دادگاه تجدیدنظر نیویورک رای دادگاه برای توقیف ساختمان بنیاد علوی به نفع قربانیان حملات ایران را رد کرد

صدای آمریکا :یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در شهر نیویورک حکم دادگاه بدوی درباره توقیف ساختمان بنیاد علوی متعلق به جمهوری اسلامی را نقض کرد.
 
این حکم توسط هیئت منصفه دادگاه بدوی صادر شده بود و دادگاه استیناف علت رد رای را وجود چندین اشتباه از سوی قاضی دادگاه بدوی عنوان کرد.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت فدرال قصد داشت با فروش این ساختمان ۳۶ طبقه در خیابان پنجم منطقه منهتن شهر نیوریورک به مبلغ تقریبی یک میلیارد دلار، مبلغ آن را به خانواده قربانیان حملات و بمب‌گذاری‌هایی که از سوی ایران مدیریت شده، پرداخت کند.
 
قاضی دادگاه در رای خود گفت این پرونده ایرادهای فنی دارد و گفته برای هرگونه بررسی حقوقی، ایرادهای پرونده بهتر است رفع شود.
 
ساختمان علوی بزرگترین دارایی ایران است که به طور کامل و یکجا توسط وزارت دادگستری آمریکا در سایه اتهاماتی که به واسطه لغو تحریم های ایران و همچنین پولشویی متوجه آن شده بود، توقیف شد.
+18
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  scandal - برلین، آلمان
  بلای این قاضی و قانون بخوره بر سر طرفداران قوانین و قضات سلسله ساندیسیان.
  0
  19
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۴
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  محمد دضا شاه پهلوی همانند پئر با شرف خود یعنی مرحوم رضا شاه بزرگ که علاقمند به پیشرفت و ترقی و سربلندی ایرانیان بود این ساختمان و مجموعه های دیگری را در امریکا و اروپا خریداری نمود تا قسمتی از هزینه های تحصیلی دانشجویان مقیم امریکا و اروپا تامین گردد.در انزمان گروه های کور دل و تنگ نظر از جمله همین اخوند ها و حزب توده و جبهه ملی و سایر دشمنان ملت ایران اعلام کردند که شاه ایران اینگونه ساختمانها را بنام خود و خانواده اش خریداری نموده و مردم بی اطلاع و کم اطلاع هیچگونه اگاهی از اساسنامه بنیاد پهلوی و هذف های این مرکز نداشتند و شاید تا امروز هم نمیدانند.بنیاد پهلوی اینگونه سرمایه گذاریها را برای سر بلندی و رفاه مردم ایران تهیه و تدارک دید . اما حکومت اخوند ها نه تنها اینگونه سرمایه گذاریها را بنفع ملت و کشور ایران بکار نگرفتند بلکه تمام در امد های حاصل از اینگونه سرمایه گذاریها را در جهت ضدیت مردم و کشور بهره گرفتند.ما مردم هنوز پس از 40 سال نیاموخته ایم که حکومت فعلی ایران فرزندان همان حکومت و سیستم صدر اسلام هستند که بایران و ایرانی حمله کردند و ملت ایران را بروزگار تباهی انداختند
  0
  17
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  درود بقضات شریف و پاک طینت امریکا که بخوبی میدانند این ساختمان متعلق بملت ایران بوده و این تازیان عقب مانده و مخالف بشر و بشریت که نمایندگان ایرانی ها نیستند و در امد حاصل از این سرمایه گذاریها را در ضدیت با بشریت بکار میگیرند و این گروه نابکار هیچگونه ارتباطی با ملت ایران نداشته و این سرمایه گذاریها باید همانند هدف و موضوع اولیه تاسیس کنندگان بنیاد پهلوی که همانا خاندان ایران دوست پهلوی هستند باید بنام ایران و ایرانی در جهت پیشرفت و ترقی ایرانیان و یا تامین هزینه های تحصیلی و تحقیقات علمی دیگر بکار گرفته شود. درود بشرف قضات پاکدامن امریکا که با قضاوت عادلانه خود حقوق حقه مردم ایران را بملت برگرداندند
  0
  16
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
  نظر شما چیست؟