جریمه فروشنده‌یی در ترکیه که ورود اتباع ایران، افغانستان و سوریه به مغازه‌اش را ممنوع کرده بود

العربیه :سازمان حمایت از حقوق شهروندی و برابری در ترکیه (TİHEK) به صاحب یک مغازه در استان دنیزلی بدلیل ممنوع کردن ورود مهاجران افغانستان، ایران و سوریه به فروشگاه‌اش هشدار داد.
 
سازمان حمایت از حقوق شهروندی و برابری در ترکیه (TİHEK) به صاحب یک مغازه که با اعلامیه‌ای بر روی در ورودی فروشگاه‌اش ورود مهاجران از ایران، افغانستان و سوریه را ممنوع کرده بود، هشدار داد.
 
براساس گزارش اسپوتنیک، در اعلامیه که در این مغازه نصب شده، نوشته شده است: «مهاجران سوریه، ایران و افغانستان نمی‌توانند وارد این فروشگاه شوند و خرید کنند. در صورت ورود لت‌وکوب خواهند شد. ما مسئول عواقب آن نیستیم».
 
پس از آنکه تصاویری از این اعلامیه در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و واکنش‌ مردم را برانگیخت، دادستانی دنیزلی علیه مالک این مغازه به اتهام «تحقیر عزت و تحریک کینه و دشمنی قومی» اقدام به پیگرد قانونی کرد.
 
براساس این گزارش، هیاتی از سازمان حمایت از حقوق بشر و برابری ترکیه نیز برای روشن شدن شرایط این پرونده به دنیزلی رفته و به دلیل نقض ممنوعیت تبعیض نژادی و قومی، برای صاحب فروشگاه جریمه‌ای به مبلغ 1000 لیر ترکی نوشتند، اما پس از پشیمانی وی، تصمیم بر این شد که جریمه را با اخطار جایگزین کنند.
 
قبل از این، یک مغازه در ایران ورود اتباع افغان به مغازه‌اش را ممنوع کرده بود که با برخورد قانونی پلیس این کشور روبه‌رو شد.
 
قوه قضائیه ایران برای فرد مانتوفروشی که با نصب بنری از ورود اتباع افغانستانی به مغازه خود جلوگیری کرده بود قرار تعلیق صادر شد و مانتوفروش متخلف به ارائه تخفیف به اتباع افغانستان محکوم شد.
 
دادستان نظرآباد در مورد این مغازه‌دار گفته بود: «متهم به عذرخواهی از اتباع افغانستان در فضای مجازی، ارائه تخفیف ویژه به اتباع این کشور ظرف مدت سه ماه و درج موضوع تخفیف با نصب بنر محکوم شد.»
+39
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  qalandar - مونیخ، آلمان
  دیگه همینه نعل به سم گهی سم به نعل، وقتی دنیا تا این حد پست بشه که یک ابو المغول الپسفتاده العربی ورود ادمها به تویلش را ممنوع کنه نشان دهنده این است که انسانیت رو به انقراض است.
  2
  21
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
  ۶۰
  آنتی خرافات - دوسلدورف، آلمان

  خود ترکیه ای ها را هیچ در آلمان خوب پذیرایی نمی کنند چون از فرهنگ مسالمت آمیزی بویی نبردند حالا شدند کاسه داغتر از آش
  6
  33
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
  ۳۹
  Liberte - ارومیه، ایران

  ببینید که ایرانی نماها چه کار کردند با آبروی ایرانی!
  3
  34
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  عزت و شرف و احترام جهانی ما در گروه وجود شخصی بود که با (مرگ برتو)از کشور اواره اش کردیم و اگر چشم بصیرت داشته باشیم امروز میبینیم که حتی در کشور ترکیه که طی30سال با دلارهای ایرانی از آن وضع نکبت بار که همه ایرانیان آن زمان شاهدش بودند نجات پیدا کرده,احترامی نداریم چه برسد باروپا که پلیس اش بما خیرمقدم میگفت و آمریکا ویزای 8 ساله به پاسپورت ما میزد. اینست اثر این رژیم لعنتی که ملتی را از عرش احترام جهانی به ذلت کنونی کشانده است
  1
  6
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۹
  ۳۹
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  از یه طرف طبق امار ترکیه سود سرشاری از ایرانی ها بهشون میرسه از اون طرف هم بعضی از ایرانیا جنبه ندارن
  1
  1
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۴
  ۴۵
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  دنیا ببینید چقدر نامرده، حتی کار به جایی رسیده این بیریشه های مغل، یکی از پسترین شاخه موجودات زنده اینجور به اسم ایران و ایرانی توهین میکنند. همه میدونند ادوغل اباد بخاطر نام ایران و بخاطر هم مرزی با کشور بزگ پارس ، کشور به حساب امد و حتی جامعه جهانی قبول کرده که مغلکها بخاطر نزدیکی به سرزمین بزرگ پارس در رده انسانهای هر چند تکامل نیافته پذیرفته شوند حالا این بی چشم روهای شبه انسان انطور تشکر میکنند.دیر شد ولی دروغ نمیشه، حافظ بزرگ میگه اخر الامر گل کوزه گران خواهی شد، به اینها هم باید گفت، اخر الامر دمپایی افریقایها خواهید شد
  1
  5
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
  ۵۰
  سیران اوهانیان - نورنبرگ، آلمان
  من نژاد پرست نیستم، ولی حاضر نیستم که ترکیه را کشور وموجودات انجا ادم حساب کنم
  4
  6
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
  ۴۹
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::سیران اوهانیان - نورنبرگ، آلمان::]. خوب بله حق با شما هست یک ملیون یان ها رو هم کشتن
  0
  0
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
  نظر شما چیست؟