هشدار آلمان به پناهندگان سوری : لغو پناهندگی در صورت سفر به سوریه

وزیر کشور آلمان به پناهندگان سوری که برای گردش به کشورشان سفر می‌کنند هشدار داد دویچه وله :وزارت کشور آلمان با پناهجویان سوری که برای گردشگری یا دیدارهای خصوصی به سوریه سفر می‌کنند برخورد سخت‌تری خواهد کرد. هورست زهوفر این تصمیم را بدون در نظر گرفتن شمار این نوع پناهجویان اتخاذ کرده است.  
 
هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان، روز یکشنبه ۲۷ مرداد (۱۸ اوت) در گفت‌وگو با روزنامه "بیلد آم‌ زونتاگ" اعلام کرد که دولت آلمان در نظر دارد در مورد پناهجویان سوری‌ای که برای دیدارهای خصوصی یا گردشگری به طور مرتب به کشورشان سفر می‌کنند سخت‌گیری‌های بیشتری اعمال کند. 
 
وزیر کشور آلمان گفت: «کسی که به عنوان پناهنده سوری به طور مرتب تعطیلات خود را در سوریه به سر می‌برد نمی‌تواند به طور جدی مدعی شود که در کشورش تحت آزار و پیگرد قرار دارد. ما باید موقعیت پناهندگی را از چنین کسی پس بگیریم.»
 
زهوفر گفت اگر مسئولان اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی (BAMF) از موضوع سفر این پناهجویان به کشور مبدا آگاهی یابند، بلافاصله وضعیت پناهندگی آنان را لغو خواهند کرد. او تاکید کرد که علاوه بر این روند اوضاع در سوریه تحت بررسی دائمی مسئولان قرار دارد.
 
وزیر کشور آلمان خاطرنشان کرد: «اگر شرایط اجازه دهد ما آن‌ها را باز خواهیم گرداند.»
 
زهوفر به طور مشخص به افرادی اشاره می‌کند که پس از گریختن از جنگ داخلی در سوریه به طور مرتب برای دیدار از خویشاوندان به کشورشان سفر می‌کنند یا تعطیلات خود را در آنجا می‌گذرانند. وزیر کشور آلمان در این گفت‌وگو آماری از تعداد این نوع پناهجویان ارائه نداد.  
 
از زمان شروع جنگ در سوریه در هشت سال پیش تا کنون حدود ۷۸۰ هزار سوری به آلمان گریخته‌اند. در این میان نیروهای ارتش سوریه با حمایت روسیه توانسته‌اند به طور مجدد کنترل بسیاری از مناطق این کشور را به دست آورند.
+78
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  از هم نژادان آلمانی مون خواستاریم که خیلی مراقب و هوشیار باشن. خیلی از این عمریهای ملعون که در سوریه دستاشون به خون شیعیان مظلوم آلوده شده با دروغ که شیعه هستند میان و قصدشون فقط عملیات تروریستی هست. هر جا که این خونخواران رو دیدید، بگیرید و بفرستید تو همون شن‌های سوسمارخیز عرعرستان.
  57
  48
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  از آلمان به لبنان ورود به سوریه
  25
  36
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  dariush-alman - فرانکفورت، آلمان

  امیدوارم این تصمیم برای ایرانی ها نیز گرفته بشه.یک مشت خالی بند و دوروغ گو هنوز نیومده فکر رفتن به ایران میکنن.من جای سفارت باشم، اسم تمام پناهنده هایی که میرن پاسپورت ایرانی میگیرن یا میرن ایران رو تحویل وزارت کشور المان میم تا مثل سگ بندازنشون بیرون.
  15
  69
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  [::dariush-alman - فرانکفورت، آلمان::]. من هم با نظر شما کاملا" موافقم اما اگر منظورتون این است که سفارت ایران این اسامی را بده هرگز این کار رو نمیکنه برای اینکه ایران تقریبا توریست نداره که پول وارد ایران کنند و پناهندگان ایرانی که توریستی به ایران رفت و آمد میکنند منبع درآمد خوبی برای ایران است چرا باید این کار رو بکنند.
  2
  22
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kadash - استکهلم، سوئد
  [::dariush-alman - فرانکفورت، آلمان::]. این مال وقتیه که طرف هنوز وضعیت پناهندگی داره(چه منتظر نتیجه چه با جواب قبولی).بعد چند سال وقتی سیتیزن بشن و پاسپورت اون کشور رو بگیرن دیگه طبق قانون پناهنده به حساب نمیان و محدودیت های پناهندگی در موردشون صدق نمیکنه.یعنی هیچ فرقی بین اون و کسی که از طریق شغلی یا ازدواج مهاجرت کرده یا کسی که متولد و بومی اون کشوره نیست.میتونه بره هر جایی دلش خواست هیچکی هم چیزی نمیتونه بگه.
  6
  20
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  احتراز - دورف، آلمان
  کافی پرواز‌های به بیروت رو چک کنید یا مستقیم میرند یا از طریق پرواز ایر سربیا به بلگراد بعد به بیروت بعد با اتوبوس میرند سوریه. کنترل شون خیلی راحته.
  3
  17
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  [::dariush-alman - فرانکفورت، آلمان::]. حالا که جای سفارت نیستی، پس مثل همون ....که گفتی فقط ....
  5
  1
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  [::احتراز - دورف، آلمان::]. میلیاردها خرج کنن تا ببینن کی میره کی نمیره؟وقتی آلمان میگوید سوریه ایها منظورش همون داعشی های ریش زده هستند
  15
  8
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kadash - استکهلم، سوئد
  [::shirzan - برلین، آلمان::]. سفارت اسامی کی رو بده؟؟ انگار در جریان روال کار و قوانین نیستید،۸۰ درصد کسایی که میرن سفارت پارسپورت ایرانی بگیرن کسایی هستن که دیگه تابعیت و سیتیزنشیپ (و پاسپورت خارجی ) گرفتن یعنی دیگه پناهنده نیستن.سفارت اسم اینها رو هم بده اصلا مشکلی براشون پیش نمیاد چون دیگه پناهنده نیستن و اون مرحله رو رد کردن غربالگری شدن و شدن شهروند.دیگه هیچ محدودیتی ندارن کجا برن و بیان.انگار که یک دکتر یا نخبه ای از طریق کار شهروند کشور اروپایی شده باشه. این چیزی که شما میگین مال اون درصد پایین افرادیه که هنور پناهنده هستن و پاس پناهندگی دارن نه پاس اروپایی.اونها هم خیلی کم پیش میاد اینجور ریسکی کنن برن ایران.درضمن خیلی رابطه ایران با اروپا خوبه،بیاد کمکشون هم کنه؟
  1
  7
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  mohajer04 - دوسلدورف، آلمان
  قابل توجه ایرانیان مهاجر !!!!!!!
  0
  10
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  dariush-alman - فرانکفورت، آلمان
  بعضی از هموطن هایی که اروپا زندگی میکنن خیلی احمق هستن متاسفانه.اصلا نمیدونن موضوع چیه؟کسی که میاد المان یا در کل اروپا پناهنده میشه، تو مصاحبه ازش در اخر میپرسن: اگر برگردی ایران چه اتفاقی میوفته؟ همه هم میگن: اوه نهههههههه اگر بریم ایران اعدام میشیم و خلاصه این خالی بندی ها.حالا همین مفت خورا بعد از چند سال که ملیت میگیرن بودو بودو میرن ایران،هیچ اتفاقی هم نمیفته.این ربطی به سیتیزن بودن نداره
  1
  9
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  [::dariush-alman - فرانکفورت، آلمان::]. ببین بیا و اسم منو بده. شاید فرجی شد و به منم از همون شناسنامه و کارت ملی که شماها دارین بدن.
  15
  0
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - برابراند ، دانمارک
  [::dariush-alman - فرانکفورت، آلمان::]. حالا بگو ببینم خودت چه خالی ای بستی؟ با من که میخواستن مصاحبه کنند، گفتم اگه میشه بریم بیرون که بالا سرمون چیزی نباشد.
  14
  2
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.