این دختر مهاجر پس از ۲۴ سال قهرمان زندگی‌اش را پیدا کرد

 تجدید دیدار میوان بابکر و اخبرت، ۲۴ سال پس از اولین دیدار آنها در یک کمپ پناهندگی در هلند/ تصاویر این گزارش را میوان در اختیار رادیوفردا گذاشته است رادیو فردا :دختر عراقی‌تبار که در پنج‌سالگی در یک کمپ پناهندگی در هلند، هدیه‌ای فراموش‌نشدنی از یکی از کارکنان کمپ دریافت کرده بود، موفق شد به کمک شبکه‌های اجتماعی، این مرد مهربان را پیدا کند.
 
میوان بابکر که حالا ۲۹ ساله است، در دهه ۹۰ میلادی، زمانی که تنها پنج سال داشت، به دلیل وقوع جنگ خلیج فارس، به همراه خانواده‌اش از عراق گریخت و از راه ترکیه، آذربایجان و بعد روسیه، بالاخره به هلند رسید.
 
آنها در کمپی نزدیکی زووله در هلند زندگی می‌کردند؛ جایی‌که روزی یکی از کارکنان آن کمپ، بدون هیچ چشم‌داشتی، دوچرخه‌ قرمزرنگی را به این کودک پنج‌ساله هدیه داد و «قلب کوچک او را پر از شادی کرد».
تصویری که میوان با امید یافتن اخبرت، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. روز دوشنبه ۲۱ مرداد، میوان عکسی از این مرد در کمپ زووله را در صفحه شخصی‌اش در توئیتر پست کرد و از کاربران خواست به او کمک کنند تا وی را بیابد. میوان حتی نام این مرد را هم نمی‌دانست.
 
اما تنها ۲۴ ساعت پس از این توئیت، فراخوان میوان بیش از هفت هزار بار هم‌خوان شد و او به سرعت توانست اِخبرت را که حالا در آلمان زندگی می‌کند، پیدا کند.
 
میوان روز ۲۲ مرداد بار دیگر در توئیتر نوشت که نه تنها موفق شده اخبرت را پیدا کند، بلکه پناهجویان دیگری نیز برای او پیام گذاشته‌اند که این مرد مهربان و همسرش به آنها هم کمک‌های زیادی کرده‌اند. زنی برای میوان نوشته بود که این زن و شوهر نه تنها دوست او، بلکه به اعضای خانواده‌اش تبدیل شده‌اند.
میوان بابکر در کودکی
میوان پس از ۲۴ سال موفق شد بار دیگر با اخبرت دیدار کند و عکس‌هایی هم از دیدار در توئیتر منتشر کرد.
 
این دختر کرد عراقی‌ که حالا به زنی موفق تبدیل شده در حوزه رسانه کار می‌کند و به همراه خانواده‌اش در لندن زندگی می‌کند؛ او نوشته اخبرت در این دیدار به او گفته که ۲۴ سال پیش، آرزو کرده بود که میوان به زنی شجاع و قوی تبدیل شود.
 
اخبرت مهربان به میوان گفته دوست ندارد در عکس بخندد، بنابراین هر دو با قیافه‌ای جدی هم عکسی با هم گرفته‌اند.
 
میوان که به واسطه شبکه‌های اجتماعی توانسته اخبرت را پیدا کند، در توئیت دیگری نوشته نمی‌توان بر روی مهربانی قیمت گذاشت، اما اثر معجزه‌آور آن به اندازه‌ای است که می‌تواند زندگی یک فرد را در لحظه تغییر دهد و تا آخر عمر با او بماند.
+124
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خوش بحال میوان که توانست کسیکه در کودکی به او هدیه داده پیدا کند و از او برای مهربانیش سپاسگذاری کند.
  8
  105
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  به این میگن آینده‌نگر. متل اینکه تخم گل رو بکاری، آب و کودم بهش بدی. اونموقع یهو میبینی یه گلی میشه ترگل ورگل. ببینید این اخبرت خوب فکر آخرتش بود.
  122
  25
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان

  خدا پدرش رو بیامرزه که تشکر کرد و نرفت بمبگذاری بکنه بجای تشکر
  20
  49
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. فاطی!. وقتی جفتمونو روز آخرت تو جهنم داشتن میسوزوندن٫ من از مسیولین محترم جهنم خواهش خواهم کرد حرارت اتیشو بیشتر و بیشتر کنن فقط من صدای اخ و ای تو رو بشنوم
  4
  50
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
  ۲۰
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. کدوم صدا، اخ و ای یا منظور جنابعالی آخ و آه هست؟ البته به جهنم بستگی نداره، ولی به گرما، یجورایی، بله.
  45
  7
  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
  ۴۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. بله! یادم افتاد با این نوشتنت!. شماها فقط با .... فکر میکنین
  2
  26
  یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۰
  نظر شما چیست؟