عکس قلابی از کوهنوردی سیاستمدار فرانسوی جنجال به پا کرد

یورونیوز :تصویری از یک سیاستمدار معروف در حال بالا رفتن از دیواره برفی کوه در فرانسه جنجال به پا کرد.
 
اریک وُرت، وزیر پیشین کار و نماینده فعلی مجلس فرانسه روز دوشنبه ۲۱ مرداد تصویری در توییتر خود منتشر کرد و در توضیح آن مدعی شد که در حال بالا رفتن از یکی از دیواره‌های کوه مون‌بلان در منطقه آرژانتی‌یر در نزدیکی مرز سوئیس است.
 
این تصویر بی‌درنگ واکنش برخی کاربران اینترنت را برانگیخت زیرا آنها متوجه شده بودند که تصویر در واقع چرخانده شده و اقای ورت نه در حال صعود از دیواره، بلکه در حال راه رفتن چهار دست و پا بر روی زمین است.
 
در این عکس در حالی که آقای ورت با لباس و طناب و تجهیزات کوهنوردی رو به دوربین دیده می‌شود، تصویر کوچک و تاری از دو نفر در پشت سر او در منتهی الیه گوشه عکس نیز به چشم می‌خورد که عمود بر مسیر حرکت ایستاده‌اند. این بدان معناست که در واقع عکس چرخانده شده تا وانمود شود که سوژه در حال بالا رفتن است.
انتشار این عکس در دو روز گذشته دستمایه خنده و شوخی کاربران فرانسوی شده است. بسیاری از آنها ضمن تقبیح این حرکت که آن را «چاخان» نامیده‌اند، تصاویر خنده‌داری با همین مضمون در شبکه‌های اجتماعی همرسان کردند.
 
آقای ورت که تاکنون عکس‌های زیادی از خودش در حال ورزش همرسان کرده، در واکنش به این جنجال اینترنتی و رسانه‌ای روز سه‌شنبه ۲۲ مرداد تصویر نامه‌ای از راهنمای کوهنوردی خود را در توییتر همرسان کرده است. در این نامه فردسی به نام ژان فرانک شارله که خود را راهنمای کوهنوردی اریک ورت معرفی کرده، ضمن تأیید ورزشکار بودن این سیاستمدار کهنه‌کار، در توضیح عکس جنجالی نوشته است که سطح یخی مورد نظر در آن مکان کوهستانی نه عمودی و نه افقی، بلکه شیبدار بوده است. او گفته است که به دلیل شیب حدود ۴۵ درجه‌ای سطح، آقای ورت امکان ایستادن مانند افراد پشت سرش را نداشته است.
 
اقای ورت همچنین دو عکس دیگر از خودش در حال بالا رفتن از دو صخره در ارتفاع ۴ هزار متری همرسان کرده و در توضیح نوشته است که سطح این دیواره نیز به شدت همان تصویر جنجالی قبلی، شیبدار بوده است.
 
کاربران دیگری پس از انتشار این توضیح، بار دیگر به دنباله طنابی که از کمر کوهنورد آویزان شده اشاره کرده و گفته‌اند که اگر دیواره عمودی یا حتی با شیب بود، این تکه از انتهای طناب می‌بایست به طرف زمین خم می‌شد، نه به طرف دیواره.
 
چند نمونه از توییت‌های کاربران فرانسوی در شوخی با توییت جنجالی وزیر پیشین را ببینید.
«اریک ورت در حال بالا رفتن از آبشار نیاگارا در تابستان گذشته»
«اریک ورت با دوچرخه از کوه‌های آلپ بالا می‌رود»
«بازی در زمین تنیس آقای ورت»
+19
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  حقه های سیاستمدارای اونا رو ببین ومقایسه کن با نوع اسلامیش تو ایران ۰یارو رو تخت دمر افتاده و۰۰۰۰۰فیلمش هم هست بعد میگن نه ایشون در حال تبیین آرمان های انقلاب بوده و دوشمن پاپوش براش دوخته
  4
  6
  ‌پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.