بریتانیا بریتانیا سومین کشتی جنگی خود را رهسپار خلیج فارس کرد

یورونیوز :بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که یکی دیگر از کشتی‌های جنگی خود موسوم به «اچ‌ام‌اس کنت» را رهسپار خلیج فارس کرده تا به ائتلاف نظامی دریایی بپیوندد که تحت رهبری ایالات متحده آمریکا قصد تامین امنیت کشتی‌های تجاری در این منطقه را دارد.
 
یک هفته پیش از این بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا ضمن اعلام رسمی الحاق کشورش به این ائتلاف نظامی گفته بود: «ما همچنان به کار در کنار ایالات متحده و دیگران ادامه خواهیم داد تا به راه حلی بین‌المللی در تنگه هرمز دست پیدا کنیم.»
 
اندی براون، فرمانده این کشتی جنگی نیز اعلام کرد: «هدف اصلی ما در خلیج فارس، تلاش برای کاهش سطح تنش‌های کنونی است. اما در کنار آن متعهد هستیم تا از آزادی ناوبری دریایی محافظت کرده و امنیت حمل و نقل بین‌المللی را تامین کنیم.»
 
موضوع تشکیل یک ائتلاف نظامی دریایی پس از آن مطرح شد که بریتانیا در ۴ ژوئیه نفتکش «گریس۱» که حامل نفت ایران بود را در جبل‌الطارق توقیف کرد و سپاه پاسداران ایران نیز در واکنش، در تاریخ ۱۹ ژوئیه مانع از ادامه حرکت نفتکش بریتانیایی «استینا ایمپرو» در تنگه هرمز شد.
 
پیش از این در ماه ژوئیه نیز بریتانیا دو ناو اچ‌ام‌اس مونتروز و اچ‌ام‌اس دانکن را به خلیج فارس فرستاده بود.
+22
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  یکی در این سایت تو کمنتش نوشت که انگلیس با انگلک کردن ایران داره قدم به قدم برای در دست گرفتن امنییت تنگه هرمز پیش میره و سواه تروریستی پاسداران اینقدر احمقند که در این بازی احمقانه شرکت کردند، طرف انگار عیب گو بود ،چون انگلیس اول داد و بیداد راه انداخت که چنین و چنان میکنند، بعد نفتکش ایران را توقیف کر، و عمدا ترتیبی داد ایران دو کشتی انگلیسی را با پرچم پاناما تپوقیف کرد،اینکا باعث شد پاناما دیگر به نفتکشهای ایران اجازه استفاده از په. رچم پاناما را نده، انگلیس هم پای شورای امنیت را کشید وسط و تشکیل یک نیروی بین المملی را در دستور کار قرار دادند. همانطور که این کاربه پیشبینی کرده بود.
  2
  13
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
  ۴۰
  baba bekheyal - اسپارت، ایران
  حـ... انگلیسی ، این پایان میراث شما خواهد بود
  9
  7
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۴
  نظر شما چیست؟