تحقیق جدید: برای جلوگیری از خوراک‌دزدی مرغ‌های دریایی «باید به آنها خیره شد»

رادیو فردا :خصلت طعمه‌دزدی مرغ‌های دریایی در بسیاری از سواحل جهان باعث دردسر گردشگرانی است که گاه و بیگاه شاهد ربودن خوراکی‌ها از دستان خود توسط این پرنده‌ها هستند.
 
به‌ویژه در بریتانیا در مناطق ساحلی زیادی تابلوهای هشدار در مورد مرغ‌های دریایی (کاکایی یا مرغ‌های نوروزی) نصب شده که همگان را متوجه «خطر» خوراکی‌دزدی این پرندگان می‌کند.
 
اکنون تحقیق جدیدی توسط دانشگاه بریتانیایی اکستر به این نتیجه رسیده که راه حل مقابله با این رفتار مرغان دریایی یک چیز است: باید به آنها خیره شویم.
 
در این تحقیق، افرادی در شرایط مختلف به ۷۴ مرغ دریایی خیره ماندند و این باعث شد که بیشتر این پرندگان به کیسه چیپس یا خوراکی‌هایی که در آن نزدیکی بود نزدیک نشده و از محل دور شدند.
 
از این تعداد، ۲۷ پرنده به خوراکی‌ها نزدیک شدند اما زمانی که تصمیم به نزدیک شدن گرفتند طولانی‌تر از حالت عادی بود. در مورد کاکایی‌های شاه‌ماهی‌خوار این زمان تردید ۲۱ ثانیه طولانی‌تر از حالت معمول بود.
 
مدلین گوماس، پژوهشگر مرکز بوم‌شناسی و حفاظت محیط زیست دانشگاه اکستر، به خبرگزاری رویترز گفت از آن تعداد پرنده که به خوراکی‌ها نزدیک شدند چندین پرنده از خوردن یا بردن خوراکی‌ها امتناع کرده و کاری به غذاها نداشتند.
+10
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  scandal - برلین، آلمان
  باز صد رحمت به شرف کاکایی ها! این پدر سوخته های اسلامی نه تنها جلوی چشمت می دزدند بلکه بهت زل زده و دروغ های "پرده آخری" هم میگویند.
  6
  17
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۲
  ۷۹
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::scandal - برلین، آلمان::]. تو دیگه چرا انقدر عقده دار ی که برا ی این خبر در مورد طبیعت بازم به دزدی تو ایران بند میکنی.. خوب اگه عرضه دا ی برو تو هم ایران بدزد. اونایی که تو ایران دزد ی میکنن گرگها ی گوسفند نما هستن...
  4
  1
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
  نظر شما چیست؟