نروژ حمله مسلحانه به مسجدی در نزدیکی پایتخت نروژ یک زخمی بر جای گذاشت

یورونیوز :پلیس نروژ اعلام کرد که حمله مسلحانه بامداد روز شنبه به مسجد النور در نزدیکی اسلو، پایتخت این کشور یک زخمی بر جای گذاشته است.
 
حاضران در مسجد ضمن خلع سلاح مهاجم او را به پلیس تحویل دادند. بنا به گزارش ها فرد مظنون به انجام این حمله یک مرد جوان ۲۰ ساله سفیدپوست است. در جریان این حمله یک مرد ۷۵ ساله زخمی شد.
 
پلیس در حین بازرسی منزل فرد مظنون به انجام این حمله، جسد زنی را که احتمال می‌رود از اقوام وی است نیز کشف کرد.
 
بنا به اعلام پلیس نروژ به نظر می رسد که فرد مهاجم در این حمله تنها بوده و همدستی نداشته است. به گفته پلیس احتمال «تروریستی» بودن حمله به این مسجد در دست بررسی است.
 
این نخستین بار نیست که به مساجد مسلمانان در کشورهای غربی حمله می‌شود. حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند در اسفندماه سال گذشته دست‌کم ۵۰ کشته بر جای گذاشت.
 پلیس نروژ تیراندازی در مسجدی در این کشور را «اقدام تروریستی» خواندرون اسکیولد، جانشین فرمانده پلیس نروژ و سرپرست واحد عملیات پلیس اسلوپلیس نروژ روز یکشنبه اعلام کرد حمله روز شنبه به مسجدی در نزدیکی پایتخت این کشور که یک زخمی برجای گذاشت «اقدامی تروریستی» بوده و جسدی که در خانه فرد مظنون یافت شده مربوط به خواهر ناتنی اوست.
 
تیراندازی در مرکز اسلامی نور در نزدیکی اسلو، پایتخت نروژ، روز شنبه روی داد و به زخمی شدن جزئی یک مرد ۷۵ ساله که تلاش کرده بود مهاجم را خلع سلاح کند انجامید؛ به گفته پلیس، در خانه فرد مظنون جسد یک زن کشف شده است.
 
رون اسکیولد، از فرماندهان پلیس نروژ، روز یکشنبه در نشستی خبری فرد مظنون را «جوانی با پیشینه نروژی» معرفی کرد و با اشاره به «باورهای راست افراطی و مهاجرستیز» او گفت: «ما به این رویداد به عنوان اقدامی تروریستی نگاه می‌کنیم».
 
پلیس نروژ ساعاتی بعد از این نشست خبر در بیانیه‌ای اعلام کرد جسد فردی که در خانه مظنون یافت شده مربوط به خواهر ناتنی ۱۷ ساله اوست.
 
با این حال رسانه‌های نروژی گزارش داده‌اند فرد مظنون ساعاتی پیش از حمله روز شنبه، یادداشتی در یک انجمن اینترنتی منتشر کرده و در آن از حمله پنج ماه پیش علیه دو مسجد در استرالیا که ۵۱ کشته برجای گذاشت تمجید کرده بود.
+31
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  چه داستانی شده این مسلمین
  3
  17
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۶
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  جهالت هر کجا باشد ایجاد مزاحمت میکند اسلام اگر خوب بود حال وروز ممالک اسلامی اینجوری نبود خنده دار این است همین هایی که از دست اسلام در کشور خودشون فرار کردن در کشورهای امن باز دنبال همان اسلام بیمار خود هستند
  0
  6
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
  نظر شما چیست؟