پومپئو: نگرانی خامنه‌ای برای فلسطینی‌ها دروغین است

 مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا رادیو فردا :وزیر خارجه آمریکا روز یک‌شنبه ۲۰ مرداد در پیام‌های توئیتری خود به برخی اظهارات تازه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در مورد مسئله فلسطین واکنش نشان داد.
 
حساب توئیتری خامنه‌ای در پیامی تازه به زبان انگلیسی نوشته است: «دسیسه 'معامله قرن' که آمریکای زورگو و همدستان خائنش بر روی آن کار می‌کنند نه تنها جنایت علیه ملت فلسطین بلکه علیه همه بشریت است.»
 
در واکنش به این پیام، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز یک‌شنبه در توئیتر خود به کنایه نوشت: «نگرانی دروغین خامنه‌ای برای مردم فلسطین این‌قدر عمیق است که حکومت رعب و وحشت او از سال ۲۰۰۸ میلادی کمتر از ۲۰ هزار دلار به آنها کمک کرده‌است، و این در حالی‌که میلیون میلیون برای حماس و دیگر تروریست‌ها فرستاده‌است. در عوض، ایالات متحده از سال ۱۹۹۴ میلادی ۶٫۳ میلیارد دلار به فلسطینی‌ها کمک کرده است.
 
طرح موسوم به «معامله قرن» را جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهوری ایالات متحده، برای پایان دادن به منازعه اسرائیل و فلسطینی‌ها آماده کرده است.
 
رهبر جمهوری اسلامی روز دوشنبه، ۳۱ تیر،در دیدار هیئتی بلندپایه از حماس گفته بود که برای مقابله با طرح صلح آمریکا در خاورمیانه، موسوم به «معامله قرن»، باید فلسطینی‌ها «احساس پیشرفت» کنند و افزوده بود: «در سال‌های نه چندان دور، فلسطینی‌ها با سنگ مبارزه می‌کردند، اما امروز به جای سنگ، مجهز به موشک‌های نقطه‌زن هستند و این، یعنی احساس پیشرفت».
 
مایک پومپئو در واکنش به این اظهارات نیز روز یک‌شنبه در توئیتی دیگر نوشت: «خامنه‌ای پیشرفت را در رفاه مردم فلسطینی نمی‌بیند بلکه در این می‌بیند که تروریست‌های فلسطینی به‌جای سنگ موشک بزنند تا یهودی‌های بیشتری را بکشند. مردم ایران چنین چیزی نمی‌خواهند؛ آنها سزاوار رهبرانی هستند که رفتارشان بازتاب‌دهنده بزرگواری آنها [مردم ایران] باشد.»
 
او در پیام دیگر نیز نوشت: «اقدامی بیمارگونه است که خامنه‌ای در آستانه روز تیشا بئاو [روز روزه‌گیری یهودیان] که از روزهای بزرگ برای مردم یهود است برای خشونت علیه کشور یهود فراخوان می‌دهد.»
 
رهبر جمهوری اسلامی پیش از این نیز طرح صلح آمریکا برای خاورمیانه را «خیانت‌آمیز»، «توطئه خطرناک» و تلاش برای «از بین بردن هویت فلسطینی» خوانده و گفته بود که باید «نگذاشت که آنها با استفاده از پول، هویت فلسطینی را از بین ببرند».​
+131
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  سید علی یک نفر عقب افتاده ی ذهنی هست که مخش در 1400 سال قبل گریپاژ کرده و نمیتواند فراتر را ببیند و بر اساس قران بی ارزش و کشک دنیا را صحنه ی مصاف مسلمین و یهودیان می بیند. این ادم عقب افتاده حتی نمی تواند ادمیان را به خوب و بد تفکیک کند و بعلت عقب ماندگی ذهنی فکر میکند هرآنچه بکند با یهودی کشی امام زمان موهوم از ته چاه تنوره کشیده و برای این تحفه ها تخم طلا میگذارد
  2
  34
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  تو هم که همه اش حرف می زنی نه تکانی نه حمله ای، شما یک حمله کن ببین آخوندها سوراخ موش می گردند یا نه
  2
  21
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۱
  نظر شما چیست؟