام آب‌تنی متوجه شدم یه دانمارکیه چشم زاغ خبیث داره مسخره میکنه. منم یک نگاه معنا دار بهش کردم. ولی چون دیکشنریم همرام نبود، معنیش رو اشتباهی متوجه شد که داشت کار به راه باریک و تنگ کشیده میشد.
  11
  1
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  40 سال گفته اند "مرگ بر امریکا" و "شیطان بزرگ" و زیرفرشی مذاکره کرده اند. حالا ترامپ میخواهد مذاکرات شفاف و علنی و طرف صحبت هم خود خامنه ای باشد و این برای این تقیه کاران مزور گران تمام میشود
  1
  7
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. لابد از نگاه شما اینطور برداشت کرده که “چرا همه رو برق میگیره، منو چراغ نفتی”!
  0
  11
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. جناب جنگ یرخی که نیست، تکنیک داره. همون وسط جنگ میبینی آتش‌بس میشه، فرمانده دو قشون میان تو چادر، گفتگو میکنن، دوباره برمیگردن سر مواضعشون. اونجوری هم که من میدونم، گویا با اسب میان.
  9
  1
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  [::Zaall - اصفهان، ایران::] شماها یا .....یا خودتونو به ....میزنید، کل اقتصاد مملکت رو ، اموال 200میلیاردی و دزدی خامنه ای و صنعت نفت و بنیاد علوی و ... همه چی رو فلج و نابود کرده اما شما مغز فندقیها با پهباد دویست میلیونی خودتونو گول میزنید؟ به تو میگن اصل نابغه!!!.
  0
  11
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. کاملا درست میگوئی عزیز جان. اما انجا همه چیز روی اب هست ولی این تقیه کاران میخواهند زیر ابی کار کنند. سیدعلی عده ای را می فرستد مذاکره و در حالیکه قلاده ی انان را در دست دارد از سیر تا پیاز را دیکته میکند ولی همیشه در اخر کار با رندی جر میزند. امریکائی ها بازی های این مزوران دروغگو را خوانده اند و مذاکرات شفاف میخواهند با خود سیدعلی
  0
  6
  ‌سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  . [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. I سفیدپوستان هنوز دلشون لک زده برای جنگ با سرخپوستان. چون اون زمان تو جنگ هی آتش بس، بعد تو چادر سرخپوستا. یا توپ میامدن بیرون یا بخوری. اصلا همین سبب شده بود که تعداد ساعات آتش بس از خود جنگ بمراتب بیشتر بوذ.
  4
  0
  ‌سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.