واکنش تند لاریجانی به محمد یزدی: مگر این ساختمانی که استفاده میکنید از ارث پدرتان است

آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار بیانیه ای به سخنان محمد یزدی واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:
 
* سینه ام خزانه الاسرار اتهامات مجموعه ای از معاونان ، قائم مقامان و آقازاده های مسئولان و شخصیت هاست.
 
* چندی است که نمایشی در کشور بر اساس سناریوهای از پیش طراحی شده، علیه اینجانب براه افتاده است.
 
* اکنون احساس می کنم بازی های صدا و سیما و برخی نهاد های دیگر به نقطه ای رسیده است که سکوت در مقابل آن جایز نیست و البته در موقع مناسب به تفصیل در مورد ابعاد آن صحبت خواهم کرد
 
* مطالبی از جلسه روز یکشنبه شما با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه ، پخش شده است که در وهله اول باور نمی کردم شما چنین سخنانی گفته باشید و لذا از طرق مختلف پی گیری کردم تا صحت  انتساب مطالب برایم محرز گردد.
 
* آیا جز با صدای بلند و داد و قال ، به مسئولین و بزرگان توهین کردن و افترا زدن و تحقیر کردن، کار دیگری هم کرده اید؟ شما با آیت ا... شبیری حفظه الله ، چه کرده اید : با مرجعی که آیتی است در علم و تقوی و اخلاق و متانت و مروت و انصاف و بزرگواری. آخر چرا به خودتان اجازه می دهید به همه توهین کنید . هیچ بررسی کرده اید که علماء و فضلاء در قم ، به آثار شما و به گفته های شما چگونه نگاه می کنند؟! چقدر آنها را جدی می گیرند؟
 
* کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل " کتاب القضاء " مرحوم سید صاحب عروه ، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شودو معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام. متاسفانه ظاهراً حتی توجه نکرده اید که " کتاب القضاء"سید (برخلاف جلد اول عروه) کتاب استدلالی است ، چقدر آنرا تخریب کرده اید . ایکاش شما صرفاً آنرا ترجمه می کردید که اقلاً خواننده بداند با سخنان چه کسی روبروست.
 
* برای اینکه بنده را تخریب کنند ، اول در فضای مجازی تا توانستند شأن آن متهم را بالا بردند: نه فقط در رسانه های ضد انقلاب ، بلکه در همین رسانه های رسمی داخلی از صدا و سیما گرفته تا خبرگزاری های رسمی . خبرگزاری مهر در این رابطه نوشته بود: "یک مقام ارشد قضایی بازداشت شد" .آخر چرا این دروغ های شاخدار را می پراکنید ؟ اصلاً این آقا مقام قضایی بود تا ارشد باشد ؟ ! در همین رسانه ملی ، برخی خبرنگاران در این باره طوری سخن گفتند که گویی نقش بی بدیلی در مدیریت دستگاه قضایی داشته است.
 
* و همه اینها دروغی بود فوق دروغ . مدیریت دستگاه قضایی در دست مسئولان عالی قضایی بود: یکی نیست از این خبر گزاری ها و صدا و سیما بپرسد این آقا در تصمیمات کدام مسئول قضایی موثر بوده است؟
 
* با لحنی بی ادبانه گفته اید " آیا ارث پدرت بود"، می گویم نخیر ارث پدرم نبود ! مگر اینهمه مدارس دیگر در قم و سطح کشور ساخته می شود ارث پدرشان است؟ مگر همین ساختمان هایی که حضرتعالی از آنها استفاده می کنید ، از ارث پدرتان ساخته شده است ؟ آخر این چه فهمی است و چه استدلالی ؟!
 
* جناب آقای یزدی مشکل اصلی جنابعالی این است که فکر می کنید قیم حوزه های علمیه هستید و می خواهید به همه امر و نهی کنید . متاسفانه شما خودتان را در جایگاهی می بینید که نه تنها مرجع تعیین کنید ، بلکه به مراجع بزرگواری که شاید شاگرد آنها هم محسوب نمی شوید ، امرو نهی کنید و این با رویه های حسنه ای که در حوزه علمیه برقرار بود ، هیچ تناسبی ندارد .
 
* اما نکته این است که آیا کسانی که امروز برای شفافیت و مبارزه با فساد سینه چاک می کنند و ماه ها برای دستگیری فردی که نه معاون بنده بوده و نه رئیس دفتر بنده ، بلکه مدیر یکی از اجزاء حوزه ریاست تحت اشراف شخصیتی سالم، فاضل و شریف چون آقای خلفی بوده ، فضا سازی کرده اند، آیا همین کار را برای آقای شریفی قائم مقام شهردار اسبق تهران و آقای سیف معاون اقتصادی اطلاعات سپاه و ... کرده اند و فساد آنها را به آقای قالیباف و آقای طائب و دیگران سرایت داده اند؟!وا اسفا از این ظلم و بی عدالتی و بی مروتی.
+70
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  داریم به سقوط حکومت آخوندی نزدیگ می شویم خودشان با دست خودشان ایران را تحویل صاحبان اصلی اش که ملت ایران است با دراندن خودشان خواهند داد ، سناریوی شوروی سابق
  7
  93
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  جنگ سگ ها بین همدیگر معمولا بر سر یک استخوان هست ولی در اینجا فراتر از استخوان بر سر مقام و قدرت هست و در پلکان قدرت پسر هم پدر (و بر عکس) را میکشد
  4
  88
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  حالا دعوا نکید. هر دو تا امل فساد هسید. شما که سارق لاریجانی اون که دستمال یزدی اقاتون
  2
  66
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  سینه ام خزانه الاسرار اتهامات مجموعه ای از معاونان ، قائم مقامان و آقازاده های مسئولان و شخصیت هاست. فکر کنین قاضی القضات مملکت میگه من میدونم ولی کاری نکردم! نباید اغتشاشید به اون مملکت؟؟
  2
  58
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  اقای رئیسی چرا این مردک با این همه اتهامات خودش و سایر برادراش بازداشت نشدند؟
  3
  33
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
  ۶۱
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  [::senator x - تهران، ایران::]. فعلن نوبت اش نشده، سپاه همه اینها را با دستور رهبری مجتبی خامنه ای از میدان بدر خواهد کرد فعلن خانواده لاریجانی بعدش حسن خمینی و خاتمی، شما اگر کتاب سقوط شوروی را بخوانید خامنه ای عینن کپی برداری کرده است تا پسرش با کمک ریئسی به رهبری برسد و ارتش را هم منحل و سپاه حکمفرمایی خواهد کرد اگر به آنجا برسند که فکر کنم آنروز را نخواهند دید این آخوندهای پلید صفت کثیف
  3
  24
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
  ۵۷
  naderali63 - گوتمبر، سوئد
  انقدر دزدی کردن که حالا بجان همدیگر افتاده مردم هم در خواب زمستانی. بخوابید شهر امن امان اسوده بخوابید مردم ایران تا انشب گه میاین شورتتان هم میکنن. اشگالی نداره انسان مگر با لباس بدنیا امد . بخوابید تا گاملا نابود بشید نسل نفرین شده . بیخواسید اصلان نمی دانن حق یک انسانچی هست
  0
  13
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
  ۶۶
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  وقتی دو حیوان وحشی بجان هم می افتند ۰۰۰ نزاع انها نتیجه یی برای طعمه نخواهد داشت حیوان برنده طعمه را خواهد درید۰
  0
  3
  دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
  ۴۸
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  ۴۰ سال قیافه نکبت اینها را دیدیم که قربون هم رفتن . حالا هم باز باید ۴۰ سال دعواهاشون را ببینیم ؟!! آخه تا کی ؟ باباملت باید بریزه کل اینها را ......
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
  نظر شما چیست؟