خانواده میترا استاد از قصاص نجفی گذشتند

 مسعود استاد و محمدعلی نجفی در جلسه دادگاه خبرگزاری ایسنا به نقل از وکیل خانواده میترا استاد، همسر کشته‌شده محمد علی نجفی، می‌گوید برادر مقتول، آقای نجفی را بخشیده‌است.
 
مسعود استاد در صفحه خصوصی خود در اینستاگرام نیز پستی منتشر کرده و می‌گوید «آقای محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم». مسعود استاد در این پست که در رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخل ایران نیز بازتاب پیدا کرده می‌گوید «به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان» اعلام رضایت کرده‌اند.
 
مهیار صفری، پسر میترا استاد است.
 
مسعود استاد نامی از کسانی که «پادرمیانی» کرده‌اند نبرده‌است.
 
صفحه او در اینستاگرام یک صفحه خصوصی‌ست، با این حال تصویری از پست منتشرشده در فضای مجازی بازتاب پیدا کرده‌است.
پیش از این برادر میترا استاد به روزنامه «ایران» گفته بود اعلام رضایت بر عهده او گذاشته شده و «خیلی از دوستان که در رأس هستند برای گرفتن رضایت اقدام کردند ولی موافقتی با آنها نشد».
 
محمد علی نجفی، شهردار پیشین تهران، در هشتم مرداد ماه، به دلیل قتل همسرش، میترا استاد، به قصاص محکوم شد.
 
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، به خبرنگاران گفته بود «دادگاه قتل عمد را محرز دانسته و برای آقای نجفی حکم قصاص صادر کرده است».
 
آقای نجفی به جز قتل عمد، با دو اتهام دیگر نیز روبه‌رو است که عبارت هستند از «صدمه غیرموثر در قتل» و «نگهداری اسلحه غیرمجاز».
 
دادگاه پیشتر او را از اتهام «صدمه غیرموثر در قتل» [ضرب‌وشتمی که جدا از مسئله قتل انجام شده] تبرئه کرده بود و به اتهام نگهداری «اسلحه غیرمجاز» نیز به دو سال حبس محکوم کرده بود.
 
حکم دوسال زندان «غیرقطعی» و قابل تجدید نظر در دیوان عالی کشور است.
 
دادگاه شهردار پیشین تهران، روز دوشنبه، ۳۱ تیر پایان یافته بود.
 
نجفی در دولت‌های میرحسین موسوی و اکبر هاشمی رفسنجانی، وزیر علوم و آموزش و پرورش و در دولت اول محمد خاتمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه بود.
 
او در دولت حسن روحانی چند ماهی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود و در شهریور سال ۹۶ نیز به‌عنوان شهردار تهران انتخاب شد که چندان طولی نکشید و از این مقام کناره گرفت.
 
خبر قتل میترا استاد، روز هفتم خرداد ماه اعلام شد و خود آقای نجفی نیز همان زمان بازداشت شد. خانم استاد دومین همسر آقای نجفی بود و با شلیک گلوله کشته شده‌است.
+19
رأی دهید
-84

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خاک بر سرتون. اتفاقاً معامله کردید که از قصاص گذشتید.
  13
  81
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
  ۴۹
  لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران

  به قول یه دوست عزیزی که کامنت گذاشته بودن (( برادرش گفته ۱۰ ملیارد بده یه خواهر دیگه که هیچی مادرم و بقیه یِ خواهرام و ناموسم هم بهت میدیم ))
  13
  78
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
  ۶۶
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  اینهأیک در این رژیم کارگردانند و همه اسم دکتر و مهندس را با خودشون حمل میکنند همگی‌ دکترهای الکی‌ هستند که سپاه داده هر که زبونش دراز بشه دکتریش را سپاه پس میگیره و یک تو دهنی میزانه تو دهنش مثل آقای مثلا دکتر عباسی.
  3
  62
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
  ۳۴
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  خدا میدونه چه قول های دروغینی بهش دادند تا از قصاص بگذره و یا هم تهدید شده این اتفاق بارها برای مسئولین ما پیش اومده که مرتکب قتل و جنایت میشند و بعد خانواده مقتول رضایت میده خدا میدونه پشت پرده چه خبره ؟!
  7
  59
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
  ۱۰۲
  ایرانفردا - لندن، انگلستان

  . چقدر با گذشت…!! یه دو سه میلیارد تومن هر کسى رو مایل به گذشت و ترحم میکنه
  4
  56
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  ۶۹
  Butler - سیدنی، استرالیا

  برادر میترا استاد گفته یک خواهر دیگه هم دارم قیمتش اینبار پانصد میلیونه بفرستم خدمتتون؟!
  3
  61
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  این شخص جرم مرتکب شده و برای بقیه خطرناکه. یعنی چی ؟ تموم شد؟
  9
  58
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
  ۵۳
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  خدا میدونه چه بده بستونی باهم ردو بدل کردندن
  2
  61
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  تکثیر عشق و مهربانی عفو ازصفات پسندیده ای است که در مکاتب اخلاقی مورد ستایش قرار گرفته. با به کار بردن این صفت در زندگی می توان از ثمرات دنیوی آن که داشتن سلامت روانی و جسمانی است بهره مند شویم و هم ردیف پرهیزکاران و متقین قرار بگیریم و در آخرت از شفاعت رسول خدا بی نصیب نگردیم.
  23
  5
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  بخشش و مهربانی یعنی انسانیت،ولی آیا با گرفتن دو میلیارد خواهرش را حراج دوباره نکرد؟
  4
  14
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
  ۴۸
  Botol - آلمان، آلمان
  شخصی که در دستگاه بوده و مرتب صیغه مردان اسلامی میشده و به خاطر مقام و شهرت دست به هر کاری میزده ، از خانواده اش چه انتظاری میشه داشت ...ریشه خرابه
  3
  20
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
  ۲۹
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  دوستان: باز حَم طبق معمول کامنت حای چندش اور و حرفای بی در و پیکر! اخه تا کی؟ تا کجا؟ اخوندا۴۰ ساله دارن قصاص میکُنن, نتیجه چه شد؟ یکی میگه خاک بر سرتون معامله کردین ,دیگری برای خاهَر مقتول قیمت میگذاره. در نهایت همه ناراحتید چرا نجفی به دار اویخته نشده. اگه اعدام میشد ایا چیزی تغییر میکرد؟ این حَمه اعدام حا چه نتیجه ای داشته؟
  5
  15
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
  ۴۵
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. کجای کاری اینا میخواستن بلیت ردیف اول صبح ساعت پنج رزرو کنن برن تماشای اعدام دموکراسی بلدن اینا؟بخدا ملتو از چاله درمیارن میندازن تو چاه بعدم همه میگن ما نبودیم که تازه ازبینشون اونا که وضعشون خوبه میان اینور کتاب خاطرات میدن بیرون سالی دوبارم سمینارو همایش تا سال بعد
  3
  9
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵
  ۴۵
  Lucky Luc - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  [::Butler - سیدنی، استرالیا::]. [::لشگر ششم ورماخت - لنگرود، ایران::]. این حرفها زشته بخدا حالا اینجا نوشتین اوکی ولی تکرار نکنین فقط بخاطر اون پسر سیزده ساله میدونین چه عذابی میکشه اون ؟ هرچی هم مقتول بد بوده باشه برای اون مادر بوده
  5
  10
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران
  چرا ناراحت میشید ملت؟ خوب شما طرفداران بخشش قاتلین به عمد و جنایتکاران هستید. ملت جوگیر مزخرف ایران.
  7
  8
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
  ۷۱
  hassan5 - تهران، ایران
  در این مورد که با اعدام قاتل چیزی درست نمیشود شکی نیست.اینهمه اعدام در جمهوری اسلامی شده (غیر از اعدام عقیدتی)چه چیزی تغییر کرده؟! آیا دزدی یا فساد ویا جنایت کمتر شده است؟؟ولی از جنبه عمومی باید با این قتل برخورد کرد.واقعیت اینست که یک پرستو بیش از حد مزاحم یک طعمه شده است
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۲
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  اون بزرگوار!!!!؟نمیدانستیم که به(اینها)بزرگوار میگن,بدستور سازمان (پرستوها)که در ظاهر بآن اطلاعات میگویند مجبور به بخشش شدید چون کشته شدن او جزء(ماموریت) نبود
  3
  2
  ‌پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
  ۴۴
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این دادش به ننه اش گفته : ننه جون شیرت حلال بود ؛ آبجی فقطی که از آک بندی در اومد و زنده بود گنج و ثروت بود ؛ بعد از مرگش هم گنج و درآمده .
  5
  1
  ‌پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴
  نظر شما چیست؟