مرد کامبوجی چهار روز در غار گیر کرد

سام چهار روز در حالت درازکش گیر افتاده بود بی بی سی :امدادگران یک مرد کامبوجی را که چهار روز در غاری در کوهستان چاکرای گیر افتاده بود نجات دادند.
 
این مرد برای جمع‌آوری مدفوع خفاش وارد این غار شده بود.
 
پلیس گفته است پای سام بورا وقتی تلاش کرد چراغ قوه‌اش را که به زمین افتاده بود بردارد، لغزید و او بین دو صخره گیر افتاد.
 
به دنبال این حادثه پلیس صعود به این کوهستان را ممنوع کرده است.
 
این مرد ۲۸ ساله چهار روز بدون آب و غذا در حالت درازکش بود. خانواده‌ او بعد از مدتی بی‌خبری موضوع را به پلیس اطلاع دادند.
 
دوست سام که اغلب برای جمع‌آوری مدفوع خفاش همراه او می‌رفت توانست او را پیدا کند و سام در عملیاتی که ۱۰ ساعت طول کشید و ۲۰۰ نفر در آن مشارکت داشتند، نجات یافت و به بیمارستان منتقل شد.
 
آقای بورا به روزنامه خمرتایمز گفته است: "امیدم را برای زندگی از دست داده بودم و اگر چاقویی با خودم داشتم، قطعا خودکشی می‌کردم."
از مدفوع خفاش که به گوانو هم شهرت دارد به عنوان کود استفاده می‌شود و در کامبوج که یکی از فقیرترین کشورهای دنیا است ماده‌ای گران‌قیمت به شمار می‌رود.
امدادگران پس از آن که بخش‌هایی از غار را منفجر کردند توانستند مرد گیرافتاده را نجات دهند پس از آن که امدادگران نزدیک محل رسیدند در ابتدا به دلیل تنگ بودن ورودی غار نتوانستند سام را نجات دهند.
 
یک گروه ویژه امدادگر که با هلیکوپتر وارد محل شدند، پس از آن که بخش‌هایی از غار را منفجر کردند توانستند مرد گرفتار را نجات دهند.
سام بورا برای جمع‌آوری مدفوع خفاش وارد غار شده بود همسر آقای بورا گفته است شوهرش از ناحیه سر، زانو و سینه آسیب‌هایی دیده است.
 
او از نخست‌وزیر کامبوج برای فرستادن تیم نجات و اهدای ۲۵۰۰ دلار تشکر کرده است.
+15
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  hovakhshatare - تهران، ایران
  حالا چراغ‌قوه‌اش رو پیدا کرد؟
  4
  3
  یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
  نظر شما چیست؟