ابوالفضل قدیانی: در حکومت نامشروع خامنه‌ای، ملت ایران روی آرامش نخواهد دید

 ابوالفضل قدیانی می‌گوید خامنه‌ای با لجاجت و کینه‌توزی، مهم‌ترین مانع رفع حصر است. ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی در یادداشتی که روز یکشنبه ۲۰ مرداد در سایت «کلمه» منتشر شده، با انتقاد مجدد از رهبر جمهوری اسلامی نوشته است: «تا زمانی که آقای خامنه‌ای بر مسند حکمرانی تکیه زده و بر حکومت نامشروع خود اصرار می‌ورزد ملت ایران روی آرامش و سعادت را نخواهد دید».
 
آقای قدیانی که در سال‌های اخیر از مخالفان جدی علی خامنه‌ای بوده است، تاکید کرده که رهبر جمهوری اسلامی باید برود تا راه برای رفراندوم و ایجاد یک «نظام جمهوری دموکراتیک سکولار» فراهم شود.
 
این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی پس از اعتراض‌های سال ۸۸ بازداشت و یک سال زندانی شد. او بار دیگر در سال ۱۳۹۱ به دو سال زندان و ۴۰ ضربه شلاق محکوم و زندانی شد.
 
آقای قدیانی همچنین بر اساس رای دادگاه انقلاب که اسفند ۱۳۹۷ صادر شد، به اتهام «توهین به رهبر» و «تبلیغ علیه نظام» به تحمل سه سال زندان و «مطالعه و رونویسی از سه کتاب» منتشر شده توسط نهادهای حکومتی محکوم شد.
 
سوم تیرماه امسال، ماموران امنیتی برای اجرای این حکم آقای قدیانی را بازداشت کردند ولی با توجه به رای پزشکی قانونی مبنی بر عدم توان تحمل کیفر، پس از مدت کوتاهی آزاد شد.
 
او که پیش از این در نامه‌ای که از حسن روحانی خواسته بود وعده انتخاباتی‌اش درباره «رفع حصر» رهبران جنبش سبز را عملی کند، در یادداشت جدیدش نوشته است: حسن روحانی «شجاعت ایستادگی در مقابل مستبد امروز ایران را ندارد» و حاضر به «سر سوزنی هزینه» برای رفع حصر نیست.
 
این فعال سیاسی تاکید کرده است که رهبر جمهوری اسلامی «با لجاجت و کینه توزی و انتقامجویی اجازه رفع حصر را نمی‌دهد».
 
هفت نفر از مشاوران میرحسین موسوی حدود سه هفته پیش در نامه‌ای به حسن روحانی، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی موسوی، رهنورد و کروبی، خواستار «اقدام مؤثر» وی در تحقق وعده‌های انتخاباتی‌اش شده بودند.
 
۸۷۰۰ تن از شهروندان ایرانی نیز روز یکشنبه در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، با اشاره به دفاعیات محمدرضا خاتمی و به گفته آنان آشکار شدن «گوشه‌ای از حقایق مستند حوادث سال ۸۸» خواستار انجام «اقدام موثر» برای رفع حصر سران جنبش سبز شدند.
 
بسیاری از امضاءکنندگان این بیانیه از روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی، سربازان دوران جنگ ایران و عراق، خانواده‌های کشته‌های آن جنگ و شهروندان فعال در فضای مجازی هستند.
 
در دفاعیات محمدرضا خاتمی، دبیرکل سابق حزب مشارکت ایران، بر «تقلب هشت میلیونی» در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ تاکید شده است.
 
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از بهمن ۸۹ بدون محاکمه در بازداشت خانگی هستند.
+74
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  حالا یادت آمد؟زمانی‌ که گله گله در کمپ فلسطینی‌ها بغل دست عرفات آموزش می‌‌دیدید. که چگونه در ایران سران ارتش را ترور کنید. به خاطر ریش مقدس خمینی .از این حرفا نمی‌‌زدی. همه خواب چگوارا اسلامی می‌‌دیدید. بجای اینکه رساله آقا را بخوانید. بهانه. ما نمی‌‌دانستیم . دیگر کسی‌ را خر نمی‌‌کند. آلمانی‌‌های مسن هم بعد جنگ می‌‌گفتند. ما که نمی‌‌دانستیم .هیتلر چه برنامه داشت؟ دروغ . همان گونه که هیتلر در کتاب نبرد من. کاملا و واضح سخن گفت و چه برنامه دارد. خمینی هم در رساله خود کامل توضیح داد. چه نقشه شومی برای ایران دارد. از حول حلیم افتادید توی دیگ. همان زمان هم پیکاری منشهب شده از شما. می‌‌گفت سوسیالیسم علی‌ کشک است. از اسلام سوسیالسیم در نمی‌‌آید. این جفنگ را چن تا توله آخوند مثل شریهتی. سروش. جلال ال احمد. توی دهان شما انداختند. آنقدر نادان به جای خواندن رساله این شیخ دیوانه .که با اردنگی از ۱۵۰۰ سال پیش به قرن جدید پرتاب شد. گفتید. این گاندی دوم است.تازه بعد از ۴۰ سال درک کردید. این گاندی نیست. بلکه تخم ابلیس
  3
  22
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
  نظر شما چیست؟