محمد یزدی: نباید گذاشت به بهانه کنسرت «رقاصی را رواج دهند»

 محمد یزدی از سال ۷۸ در تمامی دوره‌های شورای نگهبان حضور داشته است رادیو فردا :محمد یزدی، از فقیهان شورای نگهبان، گفته است: «ما مخالف شادی مردم نیستیم، اما نباید به نام شادی حقوق الهی پایمال شود».
 
به نوشته وبسایت «خبرگزاری حوزه»، محمد یزدی روز پنج‌شنبه در دیدار با دادستان‌های ایران گفت: «وظیفه اصلی دادستان‌ها مراقبت از حقوق عمومی مردم است اما قبل از حقوق مردمی، حقوق الهی را باید رعایت کنیم».
 
این عضو ۸۸ ساله شورای نگهبان با تأکید بر اینکه نباید در شهرها به بهانه کنسرت «گناه و فسق و فجور را ترویج دهیم»، از دادستان‌های ایران خواسته است با هر مدیر وزارت ارشاد که در شهری کنسرت برگزار می‌کند «و در آن، به نام هنر، رقاصی را رواج می‌دهد» برخورد شود؛ زیرا به گفته او، «حق ندارند در کنسرت‌ها رقاصی و بی‌حجابی کنند».
 
نهادهای مدافع حقوق بشر همواره از اینکه آزادی‌های مدنی در ایران با محدودیت‌های گسترده‌ای روبه‌روست انتقاد کرده‌اند؛ با این حال در سال‌های اخیر شماری از روحانیان، از جمله برخی امامان جمعه، از برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهرشان جلوگیری می‌کنند.
 
مرداد ۹۵ علی جنتی، وزیر وقت ارشاد، اعلام کرد به خاطر «احترام به نظر احمد علم‌الهدی» دیگر کنسرتی در مشهد برگزار نخواهد شد؛ با این حال علی مطهری، نایب رئیس وقت مجلس، با انتقاد از این «عقب‌نشینی» در برابر امام جمعه مشهد، گفته بود: خراسان دارای خودمختاری نیست که در آن جا نشود کنسرت برگزار کرد.
+5
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  یه شب مهتاب - استکهلم ، سوئد

  چقدر این الله خوار و ذلیله که بشر باید حافظ حقوقش باشه.
  1
  31
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
  ۴۸
  آزاذه - تهران، ایران

  شیاطین
  4
  33
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۷
  ۵۲
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  نمیخوای بمیری ؟
  3
  31
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۴
  ۴۹
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  خدا جاییش میسوزه إنسان میرقصه؟ یا وقتی میرقصیم شیطون واسه خدا شکلک در میاره؟؟
  0
  9
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۷
  ۶۵
  parvin-artemis65 - مادرید، اسپانیا
  بله حاج اقا اشکالی ندارد در ان کشور غم زده با عزاداری برای قاتلان اجداد ما غم ساده دلان هزار برابر شود در هنگامیکه معتقدید مشغول عشق و حال در بهشت شما هستند ولی شادی حق اللهی راپایمال میکند ازمغز سوسماری بیش از این انتظاری نیست
  0
  14
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۴
  ۵۲
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  روزی یک قوطی کنسرو تارییخ مصرف گذشته برا ملت باز میکنند
  0
  11
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۶
  ۴۷
  natasha1 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  تومور مغزی داره حرفهاشو جدی نگیرین ! خودش با آهنگ سلطان.. جنتلمن ساسی می پره وسط ! ! شما فقط بیشتر برقصین ! اسلحه رقص !! سلطان جون بله قربان!! فعلا که ساسی ارکان نظام را به لرزه در آورده ! گور بابای این آیتال یزدی خرفت !
  0
  12
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۲
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  حقوق اون( الهی)که بنده اش را همیشه افسرده و نالان و اشکریزان بخواهد,اون (الهی)توست یعنی شیطان.یزدان من مرا همیشه خندان و شاد و خردمند و یاری دهنده میخواهد.ایزد من مخالف سیاه پوشی و توسر زدن و فغان است خدای من بمن میگوید تو سر خود نزن تو سر دشمنت بزن,مذهب تو مرا فرسنگها از خدا دور کرده بود.
  0
  10
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یه شب مهتاب - استکهلم ، سوئد::]......که بندگی و اطاعت را با ترساندن از نادانها گدائی میکند بیچاره دچار کمبود و عقده دیده شدن دارد
  0
  9
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  رقاصی ممنوع ولی فحشا و صیغه شدن آزاد آنهم در میان نمایندگان مجلس و آخوندها و مسئولین نظام وحشی اسلامی و بچه بازی و لواط کاملا شرعی و حلال و موجب خوشنودی الله و جفت پا پریدن در بهشت و حال و هول کردن با حوریان بهشتی که همانا این حوریان همان فاطی کماندوهای پشمالوی بسیجی و همسران آخوندها هستند که حجاب را رعایت کرده اند و در بهشت اسلام خدمات رایگان به مردان هستند
  0
  11
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۶
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  ای الاغ پوفیوز رقص شکوه موسیقی است که انسان کشف کرده موسیقی دست آورد بزرگ بشریت محسوب میشه این در حالی است که خدا شما اصلا موسیقی را نمیشناسه حتی یک بار در قرآن از وجود موسیقی در بهشت صحبتی نشده بهشت بدون شجریان هایده را باید توش تر زد
  0
  7
  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
  نظر شما چیست؟