درگیری تند احمد توکلی و صادق لاریجانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت

آمدنیوز : در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که روز چهارشنبه ۹۸/۵/۱۵ برگزارشد، قرار بود «محمدباقر نوبخت»، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، گزارشی از بودجه سال ۹۸ ارائه دهد.
 
پیش از شروع سخنان نوبخت، «احمد توکلی»، پنج صفحه گزارش آماری از وضعیت کشور را آماده کرده و برای تکثیر و توزیع میان اعضاء، به کارپرداز مجمع ارائه کرده بود.
 
پس از آن‌که کارپردازی مجمع از تکثیر و توزیع گزارش «احمد توکلی» میان اعضا سر باز زد، احمد توکلی در صحن جلسه به «آملی لاریجانی» اعتراض کرد که «چرا کارپردازی مجمع در خصوص توزیع گزارش آماری همکاری نکرده است؟»
 
«آملی لاریجانی» در پاسخ به توکلی گفت: «این‌ها که کارپرداز جنابعالی نیستند و نمی‌شود که هرکی چهار تا برگه بیاورد و بگوید در جلسه مجمع تکثیر و پخش کنید!»
 
احمد توکلی وقتی با صحبت تحقیر آمیز «صادق لاریجانی» روبرو شد، گفت: «اولا من هرکی نیستم، عضو مجمع تشخیص مصلحتم با حکم رهبری، ثانیا شما اگر جای دیگری مشکل دارید و آقای طبری را گرفته‌اند، چرا عصبانیت و حساب‌تان را با اعضای مجمع که منصوب رهبری هستند، تصفیه می‌کنید؟ این غیر از دیکتاتوری چیست؟ بنده تا زمانی که شخص جنابعالی رییس مجمع هستید، پایم را در این ساختمان و این سالن نمی‌گذارم.»
 
احمد توکلی پس از این اظهارات، صحن جلسه مجمع تشخیص را ترک کرد. او حتی به وساطت «محمدباقر قالیباف» که به دنبالش رفته بود هم توجه نکرد و به قالیباف گفت: «مجمعی که با این روحیه دیکتاتوری بخواهد اداره شود نمی‌تواند مصلحت نظام را تشخیص دهد و حضور در آن مشروعیت ندارد.»
 
گفته می‌شود علت عصبانیت آملی لاریجانی از احمد توکلی، مصاحبه یک ماه قبل او علیه «اکبر طبری پور» بوده است.
+102
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان

  گرگ ها با آشامیدن خون آرام میگیرند،بیچاره دراگولا اسمش بد در رفته
  2
  48
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اینگونه رفتار های اقای لاریجانی املی ریشه در تربیت و اموزش اسلامی این اقایان دارد که میگوید ذر اسلام عزیز شما حرف فرد دیگری را توجه نکنید و هر چه شما میگویید عین دستورات اسلام است و در صورت نپذیرفتن نظریات شما میتوانید از شمشیر استفاده کنید. اصلا اسلام شمشیبر را برای اینکار ها گذاشته. وشما اجازه دارید روزانه 700 نفر را هم سر ببرید . اینها همه از رافت اسلامی است
  3
  44
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
  ۵۴
  gholi.irani11 - ایران، ایران

  لاریجانی ها هر کجا میروند درد سر سازند !
  2
  34
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران

  حالا توجه کنید که احمدی نژاد هم عضو مجمع و زیر دست لاریجانی هستش. حالا ما موندیم تا دیروز سلطنت لاریجانی ها رو فریاد میزد حالا پاچه خوار آقایون شده کیسه میکشه صداشم درنمیاد.
  1
  24
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
  ۳۳
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  بد نیست بدانیم: احمد توکلی در سال ۱۳۳۰ در شهر بهشهر به دنیا آمد. نیای او تاجری اصفهانی بود که در اواخر حکومت تزاری با قفقاز و روسیه مراوده تجاری داشت و در پی تجارت به مازندران آمده بود که انقلاب بلشویکی درگرفت و وی که در پی این انقلاب ورشکست شده بود ساکن شمال شد.[۷] وی پسرِ دخترخاله ناتنی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است. همسر وی نیز دخترخاله برادران لاریجانی است. او هفت فرزند (پنج پسر و دو دختر) دارد. زهیر توکلی پسر احمد توکلی داماد صادق زیباکلام می‌باشد.[. برگرفته از ویکی پدیا
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  شما اول خودت درباره ساختمانی که برای مدرسه غیر انتفاعیت گرفتی و بورسیه ای که مفت از حکومت گرفتی که بری مدرک خارجه ات رو بگیری صحبت کن. این اراجیفی که می بافی فقط برای گم کردن رد کثافت کاری ها و دزدی های خودت و زنت هستش. اون ساختمون غصبی نیست؟ حرام خواری نیست؟
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۵
  نظر شما چیست؟