جمعی از امضا کنندگان نامه درخواست استعفای آیت‌الله خامنه‌ای بازداشت شدند

محمد حسین سپهری و جواد لعل محمدی دو نفر وسط از سمت چپ که امروز بازداشت شدند بی بی سی :گزارشها از ایران حاکی است که جمعی از فعالان مدنی و سیاسی امروز در مشهد بازداشت شدند.
 
اصغر سپهری امروز در توییترش نوشت: "فاطمه سپهری، محمد حسین سپهری خواهر و برادرش به همراه محمد نوری‌زاد، جواد لعل محمدی، هاشم خواستار ،پوران ناظمی، حوریه فرج زاده ،غلامحسین بروجردی و عبدالرسول مرتضوی" که در حمایت از کمال جعفری تجمع کرده بودند، بازداشت شدند.
 
محسن سیاح، مدیرکل امنیتی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد: "تعدادی مرتبط با خارج از کشور که از نقاط مختلف ایران برای دامن زدن به اعتراضات، تحریک افکار عمومی علیه نظام و ایجاد ناامنی به مشهد عزیمت کرده بودند پس از هماهنگی محفلی، در حین تجمع غیرقانونی در مقابل دادگستری دستگیر شدند."
 
به غیر از مدیرکل امنیتی استانداری خراسان رضوی مقام قضایی یا اجرایی دیگری نسبت به این بازداشت‌ها واکنشی نشان نداده است.
 
خبرگزاری تسنیم اما در خبری درباره بازداشت‌های امروز نوشت: "دستگیرشدگان از شهرها و نقاط مختلف کشور برای ‌ایجاد اغتشاش و ناامنی به‌ مشهد سفر کرده بودند."
 
در خردادماه امسال تعدادی از فعالان مدنی‌ و سیاسی در داخل ایران در نامه‌ای خواستار استعفای رهبری جمهوری اسلامی از قدرت و تغییر قانون اساسی ایران شده بودند.
 
آن‌ها در این نامه خطاب به هموطنان خود، "استبداد سیستماتیک و غیرمسئول" را عامل نابسامانی‌ها و به نتیجه نرسیدن تلاش‌ها برای اصلاح امور ایران دانستند و خواستار استعفای رهبر جمهوری اسلامی از قدرت و تغییر قانون اساسی شدند.
 
پس از رسانه‌ای شدن این نامه‌ تعدادی از امضا کنندگان احضار شدند، در عین حال آقای مهرگان، آقای لعل‌محمدی و آقای سپهری از "حمله و تهدید" علیه خودشان خبر داده بودند.
 
محمد نوری‌زاد، محمد ملکی، هاشم خواستار، گوهر عشقی ، عباس واحدیان‌شاهرودی، حوریه فرج‌زاده ، کمال جعفری‌یزدی، محمد مهدوی‌فر، جواد لعل‌محمدی، رضا مهرگان، محمدرضا بیات، محمد کریم‌بیگی، زرتشت احمدی‌راغب و محمدحسین سپهری، امضا کنندگان این نامه بودند.
+50
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  ای آخوندهای دجال و جانی عاقبت حکومت محمد و علی و حسن و حسین و عمر به کجا انجامید؟شک نکنید نوبت شما هم خواهد رسید فعلن بگیرید و ببندید و زندانی و شگنجه و اعدام کنید روزگار صدام و قذافی یادتان نرود مرور کنید بنفع تان است
  1
  35
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  سگ زرد برادر شغال! آمدیم و سید ضحاک استعفا داد. چه کسی داریم که جانشین او شود!؟ جنتی، خرالهدی، سعید طوسی!؟
  4
  30
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹
  ۲۹
  tiger.man - ریکیاویک، ایسلند

  [::scandal - برلین، آلمان::]. دقیقا، نظام دینی باید ریشه کن شود و الا سیستم همان است چه خامنه ای باشد چه خمینی چه من چه هر کس. تا زمانی که نظام رنگ و لعاب دینی دارد تغییر اشخاص دردی را دوا نمی‌کند.
  1
  24
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  [::scandal - برلین، آلمان::]. دوست عزیز اسلام را از ایران بیرون خواهیم کرد شک نکن، جنتی و منتی با کمک سپاه شدند ارزشی خودشان هیچ پخی نیستند
  0
  9
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۷
  نظر شما چیست؟