مرد مسلح برای امتحان کردن حق حمل اسلحه‌ به فروشگاه والمارت رفت

آقای آندرچنکو به پلیس گفته که توقع واکنشی اینچنین از سوی مردم را نداشته است. بی بی سی :یک مرد جوان مسلح به اسلحه خودکار و جلیقه ضد گلوله که با ورود یک فروشگاه والمارت در میزوری آمریکا موجب ایجاد وحشت و هراس عمومی شده بود به پلیس گفت که برای امتحان کردن حق حمل اسلحه در مکان‌های عمومی دست به این کار زده است.
 
دیمتری آندرچنکو، تنها چند روز پس از حادثه تیراندازی در یکی دیگر از فروشگاههای والمارت با چندین سلاح اتوماتیک وارد یکی دیگر از شعبات این فروشگاه شد.
 
این جوان ۲۰ ساله پس از بازداشت به پلیس گفت: "من می‌خواستم ببینم که آیا فروشگاه والمارت به حق قانونی حمل سلاح که در قانون اساسی آمده احترام می‌گذارد یا نه".
وی به انجام تهدیدات تروریستی از سوی دادستانی شهر متهم شده است.
 
دادستان شهرستان گرین در اطلاعیه‌اش آورده: "اگر وی مجرم شناخته شود، ممکن است به تحمل ۴ سال زندان و جریمه نقدی ۱۰ هزار دلاری محکوم شود".
 
دو روز پیش (۹ اوت)، آقای آندرچنکو در حالیکه از خودش فیلمبرداری می‌کرد با اسلحه اتوماتیک و کلت کمریا با خشاب پر و آماده شلیک بود و جلیقه ضدگلوله برتن وارد فروشگاه والمارت می‌شود.
دیمتری آندرچنکو بدون هیچ درگیری‌ای خود را تسلیم پلیس کرد آقای آندرچنکو بعدا به پلیس گفت که توقع واکنشی اینچنین از سوی مردم را نداشته است.
 
بنابر گزارش پلیس این جوان پس از دستگیری گفته است: "اگر چنین اتفاقی در مثلا نیویورک یا کالیفرنیا می‌افتاد مردم باید وحشت زده می‌شدند، نه در میزوری".
 
چند روز قبل از این عمل آقای آندرچنکو، فرد مسلحی که وارد یک فروشگاه والمارت در ال‌پاسو شده بود، ۲۰ نفر را با سلاح اتوماتیک‌اش کشت.
 
در بیانیه اداره پلیس میزوری از قول آنجلیس، همسر این فرد آمده که به او گفته بود: "این یک عمل هوشمندانه نیست و مردم با توجه به اتفاقات اخیر، حرکت او را جدی تلقی می‌کنند".
 
همسر آقای آندرچنکو در ادامه گفته است: "که او فقط یک پسر بچه نابالغ است".
 
خواهر این جوان بیست ساله هم به پلیس گفته است که دربرابر درخواست برادرش حاضر نشده بود که از برادرش حین انجام این عمل فیلمبرداری کند و به برادرش گفته بود که "این یک ایده نامناسب است".
 
آقای آندرچنکو به پلیس گفته که فقط می‌خواسته خریدهای عادی خانه را انجام بدهد و ببینید که آیا کسی جلوی او را می‌گیرد یا خیر.
+12
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران

  باور نمیکنید که برخی از آمریکائیها تا چه حد احمق هستند
  5
  65
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۹
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان

  چه باید کرد!؟ از قدیم ایام گفتند؛ کارد را به دست بچه نباید داد! مردم بیسواد و کدی آمریکایی که با "رای" خود سرنوشت کره زمین را رقم می‌زنند!
  7
  29
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  [::senator x - تهران، ایران::]. در هر کشوری احمق هم وجود دارد. تفاوت این است که آمریکا را دانشمندان و متخصصان اداره میکنند و ایران را احمقان!
  6
  30
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان
  در کشورهای پیشرفته به خاطر مدیای قوی و آزاد این نوع اخبار سریع پخش میشه و حتی پلیس فیلم ضبط شده را به تلویزیونها میدهند در ایران هزاران جنایت و کشتار میشه که نه تنها دیده نمیشه بلکه گفته هم نمیشود خودشان چند وقت پیش اقرار کردند در رودخانه جاجرود چندین جسد هفته ای کشف میشه
  3
  15
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
  نظر شما چیست؟