رئیس‌جمهوری برزیل از مردم خواست روزی تنها دو بار رفع حاجت کنند

العربیه :ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل، که منکر روی دادن تغییرات آب و هوایی است، به عنوان راه‌حلی برای محافظت از محیط زیست، پیشنهاد کرد، مردم روزی تنها دو بار «رفع حاجت کنند.»
 
رئیس‌جمهوری راستگرای برزیل در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا در سایه چالش‌های مربوط به تامین غذای جمعیت رو به افزایش این کشور، می‌تواند رابطه بین رشد اقتصادی و محافظت از محیط زیست را متعادل نگاه داشت، گفت: «کافی است کمتر بخوریم. درباره آلودگی محیط زیست صحبت می‌کنید، کافی است روزی دو مدفوع کنید. اینگونه اوضاع برای همه بهتر خواهد بود».
 
آقای بولسونارو در ادامه با تاکید بر اینکه او به کاهش زاد و ولد تشویق نمی‌کند، گفت: «هنگامی که می‌بینیم جمعیت جهان سالی 70 میلیون نفر افزایش می‌یابد، باید سیاست‌های تنظیم خانواده را در پیش‌ بگیریم.»
 
رئیس‌جمهوری افزود: «می‌بینم که افراد تحصیل‌کرده‌تر، فرزندان کمتری دارند. البته من از این قاعده مستثنی هستم و پنج فرزند دارم.»
+9
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک

  اسکلهای بی شعور و پولدارسیاستمدار که فقط بلدن واسه بقیه راه حل اسکلی ارایه بدن در حالیکه خودشون از هر قاعده ای مستثنان
  4
  88
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۸
  ۵۰
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ
  [::ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک::]. سلام شاید باورت نشه ولی منم میخواستم همینو بگم . بعد دیدم شما گفتی . با خودم فکر کردم که واقعا هر سال داره به این کره زمین ادم اضافه میشه و همه هم فقط مصرف کنندن . فکر میکردم ما ایرانی ها خیلی چشم و هم چشمی داریم ولی الان میبینم نه این ماله همه جاها شده . هر سال هم که 1 % همه فقیر تر میشن و در امد و خرج زندگی واسه همه سخت تر جز همین سیاست مدار ها و خیلی پوادارا .. بعد میمونه اداره کردن این همه ادم که مصرف کننده هستن فقط و به فکره هزینه مدرسه بچه هاشون و بیمه سلامتشون و گرفتن حقوق از کار و بقیه ماجرا ها. شاید گیج کننده نوشتم ولی کل داستان اینه که با اضافه شدن ادم ها فقط گند میزنیم به کره زمین و هیچ کسی هم نگران این نیست . ما تهش 20 30 تا ارزو داریم که بهشون برسیم . 20 30 تا ارزوی ما برای ابنا که معنی نداره . اینا نگاهشون ی چیز دیگست . فردا یارو که نمیاد ی جا بده به تو. کنار دفترش بخوابی صبح هم اروق بزنی و پول از دولت هم بگیری . باید از قدرتش دفاع کنه که مردم واسش شاخ نشن (شلوغی و دزدی های تو دوران جام جهانی تو برزیل نشون داد داستان
  2
  12
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
  ۵۷
  lehrte - هانوفر، آلمان
  اگه الان آخوندهای مسلمان این خبر را بخواند برای اینکه از جامعه جهانی عقب نماند یه حدیث از طرف امامی یا پیامبری میسازند مثلا ر... زیاد باعث گشادی ......میشود
  1
  17
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
  ۵۳
  ادوینو - گوالف، کانادا

  این ازمحمود احمدی نژاد ما هم خرتره.
  3
  27
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  ۵۳
  ادوینو - گوالف، کانادا
  خبرنگار از الاغ میپرسه برای رشد جمعیت شما برنامه ای چیزی دارید مردیکه مثل روحانی که از او میپرسن حالا چه میخواهی بکنی اون هم میگه من نمدونم برید از امام بپرسید امام هم کهآلزایمر گرفته وهیچی حالیش نیست . خبرنگار میپرسه برایه رشته جمعیت چه ایده ای دارید اون احمق میگه مردم کمتر ب....رینند فکرکنم این بابا تنه اش خرده به تنه ای ریییس جمهورهایه ما که گ.....وزرا به شقیقه ربط میدهند.
  1
  11
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  ۳۴
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  حالا ببینید اینا در روز چند بار این کار انجام میدند و سالم هستند که ازشون خواسته شده روزی دوبار برند این کار انجام بدند مردم ما اکثرآ دوسه روز یه بار هم نمیرند براثر سوتغذیه و استرس و اعتیاد و غیره
  1
  10
  ‌سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۹
  ۱۰۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  این دیگه چه گوساله ایه.همین بود بهش لقب ترامپ برزیل داده بودن؟
  2
  9
  ‌سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  اول از خودت و خانوادت شروع کن
  2
  2
  ‌سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
  ۴۷
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  موندم به اونهایی که به این رأی دادن !!
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۸
  نظر شما چیست؟