روسیه به دنبال اجاره بندر چابهار از ایران است

خبرگزاری ایرنا: رسانه های روسی گزارش دادند که دولت روسیه به دنبال استفاده از بندر چابهار برای انتقال کالا به سایر کشورها خصوصاً شبه قاره هند است.
 
در همین رابطه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی آستراخان روسیه گفت: اهمیت و نقش بندر چابهار در اتصال بنادر حاشیه دریای خزر به اقیانوس هند سبب شده تا دولت روسیه و شخص رئیس جمهوری پوتین برای استفاده از این بندر در انتقال کالا به سایر کشورها بویژه شبه قاره هند ابراز تمایل کند.
 
روسیه بندر چابهار را از ایران اجاره می‌کند
 
میلوشکین سرگی اظهار داشت: بندر چابهار در اتصال بنادر حاشیه دریای خزر به اقیانوس هند نقش مهمی دارد و روسیه از انتقال کالا از این بندر استفاده می‌کند.
 
وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد و ساخت ترمینال اختصاصی از قبیل ترمینال اختصاصی کانتینر و فله مایع در بندر شهید بهشتی از برنامه‌های دولت روسیه است.
 
وی گفت: چابهار زیرساخت‌های خوبی در زمینه ترانزیت کالا دارد و می‌تواند نقش مهمی در توسعه روابط کشورهای مختلف همسایه آبی و خاکی ایران داشته باشد.
 
همچنین مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان نیز، بر زیرساخت‌های ایجاد شده، تخفیف‌ها و تشویق‌ها برای صاحبان کالا و سرمایه‌گذاران تأکید کرد و گفت: هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری و انتقال کالا از طریق بندر چابهار برای صاحبان کالا و سرمایه گذاران روس وجود ندارد.
 
بهروز آقایی افزود: بندرچابهار با توجه به موقعیت راهبردی متصل به آب‌های آزاد میتواند کشورهای آسیای میانه را به اقیانوس هند وصل کند.
 
پیشتر روحانی رئیس جمهور کشورمان در دیدار با پوتین، رئیس جمهور روسیه بیان اینکه پیوند بخش های تجاری ، حمل و نقل و بانکی، روابط دو کشور را پایدار می کند گفته بود: انجام معاملات با ارزهای ملی دو کشور گام بزرگی برای توسعه روابط اقتصادی است.
+7
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  روسیه و چین خواست شان رسیدن به خلیج فارس و صاحب شدن بازار کشورهای عربی است جنگ جنگ اقتصادیست و آخوندا نقش بکشی دارند
  1
  37
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Azadi9 - پاریس، فرانسه

  بعد از بلعیدن دریای خزر و منابع عظیم نفت و گاز عمق این دریاچه, حالا روسیه در پی استقرار قوای خود در بندر بوشهر و بند چابهار هست. صحبت از امضای قرارداد طولانی مدت هست. اصلا نفهمیدیم کی وارد جمع کشورهای بلوک شرق شدیم ! تبعاتش رو هم باید بپذیریم که همانا فقر و بد بختی باشه. چون روسها جز چند تکه نان خشک چیزی برای کشور میزبان باقی نمگذارند. گویا دو شنبه بعد از ظهر در پایتخت اکثر شهر های اروپایی تظاهرات برگزار خواهد شد در مقابل سفارت روسیه در جهت اعتراض به قرارداد ننگین واگذاری دریای خزر.
  2
  23
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Revolver_Ocelot - رشت، ایران
  اینها به واسه روسیه . هم میزنن ! . هم میدن ، اینا مادر به خطا هایی هستند که دو ندارن ، بازم برید رای بدید ، بع بع ، رای میدم ، بع بع رای بده
  0
  16
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  استقلال! آزادی! جمهوری اسلامی. هیچکدومش رو نداریم از این شعار غیر از همین اسلامی اخرش که مترادف شارلاتان بازی هست
  0
  14
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. پرچم سه رنگ ایران را پاره پاره کردن این آخوندهای چوهلته،سبزش را سیدان بر کمر بستند و سفیدش را ملایان برسر نهادن قرمزش را دادن به اصطلاح شهیدان و میله پرچم را حواله ملت
  0
  7
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.