دختر شایسته عراق به الهان عمر عضو کنگره آمریکا: شما نماینده من مسلمان نیستی

العربیه :ساره عیدان دختر شایسته عراق در سال 2017 به شدت به الهان عمر سومالی‌تبار عضو کنگره ایالات متحده از حزب دموکرات حمله کرد.
 
عیدان در برنامه «سارا کارتر» که از شبکه فوکس نیوز پخش می‌شود گفت: «الهان عمر نماینده من به عنوان یک مسلمان نیست کما اینکه نماینده میلیون‌ها مسلمان در خاورمیانه نیست.»
 
الهان عمر در واکنش به این گفته سارا عیدان در تویتی نوشت، چه بسا نماینده دختر شایسته عراق نیست زیرا عیدان در منطقه‌ای زندگی می‌کند که او نمایندگی آن را در کنگره بر عهده ندارد.
 
دختر شایسته عراق، الهان عمر عضو کنگره ایالات متحده از ایالت مینه‌سوتا را «آمریکا ستیز» توصیف کرد.
ساره عیدان در تویتی الهان عمر را متهم کرد که «در تلاش است تا ایدئولوژیی را که به سبب آن از خاورمیانه گریخته، (به آمریکا) صادر کند.»
 
دختر شایسته عراق گفت که رویکردهایی را که «آمریکاستیز و یهودی‌ستیز» است تأیید نمی‌کند و نوشت: «از دمکراسی برای تقویت اهدافتان و دوستانتان به منظور تقسیم و تضعیف کشورمان (آمریکا) استفاده می‌کنید.»
 
ساره عیدان در گفت‌وگو با فاکس‌نیوز بیان کرد: «بسیاری‌ها بر این باورند که آزادی‌هایی که در آمریکا به آنها داده شده یک حق اعطا شده است.»
 
او افزود: «زنانی مانند الهان عمر و نماینده میشیگان در کنگره رشیده طلیب از توجه لیبرال‌ها به تنوع در کشور (آمریکا) سوء استفاده کرده تا کشور را مورد حمله قرار دهند و از احساس همدردی مردم با خود سود می‌برند.»
 
ساره عیدان که در عراق بزرگ شد و از برخورد صدام حسین با مردمش به شدت انتقاد می‌کرد پس از انتشار عکسی در اینستاگرام در کنار دختر شایسته اسرائیل در سال 2017 مجبور شد از زادگاهش فرار کند.
+132
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان

  بسیار زیبا و قابل ستایش است گفته ایشان.
  27
  107
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  ۹۵۹۵ درصد پناهندگان دنیا از کشور مسلمان می‌‌آیاند.مقصر آخوند است. خیر. خودمان که این دین جرار را قبول داریم خیر.از کجا می‌‌آییم؟ تونس. ایران. افغانستان . کشور‌های آفریقا مسلمان .چرا می‌‌آییم ؟ چون به ما ظلم می‌‌شود. اعدام می‌‌کنند. .فقر و فساد دزدی بی‌ داد می‌‌کند. چه کسی‌ مقصر است؟ آلمان. اروپا .کانادا . آمریکا. به کجا فرار می‌‌کنیم؟ آلمان. اروپا. کانادا . آمریکا. چرا؟ چون آرزوی زندگی‌ بهتر در این کشور‌ها داریم. زمانی‌ که رسیدیم . چکار می‌‌کنیم؟ کوشش که این دولتها را تبدیل به دولتی کنیم. که از دست آن فرار کردیم. .طرف از سومالی فرار کرده. که اگر در آنجا بود. در ۶ سالگی با تیغ زنگزده بدون بیهوشی سنتش می‌‌کردند.در ۸ سالگی با ۵۰ ساله ازدواج. با ۲۰ سال ۸ تا بچه.با ۲۵ هوو. در ۳۰ سالگی یک دندان در دهان وجود نداشت. با ۳۵ دیابت. سرطان رحم.سرطان پستان. با ۴۰ سالگی در یک گودال .و همه آن با نام اسلام. فرار می‌‌کند. از دمکراسی استفاده . در قویترین پارلمان دنیا یک جا به او میدهند. .چکار می‌‌کند.؟همه چیز را زیر پا و دفاع از چیزی .که از دست آن فرار کرد.بعد بگوهید . مسلمان جماعت دیوانه نیست.
  15
  143
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  آفرین حرفش درسته ، مسلمانها همیشه از دموکراسی سو استفاده میکنند اینها وقتی به وسیله دموکراسی قدرت را در دست میگیرند شروع میکنند به نابودی دموکراسی نمونه اش جمهوری اسلامی مسلمانها دوبار در تاریخ به اروپا هجوم اوردند یک بار در زمان صلاحدین ایوبی برای ترویج اسلام در سرزمینهای کفر وباری دیگر در سالهای اخیر برای فرار از دست همان اسلام ناب محمدی این خانم هم جزو همان اقشار است با دست اسلام را پس میزند وبا پا از زیر میز پیش می کشد خیلی اسلام را دوست داری برو عربستان برو کشور عزیزت چرا اومدی امریکا ؟
  11
  84
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
  ۶۶
  tabarzinn - اوپسالا، سوئد

  چه بهتر که خودش رو از اسمِ اسلام جدا کنه که مسلمون بودن افتخاری نیست . صادرات و تولیدات کشور‌هایِ اسلامی تبدیل شده به تروریست ، مهاجر ، پناهنده ، جماعت بیکار و ترشی آبلیمو .
  9
  69
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
  ۳۸
  rahjoo - بابل، ایران

  یاد مارتین لوتر بینوا افتادم که هی داد میزد آاای مردم این مسلمین و دینشان چقدر خطرناکن و پاپ کاتولیک و مردم نمی شنیدن.منم اگه پام به پارلمانی تو اروپا یا آمریکا میرسید سخت ترین قوانین رو برا مسلمونها وضع می کردم. یه برنامه تهیه میکردم قرآن رو عریان جلو رو مردم می خوندم و دیندار و بی دین و مورخ رو میاوردم تو برنامه تا با رعایت انصاف قضاوت بشه اسلام!هر چند منافع همیشه سیاست رو رام می کنه تا حتی شده کشور فرهنگ و نژاد رو بخطر بندازی برا یه پاپاسی پول کثیف خاورمیانه!
  14
  42
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اااااااى ى ى ى وووول ل ل ل ل زرتشت ، حال کردم ، زیبا نوشتى
  7
  51
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  به نظر من ساره عیدان قصد جنجال داشته. کسانی که کامنتهایی بر ضد مسلمانان و الهان عمر نوشتند با اصول دموکراسی مخالفند. خود غربی ها نیز دموکراسی و ازادی را برای خود می پسندند و بس. الهان عمر نماینده مردمی است که به او رای دادند. این خانم که اینقدر شایستگی داشته تا به کنگره امریکا راه یابد چرا بی جهت مورد حمله یک عده مغرض قرار می گیرد؟ اسلام ستیزی دردی است که عده ای ایرانی به ان مبتلا شدند که بدانند دین ستیزی هنر نیست. درد عقب افتادگی ما ایرانیان و مسلمانان مسایل دیگری است. کسانی که ساره عیدان سنگ آنان را به سینه می زند وعده وعیدهای دروغین به او دادند. گویا او فراموش کرده که همین جمهوری خواهان بودند که کشور او را که بخشی از جهان اسلام است به خاک و خون کشیدند.
  45
  16
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  ساره زیبا الحق که دختر شایسته نه فقط عراق بلکه دنیایی. من به تو 20 میدم. چون دقلبازان رو رسوا کردی. چون شعور داری. خیلی از ایرانیها هم هستند که رفتن آمریکا و مفت خوری میکنن اما دشمن آمریکا هستند. به نظر من سگهای ولگرد از اینطور آدما بهترن.
  10
  32
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  [::rahjoo - بابل، ایران::] و دیگران. حرفهایی که شما می زنید را سیاستمداران راستگرای اروپا و طرفدار اسراییل بارها زدند. اتشی را امثال شما روشن می کنید دامن شما را نیز خواهد گرفت. باز هم تاکید می کنم که دین ستیزی هنر نیست و با نمره منفی دادن به من و اظهارات دین ستیزانه هیچ مشکلی از شما حل نمی شود. خانم ساره هم با این اظهارات نمی توانند کمکی به کشور خود و یا مسلمانان کنند.
  27
  11
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  واقعا هم دختر شایسته. کاش به جای الهان عمر خود او ناینده کنگره می بود.
  8
  27
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
  ۴۸
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  می خواست بمونه همون سومالی چارقدش را سر کنه.حالم از هر چی اسلام و اسلام بازی هست به هم می خوره. شما کشور های خودتون را به گندکشیدن حالا هم امریکا و اروپا را می خواهین بریزین به هم ....دختر شایسته عراق باید بشه نماینده نه این لچک به سر عوام فریب.
  1
  17
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۶
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  من جایی گفته نماینده توی مسلمانه ؟. نماینده مینه‌سوتا توی مجلسه . این خانم شایسته چی برای عرضه داره ! کمی مطالعه کنید زنانی که آینده را شکل می‌دهند مقاله ای از مجله رولینگ استون که قطعا شما نامی از ساره عیدان در مقاله نخواهید دید
  10
  1
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۱
  ۴۰
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. مردم امریکا عاقل تر از امثال ما جهان سومی ها هستند .
  10
  3
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۲
  ۶۱
  mehdi sadigh - دوسلدروف، آلمان
  خب نماینده اوسکلان است عیبی دارد؟؟
  0
  1
  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. تمامی دموکراتهای آمریکا و طرفدارانشون یه کفتار درون دارن که هر وقت منافعشون به خطر میوغته این کغتار درونشون بیدار میشه. مثل اصال طلبهای خودمون.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳
  نظر شما چیست؟