غائله خیابانی دو طایفه در «نوی کلن» برلین

محله نوی‌ کلن برلین - عکس از آرشیو دویچه وله :کتک‌کاری و چاقوکشی اعضای دو طایفه بزرگ عرب در محله نوی کلن، رفت و آمد را برای ساعاتی مختل کرد. دو نفر مجروح شده‌اند و تعداد زیادی خودرو آسیب دیده‌اند. این محله از مناطقی است که باندهای خلافکار در آن فعالیت دارند. 
 
زد و خورد طایفه‌ای در برلین، دستکم دو مصدوم و تعداد زیادی خودروی خسارت دیده به جا گذاشت. پلیس از طرفین درگیری بازجویی کرده ولی کسی دستگیر نشده است.
 
این افراد ساعت ۲۱ جمعه شب در یک کافه در خیابان "فولدا اشتراسه" با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند.  با بالا گرفتن بگومگو، آنها از کافه بیرون آمدند و در پیاده رو به کتک کاری پرداختند. پلیس این دعوا را ختم کرد، اما حوالی ساعت ۲۳، طرفین بار دیگر در خیابان "کارل مارکس" در امتداد خیابان ‌"فولدا اشتراسه" به جان هم افتادند. شاهدان عینی گفته‌اند که درگیری با پرتاب بطری، لگد زدن به خودروها اوج گرفت.
 
پلیس ناچار شد مسیرهای منتهی به صحنه نزاع را مسدود کند و تماشاچیان را از خیابان براند. یک مرد ۴۶ ساله در این میان از ناحیه بازو چاقو خورد که در محل پانسمان شد اما نفر دوم که فردی ۴۰ ساله است، به خاطر زخم عمیقی که در پهلو داشت، به بیمارستان منتقل شد.
 
یک سخنگوی پلیس برلین گفته که علت درگیری خیابانی پس از جمع‌بندی بازپرسی‌ها اعلام خواهد شد.
 
دعوا و کتک کاری جمعی اعضای طوایف لبنانی در آلمان تازگی ندارد. خیابان‌های برخی محله‌های برلین میان باندهای گانگستری که به طور عمده عرب‌تبار هستند، تقسیم شده است. ۱۲ تا ۲۰ طایفه بزرگ که بخشی از آنها تبهکارند، در برلین وجود دارند که بخشی از آنها در منطقه "نوی‌کلن" مستقرند.
 
این مسئله اما به برلین محدود نمی‌شود. در مناطق غربی آلمان، در ایالت نیدرزاکسن و برمن، شاخه‌های این طایفه‌ها فعال هستند.
 
بسیاری از اعضای این طایفه‌ها با تبار فلسطینی یا لبنانی، اجازه کار در آلمان را ندارند، زیرا به طور رسمی تابعیت هیچ کشوری را ندارند و موقعیت اقامت آنها نامشخص است. منبع اصلی درآمد برخی از این طایفه‌ها، خلافکاری است. 
 
بر اساس داده‌های پلیس برلین، در سال گذشته میلادی، ۱۴ مورد از ۶۸ مورد تحقیقات پلیسی در ارتباط با باندهای تبهکار سازمان‌یافته در ارتباط با طایفه‌های بزهکاری بوده که اعضای آن تبار فلسطینی و لبنانی دارند.
 
چند ماه قبل هم نزدیک ۲۰ نفر از این افراد در کلن با چماق و چاقو به جان هم افتادند. یک نفر در این میان از پای درآمد و پنج نفر به بیمارستان منتقل شدند.
 
تابستان سال گذشته نیز دایره مبارزه با جنایات سازمان یافته پلیس آلمان، املاک یک طایفه خلافکار لبنانی در برلین را توقیف کرد. این طایفه جرایمی از قبیل سرقت از بانک و ربودن سکه طلای ۱۰۰ کیلویی از یک موزه را در پرونده داشت.
+13
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.